Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Banki będą wspierać klientów

Kredyty we frankach. Banki będą wspierać klientów

Wyświetlaj:
baranek996 / 91.238.216.* / 2015-01-22 22:56
>Fundamentalna zasada obowiązująca na całym świecie w bankowości jest taka, że kredyt jest instrumentem, produktem odpłatnym, nawet jeśli ta odpłatność miałaby być bliska zeru - mówił. - Pamiętajmy, że banki to nie tylko kredyty, ale również depozyty obywateli, którym należy zapewnić bezpieczeństwo i choćby niewielką dochodowość

Tia.. jasne. Panie Pietraszkiewicz, czy banki będą miały jakieś opory, aby po zmianie stopy referencyjnej na mniejszą od zera zmienić oprocentowanie depozytów na znacznie mniejsze niż zero? A co do dochodowości, to proszę mi wyjaśnić swym mentorskim tonem ile wyniesie zysk banku, gdy bank będzie utrzymywał lokatę na -5% i z tegoż kapitału udzieli kredytu oprocentowanego na -2%.

Tak, wiem. To zupełnie nowe wyzwania. Nadchodzą ciekawe czasy... jestem jednak przekonany, że banki wspierane przez ministra finansów sobie poradzą. Ku chwale swoich akcjonariuszy, na pohybel strzyżonym barankom..
pac man / 77.222.238.* / 2015-01-22 18:55
banki nawet jak by teraz poszły na rękę kredytobiorcom to i tak mają już wypchane kieszenie kasą.
Na samym bliżej określonym kursie walut zarobili miliardy.
KredytobiorcaCHF / 213.5.41.* / 2015-01-22 18:50
BANKI i ICH CHCIWOŚĆ!!!
PROPONUJE ZJAWIĆ SIE W SOBOTĘ o 14 W WYZNACZONYM MIEJSCU
szczegóły na FB
xxxxxxxxxxxxxxxm / 77.114.63.* / 2015-01-22 18:29

Banki, łagodząc skutki zmian dokonanych przez SBN, mogą zrezygnować z części, a czasami całości swoich dochodów, ale nie mogą przekroczyć pewnego poziomu, który oznaczałby destabilizację tych instytucji - zaznaczył.

Pietraszkiewicz ani nikt z tej sfory nie troszczy się o kredytobiorców a wyłącznie li tylko o banki. Bank ma gdzieś staruszkę, która nie może spłacić 5 tys. zł. kredytu, za to gdy firma nie może spłacić kilkuset milionów zaczyna się martwić. Frankowicze uzyskali efekt skali i ich problemy są problemami całego sektora i gospodarki. Frankowicze są ofiarami chciwości bankierów, bo to banki najwięcej zarobiły na kredytach walutowych (były i są bardziej dochodowe od tych udzielanych w złotych). Ot cała prawda. Piszę to bez przekonania, że pospólstwo mimo wyjaśnień coś z tego zrozumie i wyciągnie wnioski na przyszłość.
rpawelwroc / 213.5.41.* / 2015-01-22 18:48
Trzeba iść sladem Rewolucji w ISLANDII
Sprawdź na YOUTUBE
Można z nimi walczyć i WYGRAĆ
Tylko trzeba mieć JAJA i się zjednoczyć
rpawelwroc / 213.5.41.* / 2015-01-22 18:22
Cytuje "minister finansów Mateusz Szczurek zadeklarował, że rząd będzie wspierał pomysły banków, aby ulżyć kredytobiorcom, "

ALE ŚIĘ UŚMIAŁEM

Ten minister mo pomagać Społeczeństwu po za nasze podatki jest ministrem
A nie Wspierać BANKI

TO JEST ŻENUJĄCE

Trzeba Pogonić naszą klasę polityczną i wypedzić z Kraju BANKSTERÓW!
zorro1146 / 46.186.74.* / 2015-01-22 17:57
A o prowizji przygotowawczej księgowanej przez bank co miesiąc tytułem wynagrodzenia prezes ZBP pamięta? A o wyłudzonych opłatach na ubezpieczenie niskiego wkładu, które podobno w 90-95% stanowiły ukryty dochód banku, a tylko w pozostałej części wydatek na pokrycie składki ubezpieczeniowej?
Hipokryzja bez granic...
aloiz_gruszka / 31.61.138.* / 2015-01-22 17:47
Trzeba przedłużyć okres kredytowania do 67 roku życia, z opcją dziedziczenia długu do trzeciego pokolenia wtedy frankowicze będą happy.
nawiązka / 91.193.160.* / 2015-01-22 16:51
Frankowcy!! świetna wiadomość dla was!! Piechociński i pisowcy spłacą wasze kredyty!! Zrobią to w najbliższych dniach, bo , do końca tego
roku, frank będzie po 6 zł!! Widzicie zatem, jak dobrze zrobiliście głosując na PSL i PIS !!Ostatnio nawet pani Kopacz zajeła się wami,
będzie sapłacała wasze kredyty, a jak ryży przyjedzie do Polski na wczasy, spłaci wszystkie kredyty z nawiązką!!musicie,tylko, głosować na nich,
tak jak dotychczas.
Starża / 89.73.157.* / 2015-01-22 18:07
musicie głosować na nich...tzn na kogo? na chłopów z Wiejskiej-koalicjantów PO?czy na PIS?czy na panią Kopacz,która będzie spłacała?pomieszanie z POplątaniem i to z nawiązką.
francopilot / 89.73.157.* / 2015-01-22 18:00
potrzebują czasu......a moze liczą ,że frank będzie tańszy?
Frankowicz15 / 87.116.200.* / 2015-01-22 15:37
"Szczurek powiedział również, że szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wspomniał na wtorkowym posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej o pewnym pomyśle przewalutowania kredytów. Jakubiak zastrzegał jednak na tym spotkaniu, że wymaga to dalszych prac i analiz - dodał minister."
JAK DO WYBORÓW TEGO NIE ZROBIĄ, TO TA PROPOZYCJA NIGDY NIE UJRZY ŚWIATŁA DZIENNEGO. A JAK ZNAM ŻYCIE TO BĘDĄ NAS ZWODZILI AŻ DO WYBORÓW, ŻE TRWAJĄ ANALIZY ITD. I JAK WYGRA OBECNA WŁADZA TO PO WYBORACH ZAKOŃCZĄ ANALIZY I STWIERDZĄ
Do tej pory PO / 89.77.130.* / 2015-01-22 16:46
Nie oczekuję, że wszyscy zrobią na nas zrzutę ale, że KNF pociągnie temat i pozwoli tym co chcą zamienić chfy na plny. Jeżeli nic nie zaproponują do wyborów nie głosuję na PO. W ogóle nie głosuję.
rpawelwroc / 213.5.41.* / 2015-01-22 18:25
trzeba pogonić całą (nie)klase polityczną i wszystkich BANKSTERÓW. Pogonić z kraju, pozamykać do wiezień tak jak zrobiła ISLANDIA

Islandia poradziła sobie z nieuczciwymi bankami - MY TEŻ MOŻEMY!!!
zaspa808 / 192.28.65.* / 2015-01-22 15:27
Tak.. i zaczyna się wycofywanie i wmawianie ludziom, że jakakolwiek pomoc w zakresie rozwiązania problemu byłaby dla nich wręcz szkodliwa. No takiego BULL SHIT to dawno nie słyszałem. A te podatki to niby od czego trzeba by zapłacić skoro nic nie będzie dane tylko ewentualnie przewalutowane i jeszcze dopłacone. KUR*Y NIE LUDZIE
ytytytytyt / 88.199.162.* / 2015-01-22 15:20

Banki będą wspierać klientów, ale potrzebują czasu

Najlepiej 20 lat - jak już frankowicze spłaca kredyt to im wtedy "ulżą"
Sylll / 192.28.65.* / 2015-01-22 15:28
Też mi na to wygląda. Albo przynajmniej poczekają, aż kurs porządnie spadnie - dopóki będzie ponad 4 zł będą liczyć wszystko dokładnie i się namyślać i naradzać.
ABZ / 77.255.249.* / 2015-01-22 14:59
Poza uwzględnieniem przez banki ujemnej stopy LIBOR nie mniej istotną sprawą jest spreed. Brałem kredyt na 300 tyś. zł. w marcu 2008r. Bank (Deutsche Bank podobno?, bo ja tych franków nie widziałem na koncie) przeliczył kwotę 300tyś zł. na franki (po kursie sprzedaży), a następnie w trzech transzach wypłacał mi złotówki posługując się kursem kupna CHF. W efekcie otrzymałem 283 tyś. złotych. 17 tyś. zł. rozpłynęło się. Identyczne "obliczenia" banku występują przy każdej spłacanej racie. Należało by się więc zapytać czy te manipulacje banku zostaną uwzględnione?
A może organa ścigania się tym zajmą? Te tak zwane „obliczenia” dotyczą przecież ponad 2 mln. osób w Polsce.
W każdym normalnym państwie z przejrzystym systemem prawnym obywatele mogą się czuć bezpiecznie, a w Polsce?......
Doradca_ dobra rada / 31.61.138.* / 2015-01-22 17:56
Odpowiadam: " te manipulacje banku zostały uwzględnione? ". Dostałeś 283 tyś. Jakieś inne pytania?
qibic / 95.49.112.* / 2015-01-22 16:05
Jakby to napisać,
po prostu nie trafiłeś, zagrałeś i jak na razie przegrywasz. W innych krajach też była taka sytuacja (Francja, Hiszpania, Austria itd)
Artemides / 84.10.43.* / 2015-01-22 14:57
Ujemne stawki LIBOR są nie od dziś. To banki jednostronnie zmieniały umowy kredytowe wprowadzając klauzulę, że w przypadku ujemnego LIBOR będą "zaokrąglać" do stopy 0%.
I teraz obiecują łaskawie, że w tej sprawie nie będą już oszukiwać kredytobiorców?
Rewelacja ... co za osiągnięcie Szczurka ;-)
Oczywiście, "niedoposzczalna, szkodliwa, podważająca zaufanie do państwa" byłaby symetryczna klauzula, że gdy kurs CHF przekroczy poziom 3,60 PLN, to w rozliczeniach zaokrąglony zostanie do 3,60 PLN?
Państwo prawa ... szkoda gadać!
ma825 / 91.226.117.* / 2015-01-22 16:39
Oczywiście - to żadne "łaska" . W umowach jest zapis "Libor + marża". Więc jeśli Libor jest ujemny - to sprawa jest oczywista.
Nie zmienia to faktu, że główne ryzyko nadal zostaje na Kliencie. Banki jako profesjonaliści powinni zabezpieczyć siebie i Klientów przed takim scenariuszem rynku. Niestety nie było możliwośći zabezpieczenia się indywidualnie od czarnego scenariusza przy uzyskaniu kredytu. I to jest główna WINA banków, za którą teraz powinny zapłacic. Pan Minister Szczurek niczego nowego nie zdział, poza tym co w każdym sądzie było do wygrania. No ale Pan mister przybył z ING - wiec czego się można spodziewać.....

Najnowsze wpisy