Forum Forum finansoweKonta

Książeczka mieszkaniowa z premią gwarancyjną

Książeczka mieszkaniowa z premią gwarancyjną

grzes_dmb / 83.13.83.* / 2007-08-09 12:19
Witam,
mam kilka pytań dotyczących wykupienia mieszkania spółdzielczego na własność(według nowej ustawy):

1. Czy premia gwarancyjna należy się gdy przekształcam mieszkanie spółdzielcze lokatorskie na własnościowe ?
2. W jaki sposób premia zostaje wypłacona (do ręki, czy na moje konto, czy na konto
spółdzielni)?
3. Czy dostanę całą premię jaką mi naliczą, czy tylko tyle ile kosztuje wykupienie
mieszkania? (czy będe mógł reszte premi zachować dla siebie)
4. Czy mogę zlikwidować np. dwie książeczki mieszkaniowe na ten cel i dostać premie
gwarancyjną z obu książeczek? (jak dzieci przepiszą drogą cesji na mnie swoje książeczki)
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Iza Konsultant Money.pl / 2007-08-13 18:03 / Specjalista Money.pl
Witam

1. Tak, premia gwarancyjna należy się.
2. Premia zostanie wypłacona na Pana konto.
3. Jeśli zostanie nadwyżka, pozostałą część można zachować dla siebie.
4. Jest możliwośc dokonania cesji praw do książeczki, opłata za usługę wynosi 70 zł.

Warunkiem wypłaty premii gwarancyjnej jest złożenie odpowiedniego wniosku w terminie 90 dni od dnia wykupu mieszkania.

Pozdrawiam
niktważny / 213.25.69.* / 2007-12-07 09:31
Witam serdecznie . Ja mam taki mały problem . Pół roku temu dałem książeczkę mieszkaniową banku spółdzielczego do naliczenia i do dziś nie mam żadnej odpowiedzi . Powodem tego jest jak to pani w banku powiedziała brak starej książeczki którą jak kiedyś się skończyła to była przepisywana kwota jaką się uzbierało oraz numer starej i starą bank zabierał , do tego jeszcze bank w którym ksiązeczka była założona upadł i książeczkę przenieśli mi do innego banku spółdzielczego w innym mieście . Co dalej bank który prowadzi na obecną chwilę moją książeczkę nie może znależć w archiwum starej książeczki którą kiedyś mi zabrali nie ma po niej śladu w archiwum . Na domiar tego pani twierdzi , że książeczki mieszkaniowe były zakładane od 84 roku a moja mama mówi , że założyła mi ją jak byłem mały gdzie prawda ? w 84 roku miałem 11 lat zatem nie byłem taki mały . Na obecną chwilę mam książeczkę na której jest kwota z przeniesienia ze starej tj przed denominacją 285 tyś zł od którego roku były wpłaty nie wiadomo , ile było wpłacane co miesiąc nie wiadomo wiadomo tylko to z ksiązeczki którą mam , że mamy deklaracja była minimum 500 zł co miesiąc przez 10 lat ale ta kwota nijak się ma do kwoty z przeniesienia nawet gdy była założona w 84 roku bo do 91 roku tu data założenia nowej to daje kwotę przy wpłatach 500 zł kwotę 42 tyś strych zł zatem mama musiała wpłacać dużo więcej . A dalej jest tak w książeczce którą mam od 91 roku do dnia denominacji wpłaty po 30 tyś zł co miesiąc plus odsetki kwotę 1 mln 470 tyś zł po denominacji 147 zł . Proszę o pomoc od kiedy były książeczki zakładane w banku spółdzielczym ? lub co ja mam teraz zrobić skoro bank nie może naliczyć mi premii ? Dziękuję i pozdrawiam Laura

Najnowsze wpisy