Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyt we frankach. ZBP będzie miał swoje rozwiązania, UOKiK ujawnia, gdzie działa ujemny LIBOR

Kredyt we frankach. ZBP będzie miał swoje rozwiązania, UOKiK ujawnia, gdzie działa ujemny LIBOR

Wyświetlaj:
beti 838 / 94.254.198.* / 2015-03-04 13:36
Problem trzeba rozwiązać a nie opozniac tragedię która i tak nastąpi a nie dbać o zarobki banków rządzie kochany bo jak problem nie zostanie rozwiązany poleci wiele stolkow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
paulina438 / 88.156.132.* / 2015-02-25 23:47
rozwiązanie, jak poradzić sobie z bankami i skłonić je do współpracy jest proste. Przez miesiąc-dwa nie korzystajmy z kart kredytowych, wypłaćmy pieniądze z kont. Same zaoferują współpracę...
szymo / 46.205.236.* / 2015-02-25 13:09
Tak właśnie Banki w POlsce okradają polski naród. Te umowy to farsa.Jaki ujemny libor'który nie może zejść poniżej zera? Ktoś tu nie zrobił podstawówki.Jedynie wyrok sądu zmieni tą złodziejską POlitykę rządu PO. Polacy nie potrzebują współczucia oraz łaski rządzących.Do roboty nieroby z wiejskiej! Może milionowe kary ich czegoś nauczą ?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rega / 193.106.155.* / 2015-02-25 12:21
nie chce się czytać tych wpocin, na razie mój bank czyli getn milczy jak zaklęty, przecież mają stratę frank spadł o 10 gr, macie wszyscy rację takie cuda na kiju mogą dziać się tylko w Polsce i w biednych postkomunistycznych krajach
era / 193.106.155.* / 2015-02-25 12:12
nie chce się czytać tych wpocin, na razie mój bank czyli getn milczy jak zaklęty, przecież mają stratę frank spadł o 10 gr, macie wszyscy rację takie cuda na kiju mogą dziać się tylko w Polsce i w biednych postkomunistycznych krajach
KOT3333 / 2015-02-25 12:03
jeszcze RAZ ODPISUJE NA FORUM NA KTOREGOŚ Z CIESZACYCH SIĘ Z PROBLEMÓW SWOICH SĄSIADÓW, ZNAJOMYCH I
NIE dziwi mnie ta katolicka zawiść ale przecież na tym opierał się PRZECIEŻ stary testAment
oko za oko
Jakim trzeba być zepsutym i pustym aby tym którzy nie mieli pojęcia co podpisują wygarniać że teraz im dobrze że muszą spłacić 2-3 razy tyle z odsetkami
że ich kredyt jest 3-razy wart niż wartość nieruchomości
mam kolegę z banku który ma taki kredyt
Czy brał kierowany chęcią zysku no przecież biorąc po 2zete nie mógł liczyć na zysk
CZĘŚĆ POLAKÓW NA SZCZĘŚCIE JUŻ MNIEJSZA CZĘŚĆ TO TAKIE HIENY CIESZĄCE SIĘ Z NIESZCZĘŚCIA INNYCH
tO DOBRZE ŻE TAKIE NIESZCZĘŚCIE JAK FRANK BARDZIEJ JEDNOCZY NIŻ DZIELI
TRZEBA POGONIĆ KOLEGO TE BANDĘ po-psl sld pis CIAGNACĄ KASĘ Z BANKÓW JAK SZCZUREK MULTIMILIONERR LAT 30-PARE BALCEROWICZ-STOLTZMAN KOLEJNY MULTIMIOLIONER
PRZYDAŁO BY SIĘ TEŻ UJAWNIĆ PRAWDOPODOBNE TAJNE KONTA NASZYCH [PO-POLITYKÓW ZE WSZYSTKICH OPCJI KONTA W SZWAJCARII WTEDY ZMIENISZ ZDANIE I PRZESTANIESZ OPLUWAĆ SWOICH KOLEGÓW Z PRACY , SĄSIADÓW A MOŻE TEŻ TWOJĄ RODZINĘ JAK MASZ CHĘĆ NAPISZ ZADZWOŃ POGADAMY
twatru2828 / 62.87.249.* / 2015-02-25 12:02
Widzieliście listę zawierajacą informacje banków na temat wdrożenia ułatwień dla fgrankowiczów? Jeżeli nie to polecam http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=16149 Szczególnie fajne są zapisy "Niektóre banki
poinformowały o zamiarze uwzględniania ujemnej stawki LIBOR oraz ujemnego oprocentowania, który zostanie urzeczywistniony po wprowadzeniu odpowiednich
rozwiązań technicznych. " => czyli nie wiadomo kiedy.

Ciekawe są rónież dopiski drobną czczionką "PKO Bank Polski nie uwzględnia ujemnej stawki LIBOR w odniesieniu do przejętych przez PKO BP kredytów udzielonych przez dawny Nordea Bank i dawny LG Petro
Bank. ", "Raiffeisen Bank Polska w przypadku części kredytów nie uwzględnia ujemnej stawki LIBOR." lub "Credit Agricole Bank Polska uwzględnia zmianę stawki stopy bazowej LIBOR 3M (obniżenie/podwyższenie), jeżeli wartość bezwzględna różnicy pomiędzy aktualnie
obowiązującą stawką stopy bazowej a średnią arytmetyczną stawek LIBOR 3M w sprawdzanym okresie, będzie równa lub przekroczy 0,1%.".

Niby banki akceptują ujemny LOBOR, ale jednak nie tak do końca.
KOT3333 / 2015-02-25 11:48
mam kredyt w BGŻ proszę o kontakt ewentualne osoby które uczestniczą w pozwie zbiorowym chętnie się przyłącze

i jak czytam te sponsorowane przez pejsato-wąsaty PIA-r który nawet wąsy dokleja do uśmiechu tym debilom z rządu to rzygać mi się chce
trzeba wprowadzić inne prawo towarzyszy z PO-PSL-SLD-PIS wysłać do pracy tam gdzie ich polityka wysłała Polaków
Sa takie zakłady produkują puszki, w Holandii ,GB ,Irlandii tam ich miejsce
pozdro
martaletta / 164.127.25.* / 2015-02-25 11:43
pazerność Was zgubiła "drodzy" frankowiczae!
Jak franek kosztował 2 zeta to się gęba Wam śmiała i nie przeszkadzały niedozwolone klauzule, nie przeszkadzał spred bankowy. Myśleliście że PAna Boga za nogi złapaliście! a teraz to protestujecie, że niby ktoś Was oszukał. Ludzie więcej pokory i kultur. teraz rekę wyciagacie po dofinansowania!
zdenerwowana mama / 5.174.90.* / 2015-02-25 12:23
My nie chcemy zadnego dofinansowania ani zadnej pomocy finansowej Państwa. W moim banku jak brałam kredyt nie było żadnych franków na dowód wypowiedź Pana Prezesa po wyroku sądowym i myślę że jak nierozumiecie sprawy to proszę zagłebić się w temat i obiektywnie pisać komentarz.
"Raz jeszcze podkreślam, że nie można pomijać kontekstu historycznego i warunków, w jakich udzielano kredytów do 2006 r. Byłem publicznym oponentem kredytu w walucie obcej. Jest jednak prawdą, że bank udostępnił klientom bardzo wartościowy produkt, choć co do zasady ryzykowny, bo oparty na zmienności parametrów rynkowych.
Bank udzielał długoterminowego finansowania na 25 lat we franku szwajcarskim, nie dysponując trwałymi, pochodzącymi z depozytów pasywami w tej walucie. Pozyskiwał pieniądze w oparciu o różne instrumenty finansowe, które miały znacznie krótszy termin zapadalności i wymagały odnawiania w różnych warunkach rynkowych. Klauzula zmiennego oprocentowania, zakwestionowana przez sąd w postępowaniu grupowym, zakładała, że bank ustalając koszt kredytu, będzie stosować się zarówno do podstawowego wskaźnika, jakim jest rynkowa stopa procentowa, jak i wyceny innych instrumentów rynku. Na przykład takich jak koszt zbierania depozytów złotowych i ich zamiany na CHF poprzez swapy walutowe. Czy ta klauzula jest fundamentalnie zła? Jestem innego zdania.
W latach 2008-2009 byłem w Londynie i widziałem, co się działo na rynku jeśli chodzi o stopy procentowe. Swapy walutowe, o ile były dla polskich banków dostępne, wyceniano najpierw na 30 pkt bazowych, a potem na 130 i więcej. W kwietniu 2008 r. pojawił się pierwszy artykuł w „The Wall Street Journal”, że coś złego dzieje się z LIBOR-em. Tymczasem klienci, którzy poszli do sądu, mówią, że trzeba było się oprzeć na LIBOR-ze, a nie na naszej wewnętrznie ustalanej stopie procentowej uwzględniającej realne koszty pozyskania franka przez bank. Dzisiaj wszyscy wiemy, że LIBOR był zaniżony ze względu na manipulacje dokonywane przez londyńskie banki. W tym czasie koszty pozyskania depozytów złotowych na krajowym rynku znacznie wzrosły, a niektórzy mówili nawet o wojnie depozytowej."
zdenerwowana mama / 77.113.57.* / 2015-02-25 11:04
Dlaczego MBank nie stosuje ujemnego LIBORU?????
Maks984 / 212.160.172.* / 2015-02-25 10:52
Dlaczego PKO BP nie stosuje ujemnego LIBOR-u dla Klientów przejętych z NORDEA? W ten sposób niby jest przyjazny dla użytkowników, ale jak się przeczyta komentarz do odnośnika, to wychodzi prawda.
Koba / 178.180.14.* / 2015-02-25 11:50
Zdaję się, że w kwietniu te placówki i klienci mają się zlać w jedno, więc i frankowcom z Nordei powinno się chyba poprawić
Jawlasnie / 121.223.100.* / 2015-02-25 10:48
Wszystkie BANKI sa zlodziejskie bo sa prywatne i musza oszukiwac .
Obecnie wszystkie banki "przynosza zyski " a jak by byly panstwowe to by przynosily straty.? Na czym polega ten fenomenomen??
Panstwo by mialo duzo pieniedzy z zyskow z kazdego banku ale po co skoro moze to miec to PRYWATNY BANKIER ? Niech zyje i zwycieza kapitalista
zdenerwowana mama / 77.113.57.* / 2015-02-25 10:45
FRANKOWICZE NA WALUTOMAT I CINKCIARZ ZLECENIA DAWAĆ ŻE KUPIMY CHF PO 3,0001 PLN I SAMI ZROBIMY KURS CHF A BANKSTERÓW DO P**********
zdenerwowana mama / 77.113.57.* / 2015-02-25 10:35
Od 8 lat nie zmienili mi oprocentowania a teraz zmienili o 0,90 p.p. a na różnicy kursowej już zarobili ok.24tysięcy gdzie zadnych CHF nie było w banku + spred ok.7tysięcy a jeszcze zostałomi do spłaty kilka ładnych lat to na moim kredycie zarobią nielegalnie 100% nie mówię o oprocentowaniu kredytu(oprocentowanie to legalne bankowi się należy)ale nie kasa z oszustwaaaaaaa
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy