Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kurs franka. Szwajcarzy dobiją zadłużonych Polaków?

Kurs franka. Szwajcarzy dobiją zadłużonych Polaków?

Wyświetlaj:
koorek / 78.28.23.* / 2015-02-10 20:19
Nie wierze ludziom ktorzy nie potrafia patrzec w oczy !
jan321 / 87.116.207.* / 2015-01-20 16:07
...tak można wszystkich dobić !!!.
taka prawda / 46.254.72.* / 2014-11-04 11:07
ktoś już wie, że franek będzie spadał i naganiać trzeba na przewalutowanie. A Piechocinek dostał w łapę od banków aby tak mówić. To referendum w Szwajcarii to ostatni chwyt banków aby nastraszyć kredytobiorców - to referendum jest organizowane przez tamtejszych Lepperów i innych Wiplerów - w czyim interesie? na pewno nie mieszkańców Szwajcarii którym mocny franek tylko przeszkadza.
and881 / 31.182.60.* / 2014-10-31 13:32
To jest największy przekręt II RP w ciągu 25 lat tak zwanej "wolności" na kwotę 30 miliardów złotych, kosztem ciężko pracujących Polaków. W okresie do 2010 r oprocentowanie kredytów w złotych i innych walutach oprócz franka szwajcarskiego było lichwiarskie. Do tego reklamy banków w RTV jednoznacznie zachęcał nas do zaciągania kredytów we frankach. Jednym słowem przygotowywano na nas pułapkę o wartości 30 miliardów złotych za wiedzą rządu PO a szczególnie ministerstwa finansów!!!
A teraz wygłaszane tezy i apele to musztarda po obiedzie zjedzonym przez bankierów i urzędników z PO.
Nie dziwi więc teraz, że po pżyłożeniu reki i czerpaniu profitów ktokolwiek z PO zrobi coś dla wyrolowanych Polaków, przecież oni ludzie z PO są rasa wyższą niż Polacy.
ArtiB844 / 212.165.108.* / 2014-10-31 02:13
Smutny obraz sie rysuje czytajac wszstkie ponizsze komentarze do tego beznadziejnego artukulu. Banki ostatnimi laty wyrolowaly wszystkich, niezaleznie od waluty w jakiej bralismy kredyty. Jednych bardziej innych mniej ale wszystkich bez wyjatku. Zalosna jest wasza reakcja na takie dzialanie banksterki; skaczecie sobie do gardel: "zlotwkowicze" "frankowcom" i na odwrot nie zauwazajac wcale, ze dalej jestescie (jestesmy wszyscy) robieni w balona przwez banki. A nasza zlosc i nienawisc przelewamy na siebie a nie na tych na prawde winnych. Chyba o to chodzi w wypuszczaniu takich i im podobnych artykulow. Podpuscic na siebie spoleczenstwo, skierowac uwage na boczny tor i wtedy dalej mozna robic swoje, czyli golic leszczy. Czy wam na prawde tak trudno zauwazyc, ze to wszystko bylo od dawna zaplanowane? Dzisiaj cierpia "frankowcy" jutro bedzie "zmaina wajhy" i dobiora sie do portfeli "zlotowkowiczow". A my polaczki skaczmy sobie dalej do gardel zamias sie zjednoczyc. Pozagryzajmy sie, zeby banki mogly przejac nasze nieruchomosci i cieszc sie z wkonanego w 100% plany. Och Polsko! Dopoki taka nienawisc w narodzie to "zaborcy" beda dalej lupic ten kraj bez zadnych skrupulow.
korotero / 193.0.236.* / 2014-10-31 11:49
Popieram ten wpis - światem i Polską rządzą wielkie banki. I to jest główny wróg społeczeństwa polskiego, a nie "złotówkowicze" czy "frankowcy".
I generalnie ewentualna pomoc powinna iść od banków, nie od rządu.
frank-stein / 77.255.60.* / 2014-11-01 09:14
Dokładnie tak. Poza tym żaden rząd nie zwalnia z myślenia i czytania (głównie umów, które podpisujemy).
Trochę dziwi mnie zdziwienie wielu, że banki chcą zarabiać kosztem klientów. Dziwne, prawda? Komercyjne przedsiębiorstwo, nastawione na zysk jest na tyle bezczelne, że chce zarabiać i to na kim? Na kliencie!
Natomiast już na poważnie - kto z biorących kredyt zna takie pojęcia jak RRSO, WIBOR, LIBOR, procent składany czy wiele innych PODSTAWOWYCH pojęć z zakresu finansów.
Niestety jesteśmy społeczeństwem debili ekonomicznych, którzy nadal chcą dużych zysków a inwestycji przy minimalnym ryzyku ewentualnie zakładających brak ryzyka kursowego.
Podstawowa zasada dla kredytobiorców: KREDYT BIERZ W WALUCIE, W KTÓREJ ZARABIASZ.
zwyklis / 46.77.124.* / 2014-10-30 22:35
Kto wziął kredyt zwyczajnie przekombinował
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
strzelec1313 / 193.254.246.* / 2014-10-30 21:38
Biorąc kredyt w CHF brałem pod uwagę taką sytuację jak wzrost kursu. Poza tym, składowa wpływająca na raty nie jest tylko kurs CHF, ale oprocentowanie, kolejny czynnik to okres spłaty przez 5, 10, 15 lat, może się wiele wiele zmienić ostatni czynnik to oprocentowanie. Czemu teraz wszyscy naganiacze nakłaniają na przewalutowanie??, czy ktoś się nad tym zastanowił. Pracuję w firmie, która ma kontakt handlowy ze Szwajcarami. Podniesienie kursu ich waluty z czasem, dobije ich i tak nikły przemysł. Więc bym się tak tym nie podniecał. Obecnie kwota jaką płacę za kredyt to 1500,00 pln (przy oprocentowaniu 1,11%) a zaczynałem jak oprocentowanie było około 3%. W chwili jak brałem kredyt miałem wybór ten sam kredyt pożyczony w PLN rata 1800,00 pln kredyt w CHF rata 1100,00 - 1300,00 pln. Obecnie mam taką samą ratę, jak Ci którzy pożyczali w PLN nie widzę różnicy. Kolejna sprawa, pożyczając w CHF brałem pod uwagę kurs zarówno 1,5 - 2 pln jak i kurs 4 pln. Pomoc rządu widać jak to wychodzi Węgrom .DZIĘKUJĘ
uspokojony obywatelllllll / 77.253.149.* / 2014-10-30 21:11
Kazek Marcinkiewicz jako były premier znający rezerwy walutowe Polski pojechał pracować dla Goldman Sachs by ten mógł spekulować na złotówce ile wlezie (pamiętamy szalejącego franusia )i jes jes jes ok.A teraz występuje w TV polsko języcznych ,wychwalany przez resortowe dzieci jako ełkspert od wszystkiego i niczego.Januszek zaś jest specem i ełkspertem znającym się na rolnictwie ,motoryzacji,budownictwie,bankowości....itd. itp.No przecie po oczach widać że to nasz zbawca król złoty ..no słowem Nikodem Dyzma nasz ukochany prezes banku zbożowego .Możemy spać spokojnie on wraz z Ewunią wpłyną na Szwajcarów i poproszą by nam darowali długi.
ANCYMONY / 77.253.149.* / 2014-10-30 20:33
Szwajcarzy to już prawie międzynarodowi terroryści jak oni mogą chcieć mocnej waluty opartej na złocie kiedy to USA i UE drukują papierki na potęgę ! To zabije papierkowo giełdową surrealistyczną ekonomię ekspertów od dętej orkiestry instrumentów finansowych !Jak szwajcarzy zagłosują za złotem to prawda o wykładniczej ekonomii długu wyjdzie na jaw i KRACH KRACH!!!!
Klient_New / 46.76.111.* / 2014-10-30 20:22
Do mojego kredytu złotówkowego też dopłacą?
I podwyższą moje odsetki z lokat bankowych?
I w ogóle pomogą wszystkim tak samo?
To proszę bardzo.... ale tylko wtedy.
guru122 / 109.241.133.* / 2014-10-30 19:55
Rząd to bardziej się martwi o banksterskie mendy niż o frankowiczów jako takich. Gdy spłacasz kredyt, to ty masz problem, gdy przestajesz spłacać, problem ma bank. A wartość kredytów we frankach już dawno przekroczyła wartość kupionych za nie nieruchomości. Tak to jest jak się pompuje banieczki bez opamiętania.
rurka / 89.67.175.* / 2014-10-30 18:50
a mnie nie starcza do przysłowiowego pierwszego !!!!! pomóżta złodzieje !!!!
EcoHuman / 195.3.233.* / 2014-10-30 18:26
Kupiłem akcje TP i musiałem sprzedać tracąc 50%. Sprzedałem Euro po kursie 3,20 zł, a teraz mógłbym po 4,20 zł i znowu STRATA. Panie Piechociński, Pani Kopacz, Panie Tusk - POMÓŻCIE!, naprawcie, te i inne moje (nie noo!, NIE MOJE) "durne" błędy.
grek_pl_zorba / 62.21.0.* / 2014-10-30 23:00
Tylko nie zauważyłeś cieniasie że mieszkania czy domu nie kupuje się w celu spekulacji tylko żeby mieszkać - a to podstawowa i jak widać nie służąca do zarabiania pieniędzy rzecz, a jeżeli można ją kredytować taniej niż w rodzimej walucie to oszczędzić każdy woli niż przepłacić.Problem polega na tym że po nieprzewidywalnej zmianie kursu w górę nabywca na raty już nie oszczędzi zapłaci tyle samo co w PLN a bank i owszem zarobi więcej. Problem może pojawić się wtedy kiedy na tym kredycie nabywca zostanie złupiony bez granic przyzwoitości, a bank podwójnie zarobi.Gdyby jeszcze wypłacony przez bank kredyt był rzeczywiście w CHF - ok. ale on był wypłacony w PLN i tylko udawał walutowy.
Arcanum. / 83.28.62.* / 2014-10-30 16:53
Czy tym razem rząd okaże się sprawiedliwy i obciąży media, doradców finansowych i banki naganiające leszczy z premedytacją na te absurdalne umowy? Czy może standardowo całe społeczeństwo zrzuci się (przymusowo) na ratowanie 700 tys spekulacyjnych leszczy?
sisley / 213.77.28.* / 2014-10-30 16:46
Premier Kopacz wszystkim pomoże
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy