Forum Forum prawneCywilne

Kupno auta po kilku godzinach nie odpala

Kupno auta po kilku godzinach nie odpala

Deft / 31.61.139.* / 2015-11-27 10:15
Witam proszę o pomoc kupiłem auto uzywane rocznik 98 obejrzałem je sprawdzialem jak chodzi choc akumulator byl padniety i odpalalismy na kable po tym jak zobaczylem jak chodzi to kupilem nie sparwdzalem u nechanika itd. Nie bylo czasu. Wymienilem akumulator po zakupie auto jezdzilo wszystko pieknie sparwdzilem dokładnie jak jezdzi postawiłem pod praca na 30 minut i juz nie odpala, kreci wiec nie wina akumulatora musi byc cos innego. Po kupnie dopiero zauwazylem ze nie ma waznego przegladu o czym zapewnial sprzedawca ze jest wazny telefonicznie ale po wyklucaniu sie przez telefon kazal mi przywiesc dowod rejestracyjny i homologacje gazu przywiozlem mu to po 10 minutach wrocil z wbitym waznym przegladem (tak zaden mechanik auta nie obejrzal) kazal tylko doplacic 120 zł ale na to machnąłem reka i zapłaciłem wazne ze przeglad jest no i pozniej auto po pół godzinej jezdzie i 30 minutowym odpoczynku nie chce odpalic. W umowie kupna sprzedazy jest zapisane §5 kupujacy oświadcza ze znany jest mu stan techniczny pojazdu okreslony §1 niniejszej umowy i oświadcza ponadto, iż z tego tytułu nie bedzie roscil pretensji od sprzedającego. Czy mogl wgl cos takiego umiescic i czy to obowiązuje? Do tego chcialbym wiedziec czy mam jakies szanse w odstąpieniu od umowy kupna sprzedaży? Czy mogę rzadac naprawy auta? Czy wgl mogę cos zrobic? jeszcze z nim nie rozmawiałem ale chcę sie przygotowac do rozmowy aby co kolwiek walczyc o swoje i czy mam jakie kolwiek prawo do roszczen? Auto kupione za 1500 zl gosc sprzedający nie wiele powiedział o aucie bo mowil ze on sprzedaje wlascielowi i nie wiele o nim wie
Kancelaria Adwokat Katarzyny Więckowskiej / 89.65.60.* / 2015-12-09 11:22
Zgodnie z art. 566 kodeksu cywilnego Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia).
Przy czym, dla skuteczności dochodzenia uprawnień z tytułu rękojmi kluczowe jest zachowanie terminów uregulowanych w kodeksie cywilnym. Zatem proponuje, aby niezwłocznie zapoznał się z przepisami dotyczącymi rękojmi (art. 556 - 576 kodeksu cywilnego), ustalił faktyczną przyczynę awarii auta i wybrał ewentualny sposób dochodzenia swojego roszczenia.
Link do tekstu Kodeksu Cywilnego:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19640160093

Odpowiedzi udzielił prawnik w Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Wieckowskiej
www.kancelaria-wieckowska.pl

Najnowsze wpisy