Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Premier Kopacz naciska na KNF?

Kredyty we frankach. Premier Kopacz naciska na KNF?

Wyświetlaj:
mimek / 5.172.247.* / 2015-07-08 00:49
przez osiem lat ewidentnie ten rząd bronił interesów banków i korporacji, przekonując ludzi mądrymi wypowiedziami panów ekspertów z różnego rodzaju "centrów", że absolutnie nie można nic zrobić, i co nagle okazuje się, że można. Kopacz cudotwórca czy raczej zwykły krętacz?
Jan1111 / 91.193.85.* / 2015-07-08 00:41
Ja mam kredyt w złotówkach i prosiłbym bardzo o umozliwienie przewalutowania na rubla bo to by mi sie oplacło a później jak jedziemy po całości niech rząd to do końca splaci i bedzie ok!
pajda77 / 80.238.120.* / 2015-07-07 23:53
A co przepraszam ma kopaczowa do banksterów. Nic im nie może zrobić. Wolna wola i wolna gospodarka. Zachodnie banki zaraz obłożą karami rząd Polski ( czyli nasze portfele ) za wtrącanie sie.
Rider10 / 77.252.113.* / 2015-02-05 08:55
Pani Premier - tu należy działać siłowo a nie prosić...
Pazerne banki dobrowolnie nie pozbędą się swoich zysków z ograbianych kredytobiorców - trzeba na nich to wymusić i spowodować aby się zastosowały do decyzji, które podejmie rząd - tylko w ten sposób udowodni Pani, że jest pani twardym managerem i premierem - w przeciwnym wypadku ludzie odbiora to jako uleglość i słabość - a my nie chcemy słabego rządu i premiera.
W najblizszych wyborach będzie to widać doskonale - wiem, bo ruch społeczny "frankowiczów" rośnie w siłę i staje się coraz bardziej radykalny i wpływa na opinię publiczną !
BankowaBańka2 / 62.233.220.* / 2015-01-29 08:51
Nie wiem ile osób zdaje sobie sprawę z mitu wielkich strat banków w przypadku przewalutowania kredytów po kursie z dnia zaciągnięcia (i to jeszcze z dopłatą wg pomysłu pana Jakubiaka). System bankowy nie działa w sposób, który większość sobie wyobraża, tj. żeby pożyczyć Ci 200 000zł (np. denominowanych we frankach), bank wcale nie musi mieć takiej "gotówki". W różnych artykułach poruszających możliwość upadku banków ze względu na przewalutowanie wspominane było zejście poniżej minimalnego zabezpieczenia 8% obowiązującego w Polsce, czyli żeby pożyczyć Ci 200 000zł bank musi mieć minimum 0,08*200 000 = 16 000zł! Cała reszta może być "pustą bańką" zaczerpniętą do wypłaty z depozytów innych klientów (w końcu bank obraca ich pieniędzmi, aby zyskać procent). Więc jeśli przy pseudofrankowym kredycie po kursie 2zł musieliby zapewnić sobie 8 000 CHF jako zabezpieczenie (a z różnych doniesień słychać, że żadne franki w tych operacjach się nawet nie przewinęły), to przy wątpliwej konieczności oddania innemu bankowy tych 8 000 CHF po kursie 5zł nijak się to ma do pieniędzy, które od np. 2008r już wpłaciłeś. Cała reszta to czysty zysk dla banku. Więc ta "pseudostrata", to jedynie nieosiągnięcie gigantycznego, nadmiarowego zysku. Ot cała prawda :)
Jacek_CHF / 62.179.0.* / 2015-01-28 16:05
Ja się na to piszę, zapłacę różnicę ppmiędzy CHF a PLN, tylko pozwólcie mi to zrobić!!!. To by było uczciwe rozwiązanie.
MMM71 / 213.158.222.* / 2015-01-28 11:07
Właśnie otrzymałem z Banku PKO (poprzednio kredyt Nordea) kolejne kwartalne rozliczenie.

Jak myślicie jaka wartość była w pozycji LIBOR ?

Oczywiście że ZERO, a nie UJEMNA.

I tyle w kontekście obiecywanek przez Belkę, że banki dostosują się do sugestii ministra finansów i KNF.

Bank NICZEGO nie zrobi z własnej woli jeśli nie zostanie to wymuszone dyrektywą !
frankowiec Millennium / 145.237.2.* / 2015-01-28 10:37
wystarczy żeby banki uwzględniały ujemny Libor nawet jeżeli przewyższy marżę Banku zgodnie z postanowieniami umów kredytowych.
jakdotychczas / 91.193.160.* / 2015-01-28 00:52
Frankowcy!! świetna wiadomość dla was!! Piechociński i pisowcy spłacą wasze kredyty!! Zrobią to w najbliższych dniach, bo , do końca tego
roku, frank będzie po 6 zł!! Widzicie zatem, jak dobrze zrobiliście głosując na PSL i PIS !!Ostatnio nawet pani Kopacz zajeła się wami,
będzie spłacała wasze kredyty, a jak ryży przyjedzie do Polski na wczasy, spłaci wszystkie kredyty z nawiązką!!musicie,tylko, głosować na nich,
tak jak dotychczas.
QQQ1 / 89.79.29.* / 2015-01-27 22:28
DZISIAJ SIĘ TŁUMACZĄ ŻE BANKI ICH NIE INFORMOWAŁY O RYZYKU KURSOWYM A KNF NIC W TEJ SPRAWIE NIE ROBIŁ A JAK TROCHĘ POSZUKAĆ NA FORACH INTERNETOWYCH TO CIEKAWE RZECZY MOŻNA ZNALEŹĆ. ROK 2006 KIEDY KNF
WPROWADZIŁO REKOMENDACJE S KTÓRA OGRANICZYŁA UDZIELANIE KREDYTÓW W OBCYCH WALUTACH TO 99% FRANKOWICZÓW I POTENCJALNYCH FRANKOWICZÓW GRZMIAŁO ŻE TO SKANDAL, OGRANICZANIE ICH WOLNOŚCI I ŻE SAMI WIEDZĄ CO DLA NICH DOBRE.
PRZYKŁADY PONIŻEJ:


b / 195.116.35.* / 2006-06-18 21:45
+ - 0 usuń
przyłączm sie sama dzieki kredytowi kupiłam mieszkanie, niech inni też maja prawo wyboru!!!!

Krzysztof 28 / 212.75.106.* / 2006-06-12 15:43
+ - 0 usuń
Dołączam się do protestu. Uważam że do mnie powinna należeć decyzja czy podejmuję ryzyko walotowe i przez to mam tańszy kredyt, czy nie!!!!

Tomasz Wicentowicz / 83.31.19.* / 2006-06-10 15:53
+ - 0 usuń
Takie uszczęśliwanie obywateli na siłę kojarzy mi się jednoznacznie z socjalizmem realnym.
Myslałem, ze mamy to juz za sobą, ale widać obecny rzad zmierza linią Gomółki i X Zjazdu PZPR...
Stanowcze NIE takim praktykom! Nie pozwolę, by jakiś przygłup decydował za mnie!

kalida / 84.40.173.* / 2006-06-08 12:18
+ - 0 usuń
i znowu chcą nas uszczęśliwić na siłę, podobno chronią nas przed ryzykiem kursowym, czyżbyśmy byli małymi dziećmi za które trzeba myśleć? cóż za opiekuńczość!
coraz więcej instytucji, które nas chronią, następny ZUS

Jan 22 / 83.31.215.* / 2006-06-18 23:13
+ - 0 usuń

+ - 0 usuń
Podejrzewam, że umiem lepiej liczyć niż miłościwie nam panujący i sama najlepiej ocenię, co mi się opłaca. O swoje interesy niech się banki martwią same i nas do tego nie mieszają. Mają wystarczająco dużo narzędzi, by prowadzić elastyczną i opłacalną dla nich politykę.
Wprowadzone ograniczenia to coś niesłychanego. Nie życzę sobie, by urzędnicy podejmowali za mnie decyzje.

JEDNA Z NIELICZNYCH PEREŁEK ROZSĄDKU:

laki / 83.6.76.* / 2006-06-14 12:52
+ - 0 usuń
To, że wszyscy chcecie mieć kredyt w Chf to super...
Ale jest jest mały problem: nadchodzi duże osłabienie pln,nikt tego nie powstrzyma, a nieliczni na tym dobrze zarobią.
jak nie arabiacie kaski w chf to lepiej przemyslcie swoje kredytowe kroki, bo kredyt w pln bedzie dla Was błogosławieństwem.Pozdrawiam.

ŹRÓDŁO
http://www.money.pl/forum/pozwolcie-polakom-decydowac-jaki-chca-kredyt-t136860.html
Venice / 83.3.70.* / 2015-01-28 12:55
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Wtedy korzystne były kredyty walutowe , więc ludzie chcieli je brać. Niestety często zdarzało się tak , że ich zdolność kredytowa wyliczona przez bank/banki była wystarczająca wyłącznie na zaciągnięcie kredytu w CHF.

Poza tym nie patrz co ludzie mówili kiedyś, zawsze można zmienić zdanie.
Przykład? Palikot mówił, dwa miesiące temu kiedy p. Kopacz została premierem, że gdyby wiedział kilka lat temu , że to właśnie ona będzie teraz premierem, to nie wystąpiłby z PO. Teraz mówi, że popełniła tyle błedów , że absolutnie nie nadaje się do rządzenia i należy ją zastąpić. Można raz widzieć białe , a zaraz potem to samo czarne.
Pozdrawiam
ogarnij się / 213.156.115.* / 2015-01-27 23:54
Coś słaba ta rekomendacja z 2006 roku, skoro największy wysyp kredytów CHF przypadł na 2007 i 2008 rok. No chyba że tak miało być, niby coś tam robimy, ale tak żeby nic nie zrobić.
787307 / 89.79.29.* / 2015-01-28 20:58
Jak "złe" Państwo zaczęło ograniczać bańkę kredytową i zapowiedziało że całkowicie zakaże brania kredytów w walutach obcych to się wszyscy rzucili do banków aby jeszcze zdążyć na tą super okazję.
Koporodos / 83.28.207.* / 2015-01-27 23:18
Rekomendacja KNF o której wspominasz to pic na wodę. Rekomendacja nr 5.1.7.c. zaleca bankom informowanie o ryzyku kursowym przez pokazaniue mu JEDNOROCZNEJ (!!!!) historii zmian kursu CHF. Jednoroczna historia kursów miała być "informowaniem" o ryzku dla 30-letnie kredytu!

To była pseudo-dupokrykja dla banków, że "informują" a nie prawdziwa rekomendacja w trosce o klientów banków. KNF tą rekomendacją tylko pomógł wyrolować klientów, którzy szlik po kredyty. Skoro KNF rak rekomenduje, bank tak pokazuje.
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-27 22:56
Po co zaśmiecać forum tymi starymi komentarzami.
Przecież te komentarze właśnie dowodzą, że doradcy bankowi nie wytłumaczyli dobrze klientom z czym wiąże się ryzyko kursowe, bo gdyby wytłumaczyli to by ludzie takich tekstow nie wypisywali. Cieszyli się z niskich rat nieświadomi skali wziętego na siebie ryzyka.

Banki natomiast musiały być dobrze zorientowane jak ryzykowny produkt oferują. Faktem jest też, że organy Państwowe przez długi czas tolerowały proceder sprzedaży kredytów denominowanych w CHF i dlatego jest tyle osób nabitych we franka.
The V / 80.48.147.* / 2015-01-28 08:51
Ty tak na serio uważasz że absolutnie NIKT nie informował kredytobiorców o potencjalnym zagrożeniu? Serio aż brak mi słów jak widzę takie komentarze. Co do wsadzenia tych komentarzy może nie udowadnia jednoznacznie że winni są frankowicze ale pokazuje też jakie panowały nastroje kiedy państwo CHCIAŁO regulować na zagrożenie. Serio współczuję osobą które znalazły się w tak beznadziejnej sytuacji, ale przez krzykaczy którzy zwalają wszystko na banki, że ich oszukali i (ten tekst uwielbiam)"nabili w butelkę" jest trudno podtrzymać empatię.
gosc2015 / 31.61.136.* / 2015-01-27 22:27
Droga Pani Premier, jak sie Pani będzie pytac, to nic z tego nie będzie, bo banki będą ciągnąć w swoja stronę zasłaniając sie zawsze dobrem obecnych klientów - tylko skąd co roku te same banki maja na wpłatę dywidendy. Frankowicze nie chcą dopłat, chcą tylko uczciwie żyć w tym kraju. To nie my spekulujemy, ale banki które dawały kredyty niby w CHF, a w rzeczywistości w PLN - czy KNF juz to potwierdziła, jeżeli tak to skąd te bandyckie speedy i dodatkowe zarabianie na kursie. Faktycznie cale obciążenie i ryzyko jest po stronie kredytobiorcy, bo banki niezle sie zabezpieczyly nie ponosząc żadnego ryzyka - czysty ZYSK. W tej sytuacji chcemy możliwości przewalutowania po kursie z dnia wziecia kredytu!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-27 23:10
dokładnie, również oczekuję konkretnych działań, a nie zapytywania.

Swoją drogą dlaczego KNF nie może wydać rekomendacji nakazującej bankom obligatoryjnego stosowania ujemnego LIBOR dla wszystkich umów kredytowych denominowanych w CHF na bazie LIBOR+marża, czy to jest takie trudne do przeprowadzenia?

Ten komitet stabilności finansowej widać że niewiele albo nic nie może nakazać bankom, mogą tylko ładnie prosić.
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-27 22:05
Pani Premier, proszę przeforsować pomysł KNF umożliwienia "fankowcom" przewalutowania kredytów CHF na PLN. To jest jedyne rozwiązanie, które może na trwałe uzdrowić sytuację i zapewnić spokojny sen setkom tysięcy polskich rodzin. Jeśli uda się to przepowiedzieć zyska Pani pewny głos mln obywateli w najbliższych wyborach.

Wszystko inne to są działania dorażne, które na dłuższą metę nie ochronią spłacających kredyty przed zawirowaniami na rynkach walutowych.
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-27 22:06
przepowiedzieć->przeprowadzić ;)
pjuilmn / 93.175.76.* / 2015-01-27 21:50
Szczurek powinien poddać się do dymisji. Jak on może dobrze ocenić sytuację na linii kredytobiorcy i banki. Przecież on jest z ING. Gdzie pójdzie jak poleci ze stołka. Przecież on reprezentuje stanowisko banków.
Dziękuję za takiego ministra. I kamieni kupa. Teoretyczne państwo - władza dla władzy.
emarasso / 109.125.196.* / 2015-01-27 22:07
Niestety ale najbardziej poszkodowanym będzie szary prosty człowiek. Kredytobiorcy w takim układzie są bez szans. Nie nie wierze że ten rząd że jest coś w stanie wskurać w tym temacie.
A przyglądając się calej tej sprawie to te CHF to niezły wymysł inżynierii bankowej :-).
Po co dawali i tyle ludzi zrobiono w balona??? Ze względu na skalę nie można tych ludzi zostawić na pastwe banków.
emarasso / 109.125.196.* / 2015-01-27 21:38
"Doprowadziliśmy już do tego, że stanowisko Komitetu Stabilności Finansowej jest bardzo ostre i stanowcze wobec banków - podkreślił Nitras" - hmmmmmmm..... wymuszenie brania pod uwagę ujemnego Liboru czy zmniejszenie spreadu nazwałbym posunięciami ekstremalnymi i rewolucyjnymi w stosunku do banków :-).
To nie jest kompleksowe załatwienie sprawy a tylko takie wybiegi marketnigowe. Najgorzej że dość nisko rządzący i banki doceniają ludzi w Polsce.
jo44 / 89.73.21.* / 2015-01-27 21:38
Zadne walutowe, tylko denominowane czyli uzależnione były w umowie od franka czy wynikow lotto czy pogody, sam nie wiem... jak pada to dopłacają \a jak słonce swieci to nie..
Szwajcaria w zyciu nie widziala tylu miliardów chf - ile rzekomo zostały pozyczone polsce, austii europie itd
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy