Forum Forum podatkowePIT

KUP z dwóch miejsc pracy

KUP z dwóch miejsc pracy

kierma / 212.59.228.* / 2010-03-18 00:11
mam pytanie jak wygląda sprawa jeżeli KUP są z dwóch miejsc pracy, przy czym jedne za prace poza miejscem zamieszkania a drugie za prace w miejscu zamieszkania. Dodam także, że prace te nie były wykonywane równocześnie, parę miesięcy w jednej firmie a parę w drugiej. Czy mam rozumieć, że muszę kwoty miesięcznego KUP pomnożyć przez miesiące przepracowane w tych firmach? A co w przypadku jeżeli nie były to pełne miesiące?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-03-18 16:53 / Tysiącznik profesjonalny
Napisz od kiedy do kiedy pracowałaś poza miejscem zamieszania i od kiedy do kiedy pracowałaś w miejscu zamieszkania, to Ci podam kwotę KUP do wpisania w PIT :-)
Mighty Jaro / 78.8.252.* / 2011-03-04 12:16
Witam
Ja mam podobną sytuacje. W styczniu 2010 pracowałem 2 tygodnie na umowę zlecenie (poza miejscem zamieszkania), ale nie mam pewności czy umowa zahaczyła o luty. I druga umowa o pracę od 8 lutego do teraz (również poza miejscem zamieszkania). Jakie KUP wpisać w PIT-37? Proszę o odpowiedź. Jak by to było gdyby "zahaczyła" o luty i jak gdyby nie zahaczyła.
belladonna / 2011-03-04 20:21 / Tysiącznik profesjonalny
Zahaczanie ma związek z pracą na umowach o pracę, ale nie zleceniem i pracą na umowie, bo tutaj stosuje się inne KUP. Przy umowie zlecenie jest 20% i to zupełnie inny wiersz w PIT-37, a ze stosunku pracy to wiersz pierwszy i z tego co piszesz, jak praca na umowie o prace od 8 lutego do końca roku to KUP ze stosunku pracy = 139,06 x 11 :-)

Najnowsze wpisy