Forum Polityka, aktualnościKraj

Kredyty we frankach. Pozew zbiorowy nieunikniony?

Kredyty we frankach. Pozew zbiorowy nieunikniony?

Wyświetlaj:
byku290 / 46.171.10.* / 2017-08-17 12:11
To trzeba było jak normalni ludzie brać w PLN a nie teraz płakać. Ryzyko podjęliście więc teraz płaćcie
Lusiaikot / 83.27.125.* / 2015-03-20 21:48
Pozew zbiorowy przy tych sprawach nie przejdzie, bo konieczna jest jednolita podstawa faktyczna i prawna. Nie wiem kto wymyślił, żeby pozywać banki zbiorowo ale zważywszy, że każdy kredytobiorcy mają bardzo różne umowy nawet w tym samym banku (bo zmieniały się regulaminy i załączniki często), podpisywali różne aneksy w różnych okresach i na dodatek każdy ma inne roszczenie co do wysokości to nierealne jest by sąd przyjął w ogóle takie pozwy. Zresztą jest już orzeczenie w takiej sprawie w sądzie w Warszawie i sąd oddalił powództwo właśnie z tych powodów. Tylko tam jeszcze w pozwie grupowym pojawili się ... przedsiębiorcy z zupełnie innymi umowami. No to po prostu nie miało żadnych szans przejść. Ale takie pozwy grupowe są oczywiście dobre dla prawnika co je prowadzi bo zbierze np. 200 osób po marne 500 zł od osoby i już 100.000 zł wpadło, a że sąd oddali. Trudno.
Elzunia / 37.152.19.* / 2015-03-18 20:52
Jeśli chodzi o pozew przeciwko BZWBK, to ja już skorzystałam z usług kancelarii. Trwa zbieranie jak największej liczby osób. Zainteresowanych proszę o kontakt na e-mail:elzunia-67@wp.pl
MarzennaS / 77.103.195.* / 2017-08-15 00:26
Czy mozna jeszcze dolaczyc gdzies do pozwu zbiorowego przeciwko BZWBK dawnego KREDYT BANKU w Szczecinie ?
airwon926 / 89.174.56.* / 2015-03-11 11:49
Witam szukam grupy do pozwu BZWBK od którego mam kredyt od 2008r.
Pawel Cia. / 91.224.47.* / 2016-01-17 20:58
człowieku to trzeba było nie brać a nie teraz płaczecie a jak by frank był tańszy niż brałeś kredyt to dopłacił byś do banku, pomyślcie wszyscy czego wy chcecie, to była wasza decyzja każdy odpowiada za siebie trzeba było wziąć kredyt w zł. a nie teraz płakać nad rozlanym mlekiem, ja mam kr. w zł i jest mi ciężko ale od rana do nocy zarobie na to a wy teraz myślicie żeby najlepiej państwo go spłaciło trzeba było kupić mniejsze mieszkanie i to przemyśleć, według mnie to żadna pomoc Wam się nie należy, a jak już coś to może wam pomóc od państwa komornik sądowy
frost744 / 213.158.218.* / 2015-03-12 18:09
Witam, proszę o informacje gdzie mogę dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko Kredyt Bank / teraz BZWBK , kredyt z 2008 r.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mateo80 / 94.40.194.* / 2015-02-24 14:51
Witam ja też chcę dołączyc się pozwu zbiorowego BZWBK teraz przedtem Kredyt Bank proszę podać namiary gdzie i do kogo , mi zostało do spłaty 11 tyś franków
emilcia / 94.219.53.* / 2015-03-01 16:30
Witam,

prosze zglosic sie do Pana Radka, ktory prowadzi akcje. Namiary: "Nabici wKREDYTBANK"
Monico78 / 46.77.124.* / 2015-02-26 22:21
Także mamy kredyt z 2006 roku w dawnym KB, chcielibyśmy dołączyć do pozwu zbiorowego, proszę o dane do kontakty
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
konsumentka / 83.144.97.* / 2015-02-25 17:11
podobnie -szukam chętnych do pozwu BZWBK - do spłaty duuuuużo więcej
vv60 / 93.157.65.* / 2015-02-25 17:17
Również szukam grupy do pozwu na BZWBK
dedo / 91.150.146.* / 2015-02-26 19:48
czy jest jakaś grupa w sprawie kredytów dawnego KredytBanku?
osmial / 89.68.192.* / 2015-02-23 16:40
Mam kredyt z 2008 w CHF w Deutsche bank PBC. W związku z sytuacją dookoła franka oraz istnieniem w umowie szeregu klauzul niedozwolonych, stwierdziłem że czas na pozew. W tej chwili organizuje się grupa do pozwu zbiorowego ws. CHF prowadzonego przez kancelarię mecenas Broniewicz-Pasieki. W skrócie:
- pozew ma na celu unieważnienie Umowy lub też przynajmniej podważenie klauzul niedwozolnych
- kancelaria ma doświadczenie w sprawach przeciw bankom, złożyła też analogiczny pozew wobec PKO BP (na początku stycznia – przed wybuchem „gorączki frankowej” - http://wgospodarce.pl/informacje/17928-bank-pko-bp-dostanie-jutro-pozew-zbiorowy-od-frankowiczow)
Moim skromnym zdaniem warto się zainteresować – według opinii dwóch niezależnych prawników, których poprosiłem o ocenę koncepcji, gra jest warta świeczki, a koszty rozsądne. Zachęcam do kontaktu z kancelarią (kancelaria@bbroniewicz.p) lub ze mną (pozewdbchf@gmail.com).
Dodam, ze jestem po dwóch „kontaktach prawnych” z Bankiem, obydwa zakończyły się pozytywnie – po otrzymaniu pisma przed procesowego, bank bezzwłocznie zapłacił kasę – z bankiem można wygrać, trzeba tylko chcieć
Zachęcam wszystkich klientów DB z kredytami frankowymi do:
1) śledzenia działań fundacji PRO FUTURIS http://www.profuturis.eu/ , szczególnie manifestacji w sobotę 28.02 w wawie i innych
2) Zainteresowania się pozwem,
3) Wystąpienia do DB z pytaniami o legalność działań i zapisy w Umowie – mam gotowe pisma, którymi chętnie się podzielę
Pozdrawiam
Włodek43 / 91.123.179.* / 2015-02-26 07:00
Witaj osmial!
Dzięki za konkretne wieści. Gdybym mógł dowiedzieć sie na czy polega efekt 2 bezpośrednich rozmów z bankiem?
saper63 / 62.21.38.* / 2015-02-22 20:41
szukam grupy, pozew przeciwko eurobankowi
nasz czas / 2.97.33.* / 2015-02-02 22:17
Dymisjia rzadu to jest pierwszy krok do obrony naszych praw.
Rzad, ktoremu nie mozna ufac ktory nie wspiera onywateli lecz nieuczciwe instytucje dla wlasnych korzysci majatkowych nie powinien funkcjonowac.

Ludzie zbierzmy sie i zacznijmy walczyc o swoje prawa zamiast jezdzic po krajach Europy szukajac lepszego zycia, ktore oni nam zzabieraja.
walt / 80.53.241.* / 2015-02-02 14:31
banki byly w ostatnim czasie dla dzisiejszego pokolenia studentow/absolwentow modne, nowoczesne, przyjazne, mobilne. Afera zwiazana z lichwiarskimi "kredytami" waloryzowanymi do CHF niszczy obraz tych instytucji, niweczy ogromne wydatki na promocje i kreowanie wizerunku, to sa dopiero koszty w przyszlosci
darek697 / 80.55.111.* / 2015-02-02 13:15
Też chciałbym dołączyć do sporu zbiorowego przeciw BZWBK.Brałem kredyt w 2008 w Kredyt Banku.i moja umowa dokładne zawiera 2 zakwestionowane przez UOKiK klauzule.
grako / 62.141.236.* / 2015-01-29 18:28
Jak mozna dołączyc sie do sporu zbiorowego?Wziełam kredyt w 2007r. w ówczesnym Kredyt Bank (obecnie BZWBK).
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 46.45.103.* / 2015-01-29 07:33
Tylko pozew zbiorowy może dać Wam wiarę w PRAWORZĄDNOŚĆ w tym kraju !
Nie oglądajcie się na oszustów opowiadajacych BREDNIE !
Frankowicz / 88.156.227.* / 2015-01-28 11:45
Większość negatywnych komentarzy, piszą agencje PR, aby negatywnie nastawić opinię publiczną do kredytobiorców frankowych.
Przede wszystkim to są kredyty złotówkowe, tylko przeliczane po kursie franka. Po drugie, sądy nie zgadzają się z punktem widzenia banków. Po trzecie, jeśli coś jest niezgodne z prawem, powinny być instytucje państwowe, weryfikujące zaistniały proceder.
FrankowiczPL / 192.157.11.* / 2015-01-26 10:09
Tak czytam komentarze osób "niefrankowych" i wydaje mi się, że wychodzi z nich taka zwykła podłość, ale i głupota, gdyż nie rozumieją problemu.
NIKT nie chce pomocy od WAS ani innych podatników czyli rządu.
To banki wymyśliły "instrument finansowy", który polskie sądy uznały za niezgodny z prawem, więc wszyscy "walutowicze" mają prawo dochodzić swoich roszczeń od tychże banków.
Tyle i aż tyle.
Wasze wynurzenia, jacy byliście przewidujący biorąc kredyt w PLN jest nie na temat.
Proponuję mniej jadu, więcej myślenia i czytania ze zrozumieniem
Dziękuję Autorce za przedstawienie tematu w sposób czytelny (choć nie dla wszystkich jak widać)pozdrawiam
"Franowicz"
ali_finans / 46.215.5.* / 2015-04-07 17:33
Osoba która pisze, że niefrankowi nie rozumieją problemu to grubo się myli. Nikt was nie zmuszał do wzięcia kredytu we frankach-sami zdecydowaliście w jakiej walucie ma być kredyt- więc nie rozumiem o co tyle krzyku!
Niech postawi się FRANKOWICZ na miejscu ZŁOTÓWKOWICZA gdy jego odsetki są trzykrotnie wyższe od kredytu we frankach i nie ma za co żyć a musi spłacić kredyt i na utrzymaniu ma rodzinę. Co wtedy by zrobił?
aneta792 / 78.88.210.* / 2015-01-29 11:31
Drogi Frankowiczu, to co piszesz to zwykła nieumiejętność pogodzenia się z tym że "Złotówkowicze" mają rację.... Świetnie rozumiemy i artykuł i problem. I naprawdę jest mi przykro, że tyle ludzi traci tak ciężko zarobione przez siebie pieniądze na coraz wyższe raty kredytu. Wśród Was Frankowiczów jest również wielu moich znajomych, czy osób z rodziny, którzy tak jak Ty zaryzykowali. I naprawdę nie zacieram rąk z radości teraz i w duchu nie cieszę się, że "dobrze im tak" , tylko jest mi autentycznie przykro. A to że wyrażam swoją opinię iż pomaganie Wam Frankowiczom byłoby niesprawiedliwe wobec nas Złotówkowiczów, którzy nie ważne jak jest siedzą cicho i płacą kredyt ... naprawdę nie widzę w tym nic złego. Nikt z Was Frankowiczów nie patrzy na to że kiedy Wy korzystaliście z korzystnego kursu Franka, my Złotówkowicze borykaliśmy się z wysokim WIBOREM ... I co ... płaciliśmy, no takie było nasze ryzyko jak braliśmy kredyt ... takie samo jak Wasze że kurs może się zmienić.
Piszesz że nikt nie chce pomocy od Nas czy od Rządu.... ale czy naprawdę wierzysz że to się na nas nie odbije??? A nawet gdyby się nie odbiło, to czy uważasz że to jest sprawiedliwe, że Wam ktoś pomoże przy niekorzystnym kursie a nam przy wysokim Wiborze już nie należała się pomoc??? Traktujmy siebie po ludzku i sprawiedliwie.
Piszesz że banki wymyśliły sobie "instrumenty finansowe" niezgodne z prawem. ale przypomnę Ci ... że Ty podpisując umowę kredytową zgodziłeś się na ten instrument i Ci wtedy "pasował" i nikt Cię siłą nie zmusił do podpisania tej umowy. I ten instrument Ci pasował ... jak kurs był korzystny ... a teraz już nie...
Niesłusznie oskarżając nas Złotówkowiczów o głupotę i niezrozumienie ... pokazujesz ile tak naprawdę jest obłudy w tym co robicie Wy Frankowicze ... Teraz chcecie walczyć z "instrumentrami" bo uważacie że są niezgodne z prawem ... szkoda tylko że teraz... a że wtedy kiedy Wy na tym korzystaliście bo kurs był korzystny, te same instrumenty wydawały Wam się najlepsze na świecie i zacieraliście ręcę, że tak Wam się udało ...
aneta 792
prawnik jaca / 109.84.0.* / 2015-02-25 16:17
Szkoda czasu na czytanie dyrdymal...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
osmial / 89.68.192.* / 2015-02-23 16:43
Zdarzają sie "specjalne przyadaki" ale nie znam nikogo kto ma kredyt w CHF i robił sobie jaj z posiadaczy innych kredytów. Proponuję, zeby nie opierac dyskusji na my i oni, bo to do niczego nie prowadzi.
Frankowcy nie chcą ani złotówki od państwa czy innych kredytobiorców. Walczą o swoje prawa, a często też o wspólne dobro, jak zniesienie BTO.
Proponuję nie nakręcać spirali oskarżeń - każda wygrana z bankiem to wspólnych sukces, bo dziś gnębią jednych, kiedy indziej drugich....
Atram777 / 89.71.31.* / 2015-02-11 02:58
Hej a co byś powiedział gdyby WIBOR spadał kilka lat a twój bank nie obniżał ci oprocentowania. Mój bank ostatni raz obniżył LIBOR 2 lata temu, bo tak obwarował indeksacjąc ten wskaźnik że średnia ze średnich jest liczona i średnie tych średnich muszą zmaleć o 0.5% w ciągu 2 miesięcy..wiec mimo że libor jest niższy oczywiście bank mi go nie obniża a zapis jest tak sprytny że doradca kredytowy mógł go w dowolny sposób wytłumaczyć klientowi . oczywiście że LIBOR nie obniża się tak skokowo o tak dużą wartość w ciągu 2 miesięcy ale wprost nie ma zapisu o dwóch miesiącach tylko przez pół strony bank mydli oczy stwierdzeniami miesiąc poprzedzający z poprzedzajacego kwartału do średnich z miesiąca poprzedzajacego itd
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wy i my / 185.53.155.* / 2015-02-04 16:49
Siedzisz cicho bo masz raty niskie ;p, ale jak podskoczą to i ty uznasz, że zostałeś oszukany.^^my "Złotówkowicze borykaliśmy się z wysokim WIBOREM" - biedaczku borykałeś się, ale dostałeś kredyt, większość Frankowiczów nie miała zdolności na złotówki :) i co byś zrobił w sytuacji bez wyjścia, założę się że, przy namowach jaki to nie jest bezpieczny kredyt, tak samo byś postąpił.

3
2015-01-29 11:31:59 78.88.210.* | aneta792
Drogi Frankowiczu, to co piszesz to zwykła nieumiejętność pogodzenia się z tym że "Złotówkowicze" mają rację.... Świetnie rozumiemy i artykuł i problem. I naprawdę jest mi przykro, że tyle ludzi traci tak ciężko zarobione przez siebie pieniądze na coraz wyższe raty kredytu. Wśród Was Frankowiczów jest również wielu moich znajomych, czy osób z rodziny, którzy tak jak Ty zaryzykowali. I naprawdę nie zacieram rąk z radości teraz i w duchu nie cieszę się, że "dobrze im tak" , tylko jest mi autentycznie przykro. A to że wyrażam swoją opinię iż pomaganie Wam Frankowiczom byłoby niesprawiedliwe wobec nas Złotówkowiczów, którzy nie ważne jak jest siedzą cicho i płacą kredyt ... naprawdę nie widzę w tym nic złego. Nikt z Was Frankowiczów nie patrzy na to że kiedy Wy korzystaliście z korzystnego kursu Franka, my Złotówkowicze borykaliśmy się z wysokim WIBOREM ... I co ... płaciliśmy, no takie było nasze ryzyko jak braliśmy kredyt ... takie samo jak Wasze że kurs może się zmienić.
Piszesz że nikt nie chce pomocy od Nas czy od Rządu.... ale czy naprawdę wierzysz że to się na nas nie odbije??? A nawet gdyby się nie odbiło, to czy uważasz że to jest sprawiedliwe, że Wam ktoś pomoże przy niekorzystnym kursie a nam przy wysokim Wiborze już nie należała się pomoc??? Traktujmy siebie po ludzku i sprawiedliwie.
Piszesz że banki wymyśliły sobie "instrumenty finansowe" niezgodne z prawem. ale przypomnę Ci ... że Ty podpisując umowę kredytową zgodziłeś się na ten instrument i Ci wtedy "pasował" i nikt Cię siłą nie zmusił do podpisania tej umowy. I ten instrument Ci pasował ... jak kurs był korzystny ... a teraz już nie...
Niesłusznie oskarżając nas Złotówkowiczów o głupotę i niezrozumienie ... pokazujesz ile tak naprawdę jest obłudy w tym co robicie Wy Frankowicze ... Teraz chcecie walczyć z "instrumentrami" bo uważacie że są niezgodne z prawem ... szkoda tylko że teraz... a że wtedy kiedy Wy na tym korzystaliście bo kurs był korzystny, te same instrumenty wydawały Wam się najlepsze na świecie i zacieraliście ręcę, że tak Wam się udało ...
aneta 792
ali_finans / 46.215.5.* / 2015-04-07 17:12
Bawi mnie lament "FRANKOWICZÓW". Po pierwsze jeśli nie masz zdolności kredytowej w złotówkach to nie dostaniesz we frankach, a prawda jest zupełnie inna. Bank po pierwsze sprawdza zdolność kredytową jeśli ona jest-to kredyt udziela w takiej walucie na którą danego klienta stać a nie bierze informacji z "sufitu".
Po drugie-przy podpisaniu umowy kredytowej najpierw się ją czyta a potem podpisuje i w tym momencie można zrezygnować zaciągniętego kredytu lub zmienić walutę.
A po trzecie-FRANKOWICZE to nie są osoby o małych dochodach czyli poniżej średniej krajowej bo by nie otrzymali kredytu we frankach.
Mowa jest tylko o kredytach we frankach a nie mówi się nic nigdzie o kredytach w złotówkach -bo po co! przecież to nie dotyczy ludzi zamożnych tylko tych którzy mają dochody poniżej średniej krajowej a nawet mniej niż 1.750,00 zł-brutto.
Sama mam kredyt w złotówkach i nie mam żadnego wsparcia od Państwa i Rządu Polskiego. Mało tego płace tak samo podatki i nie ma żadnych ulg w spłacie kredytu i płaceniu podatku dochodowego tak jak Frankowicze. Więc nie rozumiem tego szumu wokół kredytów we frankach. Nikt ich nie zmuszał do wzięcia w tej walucie a nie w innej. Zawsze narzekają Ci którzy mają dużo i chcą jak najmniej płacić, a co mają powiedzieć osoby które mają kredyty w złotówkach - nic, nie mogą narzekać choć trudno jest mi spłacać kredyt. Oprocentowanie kredytu złotówkowego jest o wiele wyższe aniżeli we frankach,a tym samym raty te są wyższe. Wiem to z doświadczenia, umowę kredytową zawarłam roku 2007 a oprocentowanie mojego kredytu w złotówkach wynosił 7% a we frankach niecałe 3% a to jest duża różnica. Zapomina się zawsze osobach które mają niskie dochody i nie mogą korzystać żadnych ulg podatkowych i dofinansowania ze strony Rządu Polskiego.
Powinno pomagać się osobom o najniższych dochodach a nie rozczulać się nad bogatymi, bo to oni korzystają ze wszystkich ulg i przywilejów zapisanym w naszym prawie.
egoizmowi stop / 188.138.9.* / 2015-01-25 20:46
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdyby frank spadał, to byłbyś wielkim guru inwestycyjnym. A tak dziecko ma kuku od wrednych banków i każdy teraz myśli jak z tego polskiego sukna wyszarpać jak najwięcej. Banki Wam g-no dadzą. Pewnie nic nie będziecie mieli przeciwko wyrwaniu kasy od pozostałych podatników. W roku wyborczym szczyle z rządu z pewnością będą dzielić nieswoją kasę. Łatwo pójdzie każdemu egoistycznegmu sukensynowi. Egoiści z jee bani.
Wigorbwd / 192.157.11.* / 2015-01-26 09:54
Nie rozumiem takich komentarzy. Głupota i zazdrość wzieły górę nad próbą zrozumienia problemu.
Nikt z "frankowiczów i innych walutowiczów" nie oczekuje niczego od "pozostałych podatników". Konsekwencje mają poniść banki, czyli instytucje prywatne, które (jak się okazuje) niezgodnie z prawem oferowały kredyty. Kto, jak kto, ale to banki wiedziały, że udzielanie kredytów przy niskich kursach opłacać się będzie tylko im, a nie kredytobiorcom. Nawet, jeżeli w swojej naiwności liczyłem, że kurs franka będzie spadał do zera, to miałem do tego prawo, gdyż nie jestem finansistą. Bank wiedział, że sytuacja będzie dokładnie odwrotna. Do tego dochodzi sprawa ukrytej, "spread'owej" marży pomimooficialnej, podanej na umowie.
To banki przegieły z chciwością, nie kredytobiorcy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy