Forum Forum dla firmKsięgowość

Kurs księgowości w MDDP

Kurs księgowości w MDDP

LAKKII88 / 89.72.23.* / 2012-02-19 19:34
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Otóż w tym roku kończę studia magisterskie z ekonomii o profilu rynki finansowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Nie ukrywam że postawiłem sobie za cel zostanie księgowym. Posiadam bardzo podstawową wiedzę na ten temat. Chciałem odbyć praktyki w tym kierunku. Złożyłem kilkanaście ofert na bezpłatne i ku mojemu zdziwieniu nikt się nie odezwał. Postanowiłem że zrobię sobie kurs aby nabyć wiedzę na ten temat i trochę praktyki. Następnie będę się starał kolejny raz o odbycie praktyk lub pracę w biurze rachunkowym. Przewertowałem mnóstwo tematów o kursach z księgowości. Decyduje się na kurs od podstaw do samodzielnego księgowego w MDDP (108h). Co sądzicie o takim kursie? Czy odbycie takiego kursu zwiększy szanse na odbycie chociażby praktyk a następnie pomoże "przedostać" się do branży i zacząć swoją przygodę z księgowością. Wiem że początki zawsze są trudne ale mam nadzieje że coś z tego wyjdzie. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat gdyż inwestuje moje ostatnie pieniądze które zarobiłem

Laki88
Wyświetlaj:
krawczykk347 / 2022-12-05 12:40
Ja rozważałam kilka opcji, ale ostatecznie koleżanka poleciła mi kurs na platformie Krajowej Izby Księgowych, bo sama też tam kończyła. Zrobiłam kurs na samodzielną księgową i myśle, że to był strzał w 10. Dobrze przekazana wiedza, a to wszystko online, nawet nie musiałam wychodzić z domu. Z perspektywy czasu, muszę przyznac, że to trudny zawód, ale dobre przygotowanie to podstawa.
Karolina413 / 95.41.223.* / 2021-10-24 21:34
Czy ktoś brał udział w kursie po tym, jak Akademia MDDP zmieniła nazwę na ADN Akademia?
ela961 / 46.169.207.* / 2022-03-15 11:14
Czy to jest ich aktualna strona? https://www.adnakademia.pl
Maria784 / 89.64.122.* / 2021-10-13 12:31
Kilkukrotnie brałam u nich udział w innym kursie z zakresu księgowości i za każdym razem spełniali moje oczekiwania pod względem merytorycznym. Teraz Akademia MDDP zmienia nazwę na ADN Akademia i mają w swojej ofercie bardzo dużo ciekawych szkoleń z branży księgowej, w wolnej chwili musze koniecznie sprawdzić
beatamali / 83.26.164.* / 2018-11-04 19:26
Ja robiłam w zeszłym roku i bardzo polecam. Pzede wszystkim ze względu na kadrę, ale i w ogóle. Po prostu bardzo wartościowe szkolenie.
roksana993 / 109.125.235.* / 2018-10-31 13:50
Byłam na kursie z księgowości i jestem bardzo zadowolona. Bardzo fajna kadra, świetnie przekazywana wiedza. Naprawdę super.
kasia448 / 109.125.235.* / 2018-10-31 11:03
Ja słyszałam o nich wiele dobrego i sama zdecydowałam się na ten kurs. Długo poszukiwałam i porównywałam oferty na rynku i wydaje mi się, że to będzie najlepszy wybór. Dam znać jak było po.
EddieM / 195.189.88.* / 2018-10-26 10:48
Wydaje mi się, że księgowość warto jest oddać po prostu w sprawdzone ręce - np. ciekawym rozwiązaniem jest wybór biura Gama - bardzo kompelksowa obsługa, wiele branż, szybkie fakturowanie. Ja nie narzekam absolutnie na nic.
kamilka321 / 46.149.223.* / 2017-12-19 22:07
słyszałam sporo dobrego na temat akademii biznesu, sama się zastanawiam czy by się trochę nie podszkolić np z pakietu ms office bo aktualnie pracuję w biurze i myślę że przydałby mi się taki kurs
bolo76 / 46.149.223.* / 2017-12-19 16:55
w akademii biznesu robiłem kursy z branży it i było całkiem sporko, fajna atmosfera i konkretni wykładowcy którzy potrafili przekazać swoją wiedzę więc myśle że przy kursie z księgowości będzie podobnie
michall03 / 212.180.148.* / 2016-09-27 14:44
Wybór kursu jest bardzo ważny. Ja zdecydowanie mogę polecić kurs "Księgowy od podstaw" w SEKA. Ukończyłem tam kurs jakiś czas temu. Świetni trenerzy przekazują ogromną ilość wiedzy w bardzo przystępny sposób. Wszystkiego nauczyłem się od podstaw. Zajęcia odbywają się w małych grupach, w weekendy. To były moje najlepiej zainwestowane pieniądze, polecam. https://www.seka.pl/szkolenia/ksiegowy-od-podstaw/
turituri / 94.75.85.* / 2014-03-19 15:35
ja robiłam kurs z księgowości w gowork i wiele razy przychodziły osoby, które skończyły studia ale na tych studiach prawie nie było praktyki więc nie mogły sobie poradzić na kursie, gdzie ta praktyka była przede wszystkim...mnie się ten kurs opłacił, znalazłam prace.
itta6 / 87.206.247.* / 2014-06-29 23:51
Też tak byłam na kursie i miałam podobne sytuacje ;) zabawne to jest dosyć ale z drugiej strony dużo mówi o poziomie obecnym na uniwersytetach :D
gosia193 / 79.191.211.* / 2012-06-30 09:39
Piszecie o większych firmach szkoleniowych. I słusznie, ale ja wybrałam (no nie do końca jeszcze) kursy w firmie kpmh.pl. Do tej pory firma prawie nie znana, a oferuje naprawdę super zajęcia. Uczestniczyłam na próbe w postawach księgowości. Wykładowca - a zarazem chyba jedyny właściciel - biegły rewident J. Perek - robi to doskonale. Mógłby z powodzeniem szkolić w Stowarzyszeniu. Robi to jednak na włąsną rękę - niezależny - ciepły w obejściu, cierpliwy - no i przede wszystkim kompetentny.
To co oferuje niepowtażalnego - to warsztaty księgowe - faktycznie autentyczna firma - dwa segregatory dokumentacji księgowej. Na najbliższy rok można to wszystko mieć w jednym pakiecie. Ludzie szukajcie tam gdzie dotąd nie szukaliście. JPerek - nie idzie utartym szlakiem wielu szkówł - on ma własną wizję - 20 lat pracy w księgowości i audycie - jest także doskonałym pedagogiem czynią genialną mieszankę. I jeszcze jedno - nie jest drogi - bo nie zatrudniw 5 pań Maryś, Żoś i Małgorztek do robienia prostych zastawień. kkontakt z nim jest na wyciągnięcie ręki - a nie jako audiencje - zamawiana jak w dużych tzw renomowanych firmach. Gorąco polecam. Od Października zaczynam cały jego cykl. razem 400 godzin za 1500 zł od osoby - taka cenę wstępnie wynegocjowałam (mam cały kurs teoretyczny - 190 g. i warsztaty razem - 130 godzin)
piotrekw / 89.250.201.* / 2012-03-12 10:37
z tego co kojarzę to w MDDP też dają możliwość praktyk. Praktyki w tak renomowanej kancelarii dałyby pewnie więcej niż kurs ?
wl_accountancy / 2012-02-25 14:28
Zgadzam się z baron84 wydaje mi się najlepsze kursy prowadzone są przez Stowarzyszenie Księgowych Poslkich, ale dużo dobrego słyszałam też o Fundacji Rozwoju Rachunkowości i kursach na samodzielnego księgowego organizowanych przez CEDOZ.
Pozdrawiam,
WL-accountancy
baron84 / 2012-02-22 08:30 / Bywalec forum
Szkolenie się przyda na pewno, sam przy zatrudnieniu w swojej firmie zwracam uwagę na to, czy ktoś ma jakieś certyfikaty. JEśli chodzi o mnie, uważam że najlepsze są kursy organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych Polskich, najbardziej prestiżowe.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy