Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt Bank (Żagiel S.A.) - uwaga, nie bierzcie tam kredytu!!!

Kredyt Bank (Żagiel S.A.) - uwaga, nie bierzcie tam kredytu!!!

kredytobiorca / 77.252.149.* / 2009-11-09 15:17
Nie bierzcie kredytu w KREDYT BANK (ŻAGIEL S.A.)!!!
1. wysokie realne oprocentowanie
2. niechętnie przyjmują szybszą spłatę kredytu -utrudniają!, wysokie opłaty!
3. kredyt spłaciłam 3 miesiące temu - pół roku przed terminem, a oni...
przysyłają dziś Wezwanie do zapłaty! za obsługę kredytową 0,42 zł (42 grosze!) + koszty korespondencji + koszt rozliczenia= 43 zł !!!!

Działania tego banku skutecznie zniechęcają do korzystania z jego usług!
Brawa dla pana, który po 3 miesiącach od spłaty nalicza koszty, kary i podpisuje się "Lider Zespołu - Korespondencji" - 30 zł za list! Tia...lider korespondencji..

Reasumując:
Żagiel S.A (Kredyt Bank) to firma nieprzyjazna i nieuczciwa w stosunku do kredytobiorcy.
Wyświetlaj:
TOM3/1 / 83.8.137.* / 2009-12-02 11:01
Dokładnie tak jest . ! Też stanowczo odradzam ! no i te upomnienia i przypomnienia telefoniczne o zbliżającym się terminie spłaty raty (9 zł za telefon) parodia ! ODRADZAM WSPÓŁPRACY Z NIMI !
koka / 77.88.140.* / 2010-02-09 13:32
To wszystko prawda ten bank jest do niczego juz nigdy nie wezme pozyczki od tego banku.Każa mi płacic za prowadzenie rachunku ktorego nie ma.Nie zamierzam go zapłacic a sprawe zgłosze do KNF-u.Wysłałam polecony ze rezygnuje z karty a oni udaja ze go nie dostali wszystko robia aby wydrzec kase.OSTRZEGAM!!!!!!!!1
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-09 16:12
Na poczcie jest potwierdzenie, że przesyłka dotarła z datą doręczenia. Na drugi raz wysyłaj za poświadczeniem odbiory nie nadania. Nie wiem co chcesz zdziałać w KNF-ie ale tego nie widzę. Mają Ci prawo założyć rachunek do obsługi kredytu. Umowę podsunęła Ci pani w okienku i ty ją podpisałeś. Mogłaś poprosić o rachunek techniczny - bezpłatny ale tego nie zrobiłaś. Karta wraz z otrzymaniem wniosku została zlikwidowana, chyba że jest nie spłacona. W takim wypadku musisz wziąć zaświadczenie z banku (jeżeli nie masz dostępu przez Internet), spłacić i powtórzyć całą operację. Jeżeli bank nie dopełnił formalności i nie zamknął tego jak należy. Zażądaj nazwiska pracownika odpowiedzialnego i jego przełożonego. Złóż reklamację i zagróź wtedy, że jak sprawy nie załatwią po Twojej myśli, zgłosisz wszystko do nadzoru oraz wyciągniesz konsekwencje prawne w stosunku do banku (jak Ci się chce, możesz to zrobić łącznie z powództwem cywilnym). Sprawę możesz nagłośnić, co też będzie im nie na rękę. Oczywiście wszystko w momencie jak się okaże, że zawalili, a nie że ty robisz coś źle.
koka / 77.88.140.* / 2010-02-23 23:12
Karte dostałam choc o nia nie prosiłam.Kupiłam cos na raty.Wogole z niej nie korzystałam,wiec nie widze powodu zeby płacic za prowadzenie rachunku.Rezygnacje i reklamacje co do tego rachunku wysłałam za potwierdzeniem odbioru a dopiero po awanturze (udawali ze nie otrzymali poleconego)dostałam swoja zwrotke.I co z tego wysłali mi ze mam zapłacic jeszcze za prolongate spłaty dalsze 29 zł.Ale nic z tego nie zapłce i sprawe i tak juz zgłosiłam do Nkfu- a jutro mam zamiar skontaktowac sie z rzecznikiem praw konsumenta
zadowolony / 87.206.141.* / 2010-04-07 23:34
kartę dostałaś bo podpisałaś umowę, w której zaznaczyłaś, że chcesz ją dostać ( sprawdź) - jeśli twierdzisz, że to nie Ty postawiłaś "ptaszka", "krzyżyk" czy cokolwiek innego, znaczy, że nie czytasz co podpisujesz.
Za kartę nieaktyowaną NIE płacisz, musiałaś to zrobić sama w bankomacie lub na ich infolinii. Nikt nie da Ci na siłę kredytu, nie chcesz to nie bierzesz i idziesz do konkurencji, a tam za Ciebie nikt umowy i warunków na jakich ją zawierasz nie przeczyta.
davia / 2010-12-09 10:17
Ot i sedno sprawy. Ludzie nie czytają tego, co podpisują, a potem wszystkie banki to "złodzieje i oszuści". A klienci to co - analfabeci???
euroNIE / 94.42.45.* / 2010-02-10 08:08
mylicie tutaj 2 rozne firmy: kredyt bank i Zagiel. sam kredyt bank, jezeli chodzi o kredyty, jest spoko, fakt, ze maja promocje, ze jak zalozysz ekstrakonto to masz tansza pozyczke i tak dalej. Zagiel to zupelnie inna firma, tyle, ze jest posrednikiem kredyt banku i wyrabia, co chce. co do wysokiego realnego oprocentowania. czy klient, ktory sie wczesniej zali, widzial kiedys na oczy kalkulator? mnozymy wysokosc raty przez liczbe rat, wychodzi nam ile oddamy. od tego odejmujemy wartosc towaru i powstala w ten sposob kwote dzielimy przez wartosc towaru, wyjdzie nam, ile przeplacamy za caly okres umowy. wiele razy na tym forum pisano! najpierw liczcie, potem podpisujcie. jezeli koszt jest zbyt duzy, a mozecie poczekac (bierzecie telewizor, a nie lodowke, ktora wieczorem siadla), to idzcie do jakiegos banku, wezcie gotowke, lub nawet karte kredytowa. wyjdzie duzo taniej. oczywiscie zeby wziac tani kredyt, trzeba isc do normalnego banku, a nie jakiegos euro banku, aig, cetelemu, ge-bph, czy paru innych syfkow!!!! no i podstawa: miec dobra historie kredytowa!!!!
Wiola. / 82.160.42.* / 2010-05-04 12:23
Ostrzegam . Bank Żagiel to wyzyskiwacze ,nie bierzcie od nich nic ,bo popłyniecie z torbami.
aaaśka / 89.167.100.* / 2011-01-12 17:39
Żagiel nie jest bankiem!!!!
byly_klient_kb / 89.174.40.* / 2011-01-12 19:41
oczywiście, że Żagiel nie jest bankiem, reprezentuje syfiasty Kredyt Bank, kolejną popapraną instytucje finansowa w tym kraju!!!
zszokowana ag. / 82.160.42.* / 2010-05-04 17:07
Słuchajcie ludzie.Doznałam szoku, gdy Bank Żagiel zażądał ode mnie 20 zł za przysłanie do mnie zwykłego listu.Żeby było ciekawiej, ja żadnego listu nie otrzymałam. Gdy chciałam wyjaśnić tą sprawę przez telefon.Pani, z którą skontaktowałam się, po paru słowach wyłączyła telefon.Nie rozumiem jednej rzeczy ,gdyby poczta pobierała takie opłaty to byłaby wielka ,,rewolucja'', ale cóż Bank Żagiel to ,,święta krowa'' ,której wszystko wolno.
Rozjuszony / 83.23.176.* / 2010-07-06 19:13
TAK MACIE RACJĘ !!! ŻAGIEL I JEGO EKIPA TO KRĘTACZE !!! WRZUCILI MNIE ZA 3 ZŁ DO BIGIELKA !! MASAKRA !!! I KAZALI ZA OŚWIADCZENIE ZAPŁACIĆ 20 ZŁ ... NIECH SOBIE WSADZĄ JE W D... SPŁACĘ ICH I NIGDY W ZYCIU NIE WEZMĘ OD NICH KREDYTU - MAŁO TEGO NAWET JAK ZMIENIA NAZWĘ TO ICH WYPATRZĘ I BEDĘ DAWAŁ WSZYSTKIM O TYM ZNAĆ !!! PRZESTRZEGAM !!! NIE BIERZCIE OD NICH KREDYTÓW !!! NACIAGĄCZE ZA 3 ZŁ - są żałośni-totalne bankowe dno osiągneli w moich oczach
Kąśka / 81.190.145.* / 2010-12-07 08:35
Równiez miałam taką sytuacje dostałam pismo ze mam zaległość po spłacie rat 1,07 gr wysłałam im 5 zł po 3 latach przyszedł do mnie komornik do spłaty miałam ok 2500zł czy oni są normalni podałam ich do sądu umożyli sprawę . Ciekawe czy by umozyli nam sprawe gdybysmy mieli taki dlug za darmo u nich. I gdzie tu sprawiedliwość
Żagiell / 82.160.130.* / 2010-08-04 13:32
Wszystkie komentarze popieram i zniechęcam do zaciągania kredu gotówkowego z od nich Kredyt Bank( Żagiel)
efcia1408 / 79.184.164.* / 2010-08-15 17:11
TE KRĘTACZE przyjmowali ode mnie przez 3 lata raty i nic nie wiedzieli nawet nr.kredytu był na inne nazwisko wzięty 12.2003 a spłacony 12.2004 a ja splacalam od 04.2003 do 12.2007. 4 miesiące domagałam się wskazania zadłużenia a oni nie wiedzieli że istnieje. Kiedy wezwałam do odpowiedzi w terminie... i poinformowałam iż po nim wystąpie do organów ścigania- zadzwoniła dyr.COK Birska-Gnyp 4 godziny przed upływem wyznaczonego terminu z inf.iż znalazła moje nadpłaty.Do dziś żądam nadpłat z odsetkami a oni NIE/tylko nadpłaty/ złożyłam pozew i jeszcze uznali powództwo o kolejne 657 zł razem 2257 i dalej oszukali o 300 dni odsetek czego im nie daruję i muszą doliczyć jeszcze 200 plus odsetki od daty wpłaty każdej raty do dnia zapłaty.Teraz skontaktuj się z prawnikiem którzy udzielają porad w gazecie prawnej o odpowiedzialności banków.BO poza naprawieniem szkody przysługuje mi roszczenie o zapłate odestek za opóżnienie świadczenia. Zaliczyłam też skargi do zarządu kredyt banku na dyr.COK i teraz ona nie podpisuje do mnie korespondencji lecz radca i ta też ostatnio milczy - NIE MOGĄ PRZEŁKNĄĆ MOJEJ PROPOZYCJI. właśnie zaraz napiszę kolejną skargę do Zarządu kredyt banku na opieszałe działanie Radcy i współpracowników ŻAGLA - KTÓRZY PODJĘTYMI DECYZJAMI ZGODNIE Z PRAWEM anulują swoje podjęte też zgodnie z prawem i doprowadzają do powództw które w części uznają za zasadne/ finanse kredytobiorców oczywiście/. pozdrawiam i przyrzekam dołożyć im za Was wszystkich -narazie dn 7.05.2008r zarobiłam na nich około 3000 będzie więcej bo wystąpie o zrestrukturyzowanie kredytu z 7.05.2008
Anastazjanna / 83.0.167.* / 2010-11-03 12:34
Zgadza się ,przysysłaja pisma po 58 zł, a pism sie nie dostal, albo 20 za kontakty telefoniczne , czyli z ajednego smsa, to jest chore ale całę nasze panstwo to jeden wielki burdel, wiec co możemy wymagać od banków/. Dlatego też mieszkam już na stałe w Hiszpanii. Tam takich jaj nie ma jak w tym kraju trzeciego świata.
SGFVDSG / 188.33.1.* / 2011-09-28 21:27
20 ZŁ MONIT , 9 ZŁ TELEFON, 2 ZŁ SMS. JAK SIĘ DOPROSIĆ O WPŁATE NIE MOGA TO NIC DZIWNEGO ZE NALICZAJA ZA KAZDA CZYNNOSC UPOMINAWCZA, CI CO W TERMINACH PLACA - NIE MAJA TAKICH UPOMNIEN
demb / 83.25.153.* / 2011-11-25 16:05
Naliczac to moga sobie odsetki ktore sa ustawowe, a koszty monitów , telefon itd.... są nie prawne!!!!!
dawina / 82.160.42.* / 2010-11-19 12:32
najgorszy bank jaki znam za koszty telefoniczne i korespondencje oczywiście telefonu żadnego od nich nie odebrała naliczyli sobie około 50 zł
skandal
krystyna584 / 89.239.78.* / 2010-11-29 18:06
Popieram wszystkie wpisy internautów. Nie bierzcie kredytu w banku Żagiel są bardzo niepoprawni naciągają jak mogą . Prawdziwi oszuści.
jasio s. / 89.73.254.* / 2010-11-23 17:52
Niestety i ja nie mam dobrej opinii o tym banku. Wziąłem laptop na raty na 36 miesięcy spłaciłem w zamian za solidne płacenie przysłano mi kartę żagiel maksima limit 5000 . A że ro były wakacje korzystałem z tej karty nie mniej jednak zawsze spłacałem przynajmniej minimalna kwotę w terminie. I co bank bez wypowiedzenia umowy po ok 4 miesiącach zablokował mi tę kartę . Gdy zadzwoniłem na infolinie Kredyt Banku spuścili mnie do Żagla a oni powiedzieli że maja moja rezygnację z karty. No i zaczęła się jazda ja im niech mi pokażą rezygnację moją. Po ok miesiącu powiedzieli ,że to jednak bank mi wypowiedział tę kartę ma takie prawo i muszę natychmiast spłacić zadłużenie/ ok 4500/. No to ja do nich jak bank mi wypowiedział to proszę o to pismo - z wypowiedzeniem - znowu dwa miesiące milczenia/ w między czasie spłacam sobie te kartę ile mogę/ żadne rozliczenia nie przychodzą wypowiedzenie też nie , upomnień oraz telefonów z ich strony brak. Tak minęło chyba z 6-8 miesięcy do spłaty zostało coś ok 50 zł a tu pismo z sądu o windykacji.Sąd mam pod nosem to spłacam te 50 PLN i walę do sądu z oświadczeniem ,że spłaciłem całe zadłużenie wobec KB S.A. No i cisza ani sąd ani KB się nie odzywają. Napisałem do nich bankowców i proszę ponownie o duplikat pisma w którym niby mi wypowiadają kartę , duplikaty jakiś monitów czy wezwań do zapłaty oraz o zaświadczenie ,że spłaciłem tę kartę. Przysłali tylko zaświadczenie ,że spłaciłem tę kartę - bez sensu ale ok. Dzisiaj po kolejnych 4 miesiącach puka listonosz i zwraca mi 95zł za spłacenie kart wiza maksima z KB. Kurde zgłupiałem miałem zaległość 50 pln podają mnie do sądu a po 4 miesiącach zwracają 95 pln - sprawy w sądzie chyba nie mam ?. Maja tam totalny bałagan w tym banku nigdy więcej współpracy z nimi. Koniec i basta. ŻAGIEL I Kredyt Bank w moich oczach się ośmieszyli i zabrali mi dużo nerwów i zdrowia.
mergolka / 84.10.204.* / 2010-12-02 23:20
ale żagiel nie posiada takiej karty jak maksima, wiec może pomieszały Ci sie firmy
do mergolka / 89.174.125.* / 2010-12-03 07:29
jasiowi s. maxima lukas banku z multimą Zagla się pomyliło. lekkie przejezyczenie.
Żagiel rządzi!
klientKB / 94.42.8.* / 2010-11-23 19:33
Twoja historia jasio s. wydaje się nieprawdopodobna, ale gdybym nie miał konta w Kredyt Banku, to bym nie uwierzył. byłem zadowolony... do czasu :(
dawina / 82.160.42.* / 2010-11-26 18:19
RATY SPŁACAM REGULARNIE I O CZASIE , MIJA TYDZIEŃ PO ZAPŁACONEJ RACIE A ON MI WYSYŁAJĄ SMS O NIEZAPŁACONYCH RATACH
SKANDAL A PÓŻNIEJ NALICZAJĄ WIĘCEJ NIŻ WYNOŚCI RATA
davia / 2010-12-09 10:36
Tak - wysyłają SMS z upomnieniem, że zbyt regularnie wpłacasz. Litości! Lepiej sprawdź w umowie prawidłową datę spłaty.
dawina / 82.160.42.* / 2010-11-26 18:22
Draken---------------------jak to się skończyło
falvita / 82.160.42.* / 2010-12-12 16:16
Racja jak ktoś nie spłaca to niech go informują o zaległościach

ale niech nie naliczają kosmicznych kwot za jakiś zwykły list w dodatku nie polecony.
Minie drożej kosztował jeden list od niech więcej niż wynosiła miesięczna rata.
i niech mi nikt nie wmówi że 3 dni opóznienia to taka strata dla banku


mich78 / 83.7.247.* / 2011-02-18 22:06
co wy opowiadacie kr bank(zagiel)to dobry bank bynajmniej dla mnie wspolpracuje z nimi juz 7lat i nie mialem z nimi zadnego problemu nigdy.status najlepszego klienta raty place regularnie jak przez 7 lat nigdy nie otrzymalem od nich pisma ,sms,itp.wiec nie wiem skad takie opinie na temat tego banku ?
flipeRRR / 89.174.126.* / 2011-02-19 08:21
mich78 - Żagiel to teraz nie kredyt bank, poszukaj w necie.
do dawina z 22-02-2011 / 94.42.0.* / 2011-02-22 20:10
dawina, nie wprowadzaj ludzi w błąd. kredyt bank po prostu ma tego samego właściciela (grupa kbc z Belgii), co i żagiel. jednak żagiel musi być sprzedany (to kara za pomoc grupie kbc przez rząd Belgii w czasie kryzysu).
np. cetelem bank (sygma) ma konta rozrachunkowe w ing banku, tzn. ze oni tez są z nimi w zmowie? pomyśl trochę...
śniegowa / 195.187.156.* / 2011-02-23 18:34
do mich78
podczas spłacania rat w Żaglu zdarzyło mi się nie zapłacić jednej raty w terminie.w ciągu jednego dnia powtarzam jednego zadzwoniono do mnie 6 razy gdzie koszt jednego telefonu wynosi 9 zł więc naliczyli sobie ile?
Nic dodac nic ująć. złodziejstwo w żywe oczy.
end / 83.3.211.* / 2012-02-17 22:29
Jeśli są w zmowie to super, ale to nie znaczy że musi uczciwych obywateli okradać.
barakulek / 79.189.223.* / 2011-03-02 10:23
ja mam odkurzacz w ratach i splaciłem juz na szczęście zaznacze ze odkurzacz warty 400zl raz dostalem upomnienie i raz fakirka domnie dzwoniła i dostalem nastepne rate ale wysokosci 300 zl czylio koszty korespondencji i telefonow
najlepsze ze nie ma jak im tego udowodnic ze dzwonili tylko raz mogą robic jak chcą a jak nie zaplacisz to urosni do tyciąc wystarczy jak wykonają jeden telefon
Wioślarz / 178.73.48.* / 2011-03-09 10:51
Złodziejski BANK, czekam na potwierdzenie wczesniejszej splaty kredytu juz miesiac, a potrzebne to mi do zlozenia wniosku na kredyt hipoteczny, oczywiscie nie w tym zlodziejskim BANKU...

NIE BIERZCIE KREDYTU W TYM BANKU: Kredyt BANK Żagiel to dno
Annaaaaa / 77.236.26.* / 2011-03-26 15:19
błagam,pomóżcie mi bo nie wiem co mam zrobić!
Brałam w Żaglu raty na odkurzacz,miesiąc temu spłaciłam już wszystko.Raz się zdarzyło,że spóźniłam się z wpłatą kilka dni,ale już wszystko jest uregulowane.Najlepsze jest to,że raty brałam na brata który jest niepełnosprawny i nie może mówić.A teraz dostaję ciągłe telefony od nich i dostałam list,że zostały naliczone odsetki prawie 400zł za nieregularne uiszczenie wpłaty!!! Nie chcą ze mną rozmawiać bo teoretycznie raty były na brata,a przecież brat nie może mówić! I przed chwilą znów dostałam telefon,że niby wczoraj był pracownik od nich żeby odebrać pieniądze! A ja przecież cały dzień w domu siedziałam! Co mam zrobić?! Nie mam pieniędzy żeby spłacić te chore odsetki 400zł!
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: