Forum Forum dla firmKsięgowość

kto jest uprawniony do odebrania rachunku - proszę o pomoc

kto jest uprawniony do odebrania rachunku - proszę o pomoc

poczatkujacy_przedsiebiorca / 2016-09-06 14:24
witam,

Posiadam jednoosobową działalność rozliczaną Książką Przychodów i Rozchodów (KPiR). Mam problem i wiem jak sobie z nim poradzić dlatego chciałbym opisać sytuację i prosić o pomoc:

Wykonałem usługę (uruchomienie ciągnika z dowozem) którą zlecił mi Pan A. Pan B zapłacił Panu A przelewem przed wykonaniem tej usługi za tą usługę. Ciągnik zawiozłem do Pana B, uruchomiłem, ale ten po obejrzeniu nie zdecydował się na zakup, przy czym pokazał mi potwierdzenie przelewu, więc wiedziałem że to on zapłacił za usługę. Pan B nie chciał rachunku więc wpisałem dochód do KPiR. Wróciłem ze sprzętem do Pana A, który z ogromną niechęcią oddał mi pieniądze za usługę (te przelane przez Pana B) i zażądał wystawienia faktury za transport.

Czy Pan A może żądać faktury za transport? Czy źle postąpiłem wpisując do KPiR ten dochód, jest on z bieżącego miesiąca i mogę nanieść korektę jeszcze.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot.
Weekender / 185.161.93.* / 2019-06-02 17:52
A może poczytaj sobie o Gamie. Świetne biuro, które za niewielką cenę poprwoadzi twoją firmę i Ciebie przez wszystkie księgowe zakamarki.

Najnowsze wpisy