Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Straty banków po przewalutowaniu wyniosłyby 44,4 mld zł

Kredyty we frankach. Straty banków po przewalutowaniu wyniosłyby 44,4 mld zł

Wyświetlaj:
Coincidece / 89.66.71.* / 2014-01-18 14:07
Przecież to banki zdecydowały się na ten ryzykowny krok - udzielać kredytów w walutach obcych.Chęć bycia pierwszym, posiadania większej ilości klientów (marnej jakości).
Kredytobiorcy w większości zrobią wszystko byleby dostać kredyt. To banki decydują czy dadzą, czy nie i w jakiej walucie.
Dlaczego miałyby nie ponosić tego konsekwencji wraz z Polską która zezwoliła na takie praktyki!
dddddd / 193.105.202.* / 2014-01-17 15:21
A co mnie obchodzi, że ktoś był na tyle "sprytny" i pazerny, że zamiast zaciagać pozyczkę w walucie, w której zarabia, to postanowił zaciągnąć ją w walucie obcej?
Podjął ryzyko i uważam, że nie powinno się teraz "chronić" tych ludzi przed "złymi" bankami. Dochodzi do kuriozalnej sytuacji, jak w przypadku rybku ubezpieczeniowego - klient podpisuje warunki, składa podpis, oświadcza, że zapoznał się z warunkami, po czym pozywa do sądu i odwołuje się od zapisów umowy, którą to sam podpisał.
Świat stanął na głowie...
Kredyciarz / 212.244.214.* / 2014-01-17 15:17
WAŻNA UWAGA!
Większość tzw. kredytów we frankach nie jest na prawdę we frankach. To są kredyty INDEKSOWANE kursem franka a zaciągnięte w PLN. W związku z tym bank nie musi kupować CHF, żeby spłacić swoich zobowiązań. Różnica kursowa między dniem przyznania kredytu a dniem spłaty powiększa tylko marżę banku. Na tym polega biznes banku.
dfgdfgdg / 89.70.212.* / 2014-01-17 15:41

Większość tzw. kredytów we frankach nie jest na prawdę we frankach

Prawie jak Amber Gold Sp. z. o.o. .....bis ?
pracownik b. / 195.85.249.* / 2014-01-17 14:57
ZAGADKA DLA POKRZYWDZONYCH:

Kolega leci do Anglii zarobić troche gosza, prosi o pożyczkę 1000 Funtów.
Jako dobry kolega, kupujesz walutę w kantorze za 5470zł i dajesz mu Funty.

Po pół roku kumpel oddaje ci 1000 Funtów, co do pensa.
Idziesz do kantoru i dostajesz 4720zł.

Czy kolega na tym zarobił ??
Czy kolega cię oszukał?

Bo BANK podobno i oszukał i zarobił!
asd751 / 109.241.103.* / 2015-01-16 21:50
Oszukanstwa nie ma, jesli sie obaj na takie warunki zgodziliscie (pozyczka we frankach). Kolega zarobil, ale moglobyc tez odwrotnie np gdyby dzis oddal:)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
droper / 46.238.79.* / 2015-01-21 16:11
Nie dokończyłeś tej historyjki. Zapomniałeś dodać że myślałeś że widząc kurs w kantorze odzyskasz 4720 niestety po dokonaniu transakcji dostałeś do łapy tylko 4000 bo kantor do transakcji doliczył prowizję czyli taki spread a co jest najgorsze nie mogłeś sie już wycofac bo na szybie był taki mały napisik "po dokonaniu transakcji reklamacji nie uwzględnia się" .Jak się czyta komentarze osób które zupełnie nie orientują się w temacie frankowym a już kompletnie nie wiedza z czym tak naprawdę frankowicze mają problemy to ja się dziwie po cholerę właściwie zabierają głos. Sprawia Ciebie nie dotyczy to znajdz sobie inne forum...
cbbccvbb / 89.70.212.* / 2014-01-17 16:16

ZAGADKA DLA POKRZYWDZONYCH:

To jest zagadka z w stylu. Pociągiem z Miasta A do miasta B wyjechał pociąg o godzinie 15.14. Pytanie- w którym miesiącu ciąży jest trzecia kochanka zawiadowcy stacji C.
ffyyit / 178.37.213.* / 2014-01-17 14:48
TEMAT BEZSENSOWNY BO I TAK TEGO NIE ZROBIĄ BO BANKIERZY NA TO NIE POZWOLĄ. PRAWDA JEST TAKA ŻE TO BYŁ SKOK NA KASĘ NA SKALĘ GLOBALNĄ. NA ZACHODZIE INSTYTUCJE FINANSOWE ZOSTAŁY UKARANE WIELOMILIARDOWYM KARAMI ZA MANIPULOWANIE SPREEDAMI WE FRANKACH. CAŁA EUROPA WSCHODNIA DAŁA SIĘ NABRAĆ NA MANIPULACJE KURSEM FRANKA. TERAZ BANKI MAJĄ PODPISANE WIELOLETNIE UMOWY CZYLI STAŁE WIELOLETNIE ZARABIANIE KASY I TEGO NIE ODPUSZCZĄ. SPREEDY SĄ BARDZO WYSOKIE !!! A LUDZI BĘDĄ Z TEGO TYTUŁU DOIĆ Z KASY PRZEZ 30 LAT. TO BYŁ MAJSZTERSZTYK FINANSOWY...
Aru / 91.213.118.* / 2014-01-17 16:09
A o kantorach internetowych słyszałeś? Możesz zdecydowanie obniżyć spread. Tylko trzeba chcieć i zadać sobie odrobinę trudu.
prbb / 195.85.249.* / 2014-01-17 15:00
Chłopcze,
Jak byś nie wiedział, nie musisz płacić bankowi spreadu. To jest dobrowolne. Jeśli chcesz być dojony, to dojony zostaniesz.

Ja mam kredyt walutowy i nie płacę bankowi spreadu.
Tylko że ja się na tym znam, a forumowicze tylko żalą się na forum, zamiast zapytać się kogoś z wiedzą w temacie.
buuboygoih / 178.37.213.* / 2014-01-17 23:57
Panie prbb, Raz itd. bo pod tym artykułem masz wiele nicków jaki jest twój kredyt... walutowy? Chyba nie! Poniżej piszesz że masz złotówkowy a tak w ogóle to bardzo elokwentnie i na temat tylko powiedz... na czyje zlecenie i który bank za to płaci?
DR495 / 91.227.212.* / 2014-01-21 12:23

na czyje zlecenie i który bank za to płaci?


Wychoidzi, że Raiffeisen

249.85.195.in-addr.arpa. 249.85.195.in-addr.arpa. (dns2,dns1).raiffeisen.pl.
hhghghh / 83.12.121.* / 2014-01-17 14:36
skąd taka kwota wyliczeń MF? A może 20 mld zł? A może 10 mld zł? MF od 7 lat nie potrafi ustalic budżetu państwa, rok w rok jakies nowelizacje, przeszacowane dochody i niedoszacowane wydatki.
TB / 195.212.98.* / 2014-01-17 14:02
Dla mnie wazniejszy jest syty dobrze prosperujacy banker niz to zalosne stado oglupialych kredytozercow ktore samo sobie winne ze dalo sobie tak przmyslnie na wlasne zyczenie nalozyc niewolniczy garb dlugu ponad srednio 60% od dnia X (na razie) no bo jak przyjda zmiany stop to jescze zateskinicie do tego na co teraz narzekacie. I dopiero wtedy bede zale a ja z was bede sie lal i z waszch spadkobiercow do 7 pokolenia...
Rene121 / 93.154.231.* / 2014-01-17 13:36
... jest taki pomysł, aby ci którzy chcą mieć przewalutowany kredyt wg w/w zasad musieli go spłacić w ciągu 30 dni od przewlutowania. Wtedy banki nie będą miały kłopotów z kapitałem oraz ilość chętnych zmaleje....
sfoboda / 83.20.62.* / 2014-01-17 13:10
To banki mogą tylko zyskiwać ??? Np. dotacje, składki od wiernych, etc, etc ???

Przewalutowanie jest tu mało ważne.
debos / 95.49.123.* / 2014-01-17 13:02
Przypominam, że banki nie są częścią socjalistycznej gospodarki w której wszystko jest wspólne i kto chce to sobie ile chce bierze. Banki są własnością akcjonariuszy i wara od ich pieniędzy.
dgdgdg / 89.70.212.* / 2014-01-17 13:19
Przeczytaj książkę Kani, Targalskiego i Marosza pod tytułem " Resortowe Dzieci " to się dowiesz czyją własnością są Banki w Polsce.
sisley / 213.77.28.* / 2014-01-17 13:41
A czyją własnoscią są? Książka niczego nie zmieni. Wiemy jaka była prywatyzacja. Fakt jest taki: banki to spółki akcyjne w znakomitej większosci [jeśli nie wszystkie w Polsce] notowane na giełdzie.Pomysły PSL to kpina z ludzi.
dfgdfg1155 / 89.70.212.* / 2014-01-17 14:30

Książka niczego nie zmieni.

Tu się mylisz, ta książka i następne z tej serii otworzą oczy także lemingom ( Mam nadzieję, że jeszcze przed wizytą komornika w ich domu i firmie.) Polska się budzi a młodzi chcą koniecznie się dowiedzieć, kto i dlaczego ich w to bagno wpuścił.
kris212 / 78.10.103.* / 2014-01-17 12:55
Chłopstwo z Marszałkowskiej obiecuje frankobiorcom gruszki na wierzbie.A przecież wiedziały gały co brały i podpisywały!Ja w 2007r całą kasę miałem w fundach akcji.Do wiosny 2008 ubyło mi 150 baniek.Jeśli frankowcy coś zyskają,to ja natychmiast,wystąpię o konwersję moich jednostek akcyjnych na pieniężne,z datą wsteczną np:01.08.2007r.Niech chłopki albo sądy załatwią to z moim funduszem.
FDA / 188.116.35.* / 2014-01-17 12:21
A ja się zastanawiam czy te mityczne 44mld strat będzie realne czy tylko zapisy w bilansach na dzisiaj.
Bo wszyscy zakładają że przeliczenie będzie polegało na tym że jeśli ktoś miał kredyt 100tys w CHf i brał po 2 zł to przeliczamy na 200tys PLN,odejmujemy to co wpłacił i koniec.
Przecież jeśli taki kurs był w 2007r. to bank musi potraktować jakby ten kredyt od początku był udzielony w PLN, czyli mamy prowizję 2x większą, stopę procentową kilka razy większą i różnica między ratą wpłaconą przez "frankowicza" a tak obliczoną ratą w złotówkach przez ten cały okres będzie musiała zostać dopisana do kapitału.
Nie liczyłem tego, ale podejrzewam że może by zyskali ci co brali kredyt przy kursie 2,0-2,4 za CHF.
Pozostali by pewnie musieli jeszcze dopłacić do interesu.
Mam znajomego który wziął kredyt parę lat temu przy kursie podobnym do dzisiejszego.
Przy takim przeliczeniu straciłby dużo.
Polak i Węgier dwa bratanki / 79.185.178.* / 2014-01-17 12:17
Jakie straty banków? Przecież to była ewidentna zmowa banków i świadome działanie na niekorzyść kredytobiorców. Tak się robi ludzi w bambuko w majestacie prawa. Powinny być aresztowania bankierów i kary więzienia z przepadkiem mienia. NAJPIERW RATY KREDYTÓW PODNIESIEMY O 70%, A W RAZIE CZEGO POWIEMY ŻE KLIENCI BYLI ŚWIADOMI RYZYKA. Przecież podpisali nam papierki. Jesteśmy kryci tak, że żaden sąd nam nie podskoczy. To było sztuczne wymuszenie wzrostu wartości franka przez spekulantów, dla osiągnięcia maksymalnych zysków przez banki. Zachodnie banki nabiły w butelkę całą Europę Wschodnią biorącą kredyty we frankach. WŁAŚNIE W TEN SPOSÓB CHCĄ SOBIE ODBIĆ STRATY NA OBLIGACJACH GRECJI I HISZPANII. Polacy i Węgrzy i tak zapłacą.
WpółDrogi / 79.185.196.* / 2014-01-17 12:41
Kto ci kazał brać kredyt w CHF-ach, cwaniaczku...

Obstawiałeś spadek kursu, jak spadał, to było dobrze, a jak wzrósł, to oszustwo...

Zapomniałeś jeszcze dodać, jakie masz oprocentowanie kredytu w CHFach... 0,0000001%???? Czy ile tam? Najlepiej, żeby był stary kurs i nowe oprocentowanie...
Chciałaby dusza do raju....

A normalni ludzie płacą kredyty wg naszego "Narodowego Banku Polskiego", z oprocentowaniem ponad 3%, podczas, gdy cała Europa najwyżej 0,5%. O tym jakoś "politycy PSL" siedzą cicho. W Europie to my jesteśmy tylko przez geografię.
eldorado / 193.108.194.* / 2014-01-17 12:02
czytam, czytam i oczom nie wierze - "między Odrom i Nysom najwazniejsze my som" czyli ci ktorzy wzięli kredyty w CHF - nieważni są kredytobiorcy w USD, w EUR czy w PLN. I tak sobie myślę, kto brał te kredyty - lemingi i tzw. "warsiawka" - czyli np Wilanów, który jest zamieszkały w 90% przez nich. Przyjeżdżali z całego kraju, brali kredyty, kupowali mieszkania, cieszyli się jak dzieci z głupoty tych, którzy brali kredyty w PLN. A teraz nagle CHF poszybował w górę, "spodnie i majtki pełne odwagi", że trzeba będzie wracać z powrotem, to jak trwoga to do Boga. Teraz żądają specjalnego traktowania - oszukano nas, my niewinni.Niech inni za nas płacą. A jeśli ziści się ich marzenie znowu bedą się smiać z głupoty tych, którzy będą musieli za nich splacać kredyty. Sądy - wszystko możliwe , przecież sędziami są te same lemingi, ci którzy też brali te kredyty (gdzie bezstronność) - przecież sędzia kieruje się ustawą, wykładniami, doświadczeniem życiowym. Tylko, że sędzia widzi też swój portfel - i to jest to jego doswiadczenie życiowe. Dlatego najbrutalniejsza forma kapitalizmu w czystej postaci, żeby nauczyć życia tych wszystkich, którzy chcą być fizycznie w kapitaliźmie a psychicznie są w głebokiej komunie.
debos / 95.49.123.* / 2014-01-17 13:46

I tak sobie myślę, kto brał te kredyty - lemingi i tzw. "warsiawka" - czyli np Wilanów, który jest zamieszkały w 90% przez nich.

A ja nie muszę myśleć, żeby wiedzieć, że kredyty we CHF brali mieszkańcy całego naszego plebejskiego kraju. Radzę się jakoś zorientować jaką częścią Warszawy jest Wilanów. Może w skali twojej "metropoli" to ogromny teren zamieszkiwany przez wielką ilość mieszkańców. Na tle całej Warszawy to zaledwie plamka.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-01-17 12:12

Teraz żądają specjalnego traktowania - oszukano nas, my niewinni.Niech inni za nas płacą

coś ci się pomyliło i to mocno. Akurat frankowcy zdają sobie sprawę z sytuacji że to był ich wybór i o nic nie proszę (przynajmniej ci których znam, znakomita większość osób wypowiadających się w mediach czy na forach).
To politycy próbują zbijać kapitął polityczny na frankowcach i tyle. No ale takie lemingi jak ty idą za głosem polityków
eldorado / 193.108.194.* / 2014-01-17 12:24
po pierwsze nie jestem lemingiem - pod drugie jak widać nie idę za głosem polityków, gdyż sprzeciwiam się głupim pomysłom (PSL a wcześniej Czarnecki z PIS).Po trzecie Pan z Krakowa poszedł do Sądu i ponadto zawiązała już jakąs grupa, która zamierza wystapić z pozwem zbiorowym. po czwarte - jestem pewien, że gdyby wyrok sądu był zgodny z ich oczekiwaniam to zdecydowana większość frankowcow pobiegnie także do sądu i proszę mi bajek nie opowiadać.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-01-17 12:38

pod drugie jak widać nie idę za głosem polityków, gdyż sprzeciwiam się głupim pomysłom (PSL a wcześniej Czarnecki z PIS

może i się sprzeciwiasz ale łykasz to co oni mówią, w ten sposób że jak widać potrafią ci wmówić że to niby my frankujący tak bardzo chcemy i potrzebujemy takich zmian o jakich mówią i że tak biadolimy na swój los.

Po trzecie Pan z Krakowa poszedł do Sądu i ponadto zawiązała już jakąs grupa, która zamierza wystapić z pozwem zbiorowym

na jakiej podstawie? Bo jak mówisz o grupie nabici w mbank to jest to trochę inna sprawa kaloszy. (nawiasem mam własnie w mbank, ale z innymi zapisami umowę i obecnie moje oprocentowanie to 1,01% także lamentować nie będę i polityków mogę prosić tylko o to żeby od tego tematu się odpier#%#^)

to zdecydowana większość frankowcow pobiegnie także do sądu i proszę mi bajek nie opowiadać

zależy co rozumiesz pod pojęciem zgodny z ich oczekiwaniami. Poza tym o jakich bajkach mówisz? Ja opieram się na faktach, wystarczy poczytać wątki na forum w tej sprawie i porozmawiać ze znajomymi.
ytytyety / 83.12.121.* / 2014-01-17 11:59
oj tam przestańcie jojczyć. To była wielka skoordynowana akcja "umoczenia" w kredyty walutowe. Brały w niej udział miedzynarodowe instytucje finansowe, "niezalezne" media wraz z "niezaleznymi" analitykami i ekspertami. Zmanipulowano sztucznie kurs złotego tak żeby przelicznik był korzystny, poluzowano warunki kredytowe ( zdolnośc kredytowa)oraz przeprowadzono medialne pranie mózgów potencjalnych kredytobiorców ( "mieszkania będą tylko drożeć" "kto nie kupił mieszkania w kredycie ten przegrał życie" itp.)No i 800 tys. baranków do strzyżenia się znalazło. Przecież wszyscy winowajcy( banki, agencje ratingowe, media) tak naprawde maja jednego własciciela.
dfgdgd / 89.70.212.* / 2014-01-17 12:12

No i 800 tys. baranków do strzyżenia się znalazło

To wszystko szczera prawda tak właśnie było. A teraz wiesz co będzie ? Te 800 tys. baranków to wraz z rodzinami to jakieś 4 miliony wyborców. Dodaj do tego miliony baranków oszukanych przez Tuska i aferzystów z PO i PSL to już wystarczy aby do władzy doszli ludzie którzy z dnia na dzień złapią za uzdę banksterów i skończy się Eldorado dla zagranicznych banków i supermarketów w Polsce.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy