Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Sąd oddalił pozew zbiorowy przeciw Getin Noble Bankowi

Kredyty we frankach. Sąd oddalił pozew zbiorowy przeciw Getin Noble Bankowi

Wyświetlaj:
Jurek777 / 77.254.148.* / 2016-07-04 00:10
Kredyty we frankach nie były po pierwsze żadnymi kredytami ale instrumentami pochodnymi o charakterze kredytowym. Były to umowy nienazwane - bo nie odpowiadające definicji kredytu i oczywiście można je było co do zasady zawierać. Co prawda zgodnie z dyrektywami UE banki powinny
dochować szczególnych obowiązków informacyjnych czego nie robiły - ale niestety polski SN orzekł inaczej (odmiennie niż sądy w europie zachodniej). Ale ponieważ banki były zbyt zachłanne na zysk to umieściły w klauzulach indeksacyjnych odwołanie do możliwości dowolnego ustalania kursu a więc dowolnego ustalania spreadu. Tym samym uczyniły klauzule indeksacyjną niedozwoloną co w polskim prawie skutkuje koniecznością jej pominięcia podczas ustalania treści umowy bez możliwości jej zmiany przez sąd czy też zmiany innych postanowień umownych.
To zaś skutkuje uznaniem złotowego charakteru klauzuli indeksacyjnej. I tyle. Proste jak drut i orzekły już tak polskie sądy vide
http://kredytwefrankach.themi.pl/vi-c-1713-15-kolejny-pomyslny-wyrok-w-warszawie
GRZEGORZ 76 / 195.88.114.* / 2015-11-08 17:55
kto wam kazał brać kredyty we frankach teraz beczycie i dobrze wam trzeba było wziąć w złotówkach
wiadomo każdy kto ma do-czynienia z walutami wie że się to zmienia i co ja mam płacić z moich podatków za wasze błędy sory wasz wina a rząd nie powinien dopłacać zdecydowanie ps

JESTEŚ POLAKIEM OPERUJESZ ZŁOTÓWKAMI TO PO CHOLERĘ BIERZESZ OBCĄ WALUTĘ
Frankowicz / 178.235.197.* / 2015-05-15 22:25
Hej złotówy! Frankowicze nie chcą pieniędzy od rządu ani od Was! Chcą tylko aby nie tylko aby banki aneksowały umowy nie tylko wtedy gdy jest okazja wycisnąć jeszcze klienta. Bo jak frank do góry to i rata też a jak libor minusowy to już nagle warunki umowy się zmieniły na niekorzyść klienta(W umowie nie mieliśmy zapisu, o minimalnym oprocentowaniu-lecz bank sobie zmienia warunki w zależności od sytuacji). Banki robią sobie co chcą! Dlaczego klient nie może rzucić aneksu do banku czy innej firmy...co tyczy się również sieci komórkowych, telewizji cyfrowych i kablowych i wielu innych...
alek271 / 217.115.65.* / 2015-03-17 22:45
Tak, zostałem oszukany biorąc cegłę w pięknym opakowaniu. Nie potrzebuję waszej kasy ale sądu dla złodzieja.
Najeżdżacie na frankowiczow i wiecie co? Od dzisiaj żadnych dopłat dla górników, powodzian i wielkiej orkiestry.
Aha, najeżdżajcie dalej. Cała ta kasa zamiast na wasze pensje idzie poza Polskę. No i zapomnijcie o dobrych emeryturach bo frankowicze, to ci co mieli być klasą średnią i utrzymać ZUS.
Mirko852 / 77.65.102.* / 2015-03-10 08:05
zastanawia mnie "małostkowość" i "zaściankowość" co niektórych "Ponów Poloków". Jedni najeżdżają na drugich, wyzywają się, przeklinają się - zazdrość, samochciejstwo i buńczucznośc !!! Ludzie mało Wam nauczek z historii? Tak zachowywała się "POLSKA szlachta zaściankowa"!!! Ktoś z góry rzucił kość "niezgody" i HUUUURRRRA!!! Ruszać na nich!!!
A w rezultacie brak jedności przed najazdem szwedzkim, podział przed rozbiorami...
Może czas zacząć głowę używać do myślenia, a nie o "walenia" nią w mur lub o butlę mocnego napoju?!
My na dole - zwykli ludzie próbujący jakoś zyć (frankowicze i złotówy itd) dajemy się skłócać rządzącym?! Ludzie!!!
Ja mam kredyt we frankach i nie narzekam, nie pomstuje, nie płacze i nie przeklinam wszystko i wszystkich dookoła.
I wiecie dlaczego????
Ponieważ moje życie złożyłem w ręce Króla nad królami, Pana nad panami - Jezusa Chrystusa. TEGO który przez 25 lat życia dla NIEGO N I G D Y mnie nie zawiódł!!! Czy frank upadnie czy będzie po 10 pln - to i tak zależy od Tego KTO ma władzę nad WSZYSTKIM i WSZYSTKIMI - do Zbawiciela i Syna Boga żywego JEZUSA CHRYSTUSA :)
Real / 83.5.74.* / 2015-06-26 00:02
Tylko nie mów, że nie jesteś trolem bankowym, opłacanym za pisanie takich postów. A żadnego kredytu frankowego nie masz. Tylko tak ci kazali pisać, że masz.
jak486 / 83.20.251.* / 2015-03-10 07:55
A kazał im ktoś brać kredyt we frankach??? Jak ktoś bierze w złotówkach i pójdą one w górę to bank za nich nie spłaca.... rzucili się na franki bo ,,taniej,, to teraz mają.
Real / 83.5.74.* / 2015-06-25 23:58
Nie tak dawno pojawił się artykuł pt. "Była trolem bankowym". Takie teksty, jak twój piszą trole bankowe, oczywiście nie za darmo, za to banki im płacą.
darekb821 / 37.130.30.* / 2015-03-10 07:40
Pier...lić frankowiczów uważają że kredyt spłacą im banki to jest ryzyko kredytu i z tym trzeba się liczyć. Miesiąc temu franek poi 5 zł a dziś....3.80 zł niech się bujają frankowicze.
Brodinek / 185.25.219.* / 2015-03-10 06:24
To było do przewidzenia.
Nie wolno uczestniczyć w pozwie zbiorowym mając różnorodne umowy, takie wnioski zostają odrzucona w pierwszej kolejności.
Tylko sprawy indywidualne mają szanse...
resortowy mlodzik. / 31.61.136.* / 2015-03-10 04:03
Co wy na mieszkanie kredyt brać na dwadziescia lat? Ja mam sześć mieszkan, wynajmuje i żyje i smieje sie z takich bidoków jak wy. Po prostu jestescie za Malo inteligentni by sie dorobić. Wolicie sie nie przepracowywać, posyłać lotto i żyć złudzeniami. Oto prawdziwe polaczki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adfasdfasdfaf / 85.25.103.* / 2015-03-24 17:59
jestes z mniejszosci niemieckiej z opolskiego, spedzasz cale dnie na wyzywaniu Polaków w internecie - widocznie nie masz pracy i życia - leczysz tylko kompleksy
ps. / 91.246.15.* / 2015-03-10 02:42
W tym pier..... kraju już nic się nie zmieni.Trzeba pracować na siebie i olać tych przestępców wszelkiej maści.A przepisy zakazy i inne debilne nieżyciowe ustawy olać i robić swoje.
tomaszek714 / 89.228.124.* / 2015-03-10 06:16
Jak spłacałem kredyt w złotówkach to nikt mi nie pomógł widziały gały co brały .Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
edio / 91.246.15.* / 2015-03-10 02:38
Polikwidowałem konta bankowe i mam ich w d.......e.I nikt mi do kieszeni nie zagląda.
to proste / 89.68.178.* / 2015-03-10 02:04
sytuacja się zmieni jak zaczną płonąć banki, na razie dymają ludzi i patrzą czy i kiedy będzie opór.
Frankowiec / 195.94.194.* / 2015-03-10 00:21
A w BPH -0,89+0,39=0 Ale widocznie dla sądów to normalne.
jerry / 217.153.154.* / 2015-03-09 23:26
nie bierzę sie kredytów na 7-8% na mieszkanie bo to nie działalnośc gosodarcza , spłata takich odetek do pętla na szyi i dozgonne płacenie haraczu dla banków . Waluty jak widać były pułapką .poprostu wypada nam nie kupywać wogóle mieszkań ,wynajem najlepszym sposobem na nie w***......nie się wpułpke bez wyjsci.mamy takie rządy że nie dbają oPolaków więc musimy sie sami przed nimi bronić.powodzenia.
angil / 82.132.226.* / 2015-03-09 22:56
Geting i nobel to ta sama klika co komornik ukradl rolnikowi traktor do wszystkich wystrzegajcie sie tego banku
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy