Forum Forum finansoweKredyty

Kurs franka. Eksperci o pomysłach prezydenta dla zadłużonych

Kurs franka. Eksperci o pomysłach prezydenta dla zadłużonych

Wyświetlaj:
Tina12 / 80.238.123.* / 2015-02-11 10:53
Absolutnie nie, problem mają wszyscy kredytobiorcy frankowi a ci którzy skorzystali z rządowego programu i tak już dostali pomoc z naszych podatków. a nowy fundusz to nowy zarząd i nowe stołki dla kolesiostwa
CHF / 188.33.116.* / 2015-02-10 18:53
Mam kredyt we Frankach i nie życzę sobie ingerencji państwa w moje prywatne sprawy. Odpier....ta się od mojego kredytu. Jak tak dalej będzie to będę musiał dopłacać do wszelkiego rodzaju kredytów, ponieważ bardzo dobrze zarabiam. Nie dość, że płacę wysokie podatki to teraz jeszcze moja kasa pójdzie na jakiś fundusz!
Mirek225 / 31.61.136.* / 2015-02-10 17:47
A ja chciałem pooszczędzać na wkłady mieszkaniowe dla dzieci i swoją emeryturę.

Kupiłem akcje kilku banków, akurat tych najbardziej umoczonych w frankowe kredyty.
Pani w biurze maklerskim mówiła, że te akcje będą rosły! A dobrze wiedzieli, że będą spadać! Oszustwo w biały dzień!
Te akcje spadły o prawie 20%. I co mam teraz zrobić, sprzedać czy czekać? Pytanie iście frankowe- przewalutować czy nie?

Może Pan Prezydent mi pomoże.

Jak banki stracą zyski po spełnieniu żądań frankowiczów, to te akcje spadną jeszcze o połowe, albo i lepiej. A może i zbankrutują.
Szwagier pracuje jako ochroniarz w bardzo "frankowym" banku. Co będzię jak straci pracę? Ja jestem chrzestnym jego dzieci!!!

Na emeryturę oszczędzam też w OFE (jak 16 mln Polaków), które mają w portfelach kilkanaście procent akcji banków. O ile niższe będą emerytury po spełnieniu żądań niektórych frankowiczów?

Ile oszczędności stracą lokujący w fundusze inwestycyjne?


Kupiłem w 2011 r. akcje JSW po 136 zł, dziś na giełdzie kosztują ok. 20 zł!!! Do zakupu namówił mnie sam minister Grad i pan w biurze maklerskim, który namówił mnie, żebym kupił też na żonę, teścia i teściową. Wziąłem też kredyt na zakup- wmówili mi, że wtedy więcej zarobię. Te akcje kupiło 136 tys. Polaków!!! Rząd i banksterzy dobrze wiedzieli, że te akcje będą spadać! To oni ustalają kursy!

Żądam rozliczenia tych transakcji po kursie zakupu 136 zł za akcję i zwrotu tyle, ile wplaciłem. Przecież nikt na tym nie straci. To państwo wzięło te pieniądze, więc niech mi je odda i weźmie sobie swoje akcje!

Poza tym, tak jak frankowicze nie dostali do ręki żadnych franków, ja też nie dostałem żadnych papierów wartościowych (akcji). Podobno są w jakimś KDPW. To ściema, że są, tam nie ma żadnych papierów.

I gdzie teraz będą mieszkać moje dzieci? Pod mostem? Z czego będę miał emeryturę?

Oddajcie moje piniondze ludzie!
sisley / 213.77.28.* / 2015-02-10 14:36
Prezydent Komorowski jak zwykle jest gotów pomóc tylko z tego nic nie będzie. To wizerunkowy pomysł [dla idiotów]-dla mnie to tyko kolejny dowód na to, iż poza okradaniem [OFE] i zmuszaniem do dłuższej pracy nic nie potrafią sensownego zrobić.
malytorun / 82.160.233.* / 2015-02-10 13:36
a potem powolamy prezesa funduszu 5 zastepców , pozniej agencje do kontroli funduszu i praca dla paru kolesiow sie znajdzie, nie chcemy takiej pomocy, niech jakas partia obieca ze zalatwi przewalutowanie po kursie zawarcia umowy + odsetki od kredytu jakby byl w zlotych i maja wybory wygrane, a banki tez powinny byc zadowolone bo przeciez zarobia tak jak w kredytach zlotowych
konsumentka / 83.144.97.* / 2015-02-10 13:22
ja nie chcę żadnych funduszy i żadnej pomocy od Pana Prezydenta i podatników!!!
żenada - chcemy rozwiązań systemowych i wpływu na lobby bankowe by nie zarzynały złotych kur jakimi są frankowicze
chcę płacić przez całe moje życie za kredyt na spełnienie moich marzeń o domu - ale żyć godnie, bez ciągłego lęku o efekty manipulacji i inżynierii społecznej mafiosów finansowych

fundusze pomocowe będą skłaniały kombinatorów by znaleźli się w grupie beneficjentów!
uczciwi ludzie nadal będą nadal na tym tracić - stracili już wolność, stracą jeszcze szacunek do siebie samych - zbyt uczciwych, zbyt naiwnych, zbyt samodzielnych
sisley / 213.77.28.* / 2015-02-10 14:44
ja nie chcę żadnych funduszy i żadnej pomocy od Pana Prezydenta i podatników!!!

Prezydent sam żyje z podatników, zatem nie jest możliwe aby ci pomógł.
ABZ / 185.26.182.* / 2015-02-10 11:45
Niech już lepiej pilnuje swojego żyrandola
wiezniowie pseudo swoich / 2015-02-10 07:44
Nieźle - pożyczki załatwiać pożyczką (to co, że być może umarzaną).

Nikt z polityków nie widzi istoty problemu - widać, że nie mają pojęcia o czym mówią...

Ciekawe co wymyślą, jak franek podskoczy do 7zł.
AMA52 / 87.199.48.* / 2015-02-09 23:42
JAKI FUNDUSZ ? PODAĆ BANKI DO SĄDU I KONIEC
bsf / 87.205.198.* / 2015-02-09 22:11
Co za bzdury ! Nie KOMPROMITUJCIE się takimi wrzutkami Komorowski i pomysły finansowe!
sisley / 213.77.28.* / 2015-02-10 14:41
Oni się nie kompromitują ponieważ tak kwestia już dawno się dokonała. Mówiąc że się teraz kompromitują jest stwierdzeniem zakładającym powagę i kompetencje tych ludzi- co jest założeniem naiwnym.
ZDENERWOWANA MAMA / 31.2.56.* / 2015-02-09 21:32
Banki mają uszczuplić swoje zyski. Nie chcemy takiej pomocy. Banki udzielając kredytu wypłacały złotówki a chf były wirtualne. To było oszustwooooo ze strony banku. Domagamy się aby kredyty te były odnowa przeliczone w kwocie jaką braliśmy od banku czyli (wibor + marża)i rozliczone z naszymi spłatami kredytu. Nie można tu nawet mówić o jakimkolwiek przewalutowaniu ponieważ nie było żadnego przelewu we CHF. Jeżeli Pan Prezydent i rząd chce uczestniczyć w dalszym oszustwieeeeee które zafundowały frankowiczom banki to trzeba się zastanowić czy taki rząd i pan Prezydent jest nam potrzebny. Może wymiana całego tego towarzystwa wzajemnej adoracji czas zacząć.
G. Gekko / 213.158.221.* / 2015-02-09 22:39
Ludzie, poczytajcie trochę zanim głupoty zaczniecie pisac! Mimo, że w PLN każdy bank od razu zamykał pozycję walutowa albo finansowaniem albo swapem. Banki detaliczne nie są od spekulowania na walucie i na zmianie chf pln nie zarabiały poza spreadem, który zgadzam się jest skandaliczne wysoki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
guifonru / 5.172.252.* / 2015-02-10 14:57
Nie opowiadaj bajek i nie mydl ludziom oczu. Umowy wierzytelności są w zł., bank żadnych franków nie kupował. Kredyt od początku został udzielony w zł. co potwierdzają ww Umowy. Banki wykreowały dług i zindeksowaly kapitał, a to juz nie jest kredyt hipoteczny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZDENERWOWANA MAMA / 31.2.56.* / 2015-02-09 22:46
Nie zgodzę się tutaj z tobą ponieważ mam um.wieżyteln. na tą samą kwotę w pln każdy brał kredyt i wie co ma w umowach myślę że w mojej sytuacji to ty się mylisz.
kwachs / 2015-02-10 09:26 / Tysiącznik na forum
Jak CHF tanieć, to Kali lubić i nie chcieć się dzieić. Jak CHF drożeć, to Kali chcieć pomoc. Od tych co wzięli w złotym i od 10 lat płacą wyższe raty - teraz mają się złożyć, żeby uliżyć CHFowiczom?
998 / 89.68.222.* / 2015-02-10 14:36
A mieszkanie dla młodych to niby z czyjej kieszeni? Nie twojej i wtedy nie protestowałeś?
ZDENERWOWANA MAMA / 31.2.56.* / 2015-02-10 10:58
czytaj ze zrozumieniem a od ciebie nie chcemy ani grosza
dsa488 / 178.73.9.* / 2015-02-10 09:30
jakie złożyć?... chcą zapłacić to co zł stracili przez te 10 lat...czytaj ze zrozumieniem i dalej spłacać "normalny" kapitał w złotówkach - tego się domagają, i nie mydlić oczy jakimiś SWAPAMI sratami, bo to instrumenty spekulacyjne były te kredyty i już...
po prostu przewał na maxa
Loooooooper / 31.61.131.* / 2015-02-09 20:29
: W jakich frankach? Dali normalnie złotówki, tylko sobie raty i zadłużenie liczą wg. Ustalonych przez siebie zawyzonych kursów, spredow, przelicznikow, decyzji zarządów itd... To nie ma nic wspólnego z kredytem, brak stałej umowy bo co chwila jednostronnie zmieniają regulamin twierdząc ze umowa musi go respektować. Niedługo sobie w regulamin wpisza ze trzeba im oddać nieruchomość i się wyprowadzić , ale i tak płacić!!!
Przeczytaj umowę / 87.206.188.* / 2015-02-10 10:03
Czy podpisałeś w umowie, że pożyczyłeś franki? Czy poświadczyłeś nieprawdę?
puhrfk / 5.172.252.* / 2015-02-10 15:20
Nie, podpisałem umowę ze pożyczyłem PLN, świadczy o tym chociażby umowa wierzytelności. Kredyt PLN zostal zindeksowany kursem CHF, bardzo ucieszyłbym sie gdyby bank dal mi kredyt w prawdziwych frankach, dzisiaj przy spłacie spadalby mi kapitał. A tak,bank naliczył mi wirtualny kapitał 120 % większy niż bazowy, którego nigdy nie zaciągnąłem. Absurd! To jest kredyt hipoteczny na zakup mieszkania?????
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kwachs / 2015-02-10 09:28 / Tysiącznik na forum
Jak CHF taniał, to też miałeś takie przemyślenia?
Mogłeś brać w złotym, albo WCALE NIE BRAć, ale wyspekulowałeś sobie, że bardziej ci się opłaci nabrać we CHFach. Teraz wyciągasz rękę po jałmużnę?
nie chce waszych pieniędzy / 79.191.97.* / 2015-02-10 11:34
nikt nie chce jałmużny, a ty jak bierzesz forsę od banku za trolling to lepiej siedź cicho bo kto pomaga przestępcy sam jest przestępcom. banki nie respektują Polskiego prawa nawet wyroków sądów, tu nie ma już żadnych szans nawet w sądzie nie można odnaleźć sprawiedliwości, czas zmienić państwo, ale trzeba zacząć od świadomości ludzi, że biorący łapówkę (nawet jeśli to tylko s.ks z dziewczyną , która dostanie kontrakt) jest przestępcą, a nie przedsiębiorczym człowiekiem, sypiającym z obrotnymi paniami
złotówkowicz / 84.40.141.* / 2015-02-09 20:21
Parę lat temu, gdy sam rozważałem kredyt i ostatecznie zdecydowałem sie na złotówki, frankowicze strasznie cwaniakowali, jacy to oni przebiegli i rozgarnieci biorąc kredyt we frankach. Podejmując taką decyzje powinni mieć wtedy świadomość ryzyka.
Nie widze powodu abym ja... klient banków i podatnik miał im teraz finansowac błedne decyzje.
cosfrank / 89.74.37.* / 2015-02-10 01:34
Zmień płytę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dddddd / 91.246.67.* / 2015-02-09 21:48
Nikt nie chce ani Twojej ani państwowej kasy na pomoc. Chcemy pomocy prawnej i przeliczenia wirtualnych kredytów. Banki nie miały CHF, które niby pożyczyły... rozumiesz na czym polegał wał stulecia??? Banksterzy rechoczą do rozpuku z tego numeru, a jak już nie będzie co zdzierać z nas to zarżną i złotówkowych wysokim WIBOR-em. Ciekawe jak będziesz wtedy śpiewał.
dsa488 / 178.73.9.* / 2015-02-10 09:28
najpierw wypróbowali ten numer w Australii, Argentynie...potem przyszedł czas na europe B...
tałatajstwo i złodziejstwo dobierało się do całych krajów
dsa488 / 178.73.9.* / 2015-02-10 09:32
kazali ci się wypowiadac koledzy z banku?...ile bierzesz za takie głupie wpisy?
dobrywieczor / 83.24.235.* / 2015-02-09 19:56
Nie widzę powodu Panie Kuczyński żeby pomagać powodzianom...A jednak państwo im pomaga i to co parę lat. Może wskutek społecznej solidarności tak się dzieje? Słyszał Pan o czymś takim?
CHF / 87.206.188.* / 2015-02-10 10:06
Czy ktoś z frankowiczów stracił już mieszkanie z powodu wzrostu kursu CHF i niemożliwości regulowania wyższych rat?
nanalityk / 77.255.24.* / 2015-02-09 19:38
Brunek pilnuj dali swego żyrandola i dej se spokój z p************** pomysłami -To nie herbatka u cioci na imieninach ,tylko poważny problem sporej części Polaków !!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: