Forum Forum finansoweInne

Kredyty we frankach doczekały się własnej książki

Kredyty we frankach doczekały się własnej książki

Wyświetlaj:
Spłacam kredyt w złotówkach / 84.38.100.* / 2015-09-20 14:01
Jeżeli tzw. frankowicze otrzymali od banków nie kompletne umowy to mogą skarżyć banki do sądów. Jeżeli umowy były kompletne i je podpisali to o co chodzi ??!
mirek225 / 31.61.136.* / 2015-09-24 02:55
O kasę chodzi, o kasę. Gdyby kurs franka wynosił dziś np. 2,50 zł, to te umowy byłyby mega uczciwe, a frankowicze znawcami ekonomii. Nie byłoby "oszustw" typu klauzul abuzywnych, wysokich spreadów, braku ujemnego Liboru, braku franków itp. itd.

W ogóle nie byłoby tego tematu!!!


"Żaden instynkt, nawet płciowy, nie ulega tak łatwo zboczeniom jak instynkt posiadania."
FranioDebilek / 83.28.231.* / 2015-09-20 13:26
szkoda, że ci mądrzy Frankowicze, specjaliści od kredytów nie byli tacy mądrzy jak brali kredyt. Teraz płaczą, Zaślepiła ich żądza zysku, było fajnie jak było tanio. Też dużo firm brało leasingi we frankach, im też rząd ma zwrócić czy dopłacić do kredytów. Wychodzi głupota i pazerność, na razie tylko przyznają, ze byli głupi, do pazerności nikt nie chce się przyznać. Niech sobie sami radzą, ich problem, ja nie zamierzam z moich podatków nikogo finansować, sam mam kredyt w PLN i nikogo o jałmużnę nie proszę. Trzeba było być idiotą aby brać kredyt we Franku, niestety wtedy się śmiali z tych co brali w PLN bo nie chcieli ryzykować, oni zaryzykowali, a teraz plączą. Mieli dość czasu na przewalutowanie kredytów. Zakasać rękawy i do roboty nieroby i kombinatorzy.
WL1012 / 5.60.161.* / 2015-09-20 10:15
To nie frank jest silny tylko złotówka słaba, słaba dlatego, że polska nabrała masę zagranicznych kredytów wpadając w spiralę zadłużenia. Dług polski wzrósł do 58 proc. PKB. Na każdego pracującego polaka przypada kwota 50.000zł! Kto to spłaci? Frankowicze, złotówkowicze, bez-kredytowi, Pan Pani i Pańskie dzieci też...
McMac / 212.67.148.* / 2015-09-19 20:34
NAjszmiesniejsze jest to ze ludzie się przewalutują dziś a za 5 lat CHF będzie po 2,80zł, a to dlatego ze Szwajcaria dodrukowuje pieniadze by osłabić CHF ponieważ ich produkcja się osłabia. A BAnki już zacierają rece
indeksowicz / 83.9.161.* / 2015-09-19 14:18
Ja zostałam wprowadzona w błąd co do waluty kredytu. Moja umowa nie określa waluty kredytu a kontekst całej umowy sugeruje, że kredyt jest walutowy. Błąd co do waluty kredytu jest istotny, prawo wymaga by umowa kredytowa zawierała informację o walucie kredytu, takie wprowadzenie w błąd można zakwalifikować również jako podstęp. O błędzie dowiedziałam się w tym roku , więc złożyłam oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu (art. 88, 84 i 86 k.c.) .
W piśmiennictwie i w orzecznictwie przyjmuje się, że zachowanie podstępne może polegać na zatajeniu lub przemilczeniu okoliczności, mających - dla zawarcia umowy - większe lub mniejsze znaczenie, jeżeli istniał, wypływający z ustawy, umowy lub zasad współżycia społecznego, obowiązek ich ujawnienia (zob. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 28 kwietnia 1968 r., I CR 563/65, OSNC 1967, nr 12, poz. 227). (...). Liczy się tylko samo wprowadzenie w błąd, będące bezprawiem cywilnym."
Obowiązek udzielenia informacji o walucie kredytu wypływał z art. 69 ust.2 pkt 2 ustawy Prawo bankowe
A co wiedział Bank pożyczając złotówki oprocentowane stopą libor CHF? ( dumping!) Chciał dopłacać do kredytu? Ok - . Kredytobiorca oświadczył, że jest świadomy ryzyka, a czy był świadomy waluty kredytu? Jak oceniłby ryzyko, gdyby wiedział, że Bank bierze środki z depozytów złotowych drożej, by dać mu taniej? Bank ma zarabiać czy dopłacać kredytobiorcom?
Lomion / 178.235.8.* / 2015-09-20 11:11
Skoro zostałaś wprowadzone w błąd co do waluty kredytu, to w jaki konkretnie sposób? W jakiej walucie rzeczywiście wzięłaś kredyt, a w jakiej byłaś przekonana że wzięłaś?
cftkol / 89.78.119.* / 2015-09-19 16:21

pożyczając złotówki oprocentowane stopą libor CHF?

No to gratuluję-jesteś wygrana.
Każdy sąd przyzna ci rację-o ile jest tak jak piszesz.
Chociaż myślę że musiałby to być chyba jakiś pijany pracownik banku który by to podpisał.
indeksowicz / 83.9.151.* / 2015-09-20 14:27
Pracowni był trzeźwy, natomiast bank w swej zachłanności przygotował wzorzec, z którego wynika , że kredyt jest walutowy. Definicja kredytu indeksowanego w umowie nie wyjaśnia waluty, a biorąc pod uwagę, że przepisy prawa nie przewidywały wówczas kredytów indeksowanych kierowałam się definicją z umowy. Wszystkie pozostałe warunki umowy skopiowano z umowy o kredyt walutowy. I mam jeszcze decyzją kredytową: waluta CHF!!!!
perten / 81.190.247.* / 2015-09-19 15:25
Dlaczego dobrowolnie podpisałaś tą umowę, ktoś ci groził śmiercią w razie odmowy wzięcia kredytu?
asia629 / 87.251.253.* / 2015-09-19 14:10
Lobby bankowe ma się dobrze w naszym kraju, prezesi banków również.., nawet palcem nie kiwna żeby odpowiedzieć za te złe produkty - kredyty pseudofrankowe które zaoferowały ludziom na skalę masową....
Paulicja / 37.47.38.* / 2015-09-19 12:30
Dlaczego rządy innych krajów nie wystraszyły się pogróżek banków a tylko nasz rząd portkami trzęsie? Odpowiedz wydaje się prosta... - siedzą głęboko u nich w kieszeni. Nic innego tego nie usprawiedliwia.
Ktos432 / 193.36.183.* / 2015-09-19 09:06
Jakiś czas temu stoczniowcom wszyscy chcieli pomagać - stoczni już nie ma, potem górnicy - teraz przez wszystkich zapomniani, teraz frankowicze - któży jak poprzedni sami sobie zrobili kuku i sprawa też zdechnie śmiercią naturalną.
grrrrrrreg123 / 89.74.239.* / 2015-09-19 08:24
Nie rozumiem po co wszyscy na siłę chcą pomagać frankowiczom. Każdy ma swoje problemy, a to jest ich problem. I wała nas to obchodzi czy spłacają zaciągnięte kredyty czy też nie. Czy lichwa czy uczciwie. Każdy z frankowiczów czytał umowę i wiedział co podpisuje.
opo1199 / 83.27.130.* / 2015-09-19 11:57
nikt nie chce żadnej pomocy tylko, i tu czytaj uważnie, pomocy państwa w ustaleniu czy banki działały zgodnie z prawem, bo jeżeli państwo tego nie zrobi to banki będą działały na niekorzyść swoich klientów, czytaj okradały ich przy cichym przyzwoleniu państwa polskiego
emeryt zresztą młody / 81.190.247.* / 2015-09-18 23:03
Jak brał DOBROWOLNIE kredyt, też miał taką głupią minę czy się cieszył, że płaci mniej niż złotówkowicze?
Zrujnowany Frankowicz / 37.47.0.* / 2015-09-18 20:47
Mam ostatnią nadzieję, że z danych obietnic Prezydent A. Duda nie da się wypłoszyć przez pseudo doradców ekonomicznych opłacanych przez lobby bankowe oraz jakiegoś tam odźwiernego spacerującego pod drzwiami obradującego ets-u . Wierzę, że słowa dotrzyma i twardo daną obietnicę wyborczą obroni i doprowadzi do końcowego efektu. Dla podtrzymania Prezydenta na duchu zapewniam, że z powodu upadłości paru złodziejskich banków nie dojdzie do załamania się krajowej gospodarki. Powiem tak, że banków w Polsce jest tak wiele, że od ich reklam aż w oczy kole, co krok to bank i w każdym proszą o klienta. Banki tworzą w Polsce rozległe sieci niczym jadowite pająki i w dalszym ciągu lgną do Polski jak „tłuste niedźwiedzie” do miodu. Tak im tu słodko. Nie będą te banki, to będą inne, bardziej uczciwe. Prezydent jako strażnik konstytucji powinien doprowadzić do wdrożenia odpowiednich normatywów prawnych jak najszybciej. Przedłużanie tego w czasie tylko pogarsza przyszłą sytuację banków, oraz doprowadza do wielu nieprawnych zaborów mienia kredytobiorców. Należy też doprowadzić do wszczęcia odpowiednich procedur prawnych przez prokuraturę.
mno_1966 / 159.205.178.* / 2015-09-18 21:12
Muszę cię zmartwić.
PIS, wygląda na to że na strachu przed emigrantami, zbierze takie poparcie, że nie będzie szukał dodatkowego poparcia "frankowiczów".
Tym bardziej że nie wiadomo czy to będzie na plus czy na minus.
W końcu tych którzy za to zapłacą jest 10x więcej.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: