Forum Forum inwestycyjneForex

Kurs sprawiedliwy nie wszystkim się opłaci. Zobacz, komu raty mogą wzrosnąć

Kurs sprawiedliwy nie wszystkim się opłaci. Zobacz, komu raty mogą wzrosnąć

Wyświetlaj:
wiemwszystko / 2023-08-07 14:36
3 rynek forex.
co roku jest to samo
nowe grupy, nowe spółki, nowe notowania, nowe platformy inwestycyjne, nowi brokerzy, nowi maklerzy, nowe szwindle i nowe oszustwa, czy coś się zmieniło od 2009 r, później przez lata np w 2013, albo 2018? do teraz do 2023?
ja wiem jakie zaszły zmiany, a wy?
rosmil / 83.15.159.* / 2016-06-06 14:34
Gdybym wiedział jaki kurs franka czy euro będzie za pół roku to zostałbym miliarderem grając na kontraktach terminowych.
frankowicz / 178.36.19.* / 2016-06-06 12:04
Stowarzyszenie STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU walczy o ukrócenie bankowych oszustw. Nie chodzi już tylko o kredyty walutowe ale mld zł zabieranych z naszych kieszeni. Przyjdź na manifestację 12 czerwca o godz. 12:00 w Warszawie, pomnik Kopernika i pokaż że się z tym nie zgadzasz.

Z Wrocławia organizujemy autokary, informacja: kwysockadm@gmail.com


potwierdzam-przyjdę i powiadomię innych
mya / 46.235.154.* / 2016-04-13 11:27
Największy problem to niekoniecznie chęć zyskania na miesięcznej racie kredytu...
Moim problemem jest niemożność sprzedania mieszkania, gdyż po 9 latach spłaty i początkowym kapitale w pln 190000 obecnie jest to 340000... nie mogę sprzedać mieszkania, zamienić się na inne... ponieważ nie będzie nigdy tyle warte...I dlatego chciałabym przewalutować...
ADRIANA JAVIER / 188.116.36.* / 2016-02-20 23:32
Witam, mam na imię Adriana Javier, ofiarą oszustwa w rękach fałszywych kredytodawców. Mam stracił około 45,000PLN, bo potrzebował dużego kapitału 200,000PLN. I prawie umarł, nie miałem dokąd pójść. moja firma została zniszczona, aw procesie straciłem syna. Nie mogłem znieść tego kolejny happening. w grudniu 2014 roku, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobra matka, pani camila Pedro, który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie. dobrą matką i chce skorzystać z tej okazji dziękuję i niech Bóg nadal błogosławił. Chciałbym również skorzystać z tej okazji i porady fellow Polishs, że istnieje wiele oszustów tam, więc jeśli potrzebujesz pożyczki, i chcą zabezpieczyć pożyczkę szybko zarejestrować tylko przez panią camila Pedro za pośrednictwem poczty elektronicznej: camilapedro93@gmail.com~~HEAD=pobj. można również skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail: javieradriana93@gmail.com~~HEAD=pobj. jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Proszę ona jest jedyną osobą, niezawodne i godne zaufania.
Dziękuję.
Franek 000 / 83.22.201.* / 2016-02-14 15:29
Jestem za pomocą Frankowiczom ale nie w tej formie. Chcę pomocy ale prawnej tj. jeśli banki i maklerzy są karani za spekulacje walutowe, mają płacić wielomilionowe kary instytucją nadzorującym m.in. KNF to dlaczego jeśli zostali uznani winnym nie mieli by pokryć całości wartości swoich konsekwencji. Przecież zostali uznani winnymi i są zwykłymi przestępcami i powinni ponieść konsekwencje. Takie jest moje zdanie. Już wypowiadałem się, że pomoc w innej formie to porażka systemu.
Frankowiczka790 / 89.76.37.* / 2016-02-01 19:34
No i co jesli wzięliśmy kredyt na 45 lat w 2007 roku - kalkulator nie przewiduje 540 pól...no i podbijam pytanie o transzach
ssss45467 / 2.99.169.* / 2016-01-22 11:47
haha.. 60% opiniodawcow z sady jest przeciw pomocy frankowiczom...
podpisana Frankowiczka
Szeryf / 80.128.200.* / 2016-01-21 18:23
Ten Pan mysli czy mysli, ze mysli o to jest pytanie.
Franek801 / 83.24.191.* / 2016-01-21 13:19
A jak policzyć kurs sprawiedliwy kredytu wypłacanego w transzach
Opodatkowany / 185.46.212.* / 2016-01-21 12:10
Na to, że to był przekręt jest oczywisty dowód w postaci umów banków z klientami.
Żadna z nich nie bierze nawet pod uwagę potencjalnej możliwości spadku kursu CHF do PLN i w żadnej bank nie zabezpiecza się przed np. 100% spadkiem kursu CHF a co by było gdyby tak się stało? Lament i płacz, że upadają i ze trzeba im z budżetu dołożyć?
Jak to możliwe, ze takie umowy miały miejsce w państwie prawa?
Natomiast potencjalne ryzyko wzrostu kursu CHF jw. przypadku mojej umowy jest zawarte w zdaniu - wartość kredytu może przekroczyć wartość nieruchomości i że to biorę na siebie.
Pytanie czy taki zapis oznacza wzrost kursu CHF? Niekoniecznie bo wartość nieruchomości też się zmienia rośnie i spada w zależności od sytuacji rynkowej.
Ja jednak poszedłem po kredyt a nie grać na giełdzie rozumiałem to tak że jeśli pożyczam 100 000 PLN to oddaję tyle ile pożyczyłem plus koszty określone w umowie a na konto otrzymałem złotówki nie Franki. Gdyby mi wypłacili Franki to rozumiem i nie mam pytań ode mnie zależałoby co z tymi Frankami bym robił.

Skoro bank nie przewidywał spadku CHF a sądzę to na podstawie braku zapisu w umowie to z góry zakładano spekulację na wielką skalę. Był okres łowienia karpików a teraz się je zjada.
A dla "poszkodowanych" złotówkowych mam jedną wiadomość Wy do tego nie dopłącicie bo zamiana kredytu indeksowanego w walucie na kredyt złotówkowy to dalej zyski banków, zawsze mogą podnieść oprocentowanie np. po roku itp. itd. i sobie odbić chodzi tylko o to że złotówkowicz przez lata płacił odsetki i kapitał który mu ubywa a indeksowanemu kapitału do spłaty przybywa miast ubywać przy czym ten kapitał dziś przybywa za 10 lat może ubywać (wtedy chętnie dopłacicie do upadających banków?) po prostu wróżenie z fusów i te rzekome zyski czy straty banków na tych fusach są oparte, a to, że PR bankowy krzyczy? Normalne każdy by krzyczał.
nieemeryt / 95.41.243.* / 2016-02-19 15:20
Bałem się brać kredytu denominowanego, gdyż bałem się banków z ich kombinacjami. Córka uznała mnie za idiotę asekuranta. Kredytów denominowanych nie brali ludzie głupi. Świadomie podejmowali ryzyko na które ja się nie zdecydowałem i teraz robią z siebie pokrzywdzone owieczki.
Bez własnej woli pokrzywdzeni i odarci z oszczędności emerytalnych są uczestnicy OFE, gdzie obecność była obligatoryjna i mimo wszystko stracili gromadzone pieniądze. 100 tysięcy jakie zgromadziłem z pewnością nie odzyskam, podobnie jak frankowicze. Na co licze? Na uczciwe procesy nieuczciwych graczy, którzy podparci wyrokiem trybunału zrobili sobie złodziejską samowolkę
Złotówkowicz / 78.8.9.* / 2016-02-19 10:25
Tylko jak WIBOR 3m był w okolicy 8% to wszyscy frankowicze śmiali się z tych co brali w złotówkach. Teraz Wibor jest niski to nagle frankowicze się obudzili że mogliby płacić mniejszą ratę i że im się jakakolwiek pomoc należy. Kredyt w złotówkach na 380 tyś przy racie na dzień dzisiejszy 1800 zł w okresie gdzie wibor był ok. 8% rata wynosiła 2900 i nikt jakoś z pomocą nie leciał złotówkowiczom. Widziały gały co brały i pretensji do nikogo mieć nie powinny.
Vito / 46.22.170.* / 2016-01-28 20:29
Piszesz że dostałeś złotówki a nie franki, mogłeś zażądać wypłaty nawet w rublach , dla banku to żaden problem w jakiej walucie wypłaci ci należną kwotę i nie opowiadaj głupot jak inni że banki nie miały franka w kasie. Tylko powiedz mi czy za franki zapłacisz fakturę w hurtowni za materiały budowlane ?
kooorek / 109.243.159.* / 2016-02-10 16:45
Co ma piernik do wiatraka ? Nie rozumiesz tematu, nie zabieraj głosu. Nie wydawaj opinii.
Nie można czerpać korzyści z wadliwie zawartej umowy pseudo-kredytu . Banowi zależało i tylko PLN-y wchodziły w grę przy pseudo-kredytach indeksowanych /denominowanych.
Lomion / 81.210.17.* / 2016-02-19 13:07
A na czym ta wada miałaby polegać? To czy bank się zabezpieczył przed ryzykiem czy nie, to problem banku, tak samo jak to czy ty się przed nim zabezpieczyleś od swojej strony to wyłącznie twój problem. Bank zobowiązał się w umowie do wypłacenia złotówek (czy dowolnej innej waluty) i się z tego zobowiązania wywiązał. Ty zobowiązałeś się spłacić kredyt i także powinieneś się z tego wywiązać. Jak zobowiązałeś się spłacić kwotę określoną w złotówkach to ją spłać, kurs nie ma wtedy dla ciebie żadnego znaczenia. A jak się zobowiązałeś spłacić kwotę wyrażoną w innej walucie to kurs ma duże znaczenie.
funfun / 83.20.155.* / 2016-01-21 20:10
Czyli jak bank podniesie oprocentowanie, za które płacą złotówkowicze, to już frankowicza nie obchodzi? Mentalność Kalego. No i oczywiście zapomniałeś dodać, że oprocentowanie frankowiczów było prawie o połowę niższe. I dlatego świadomie zagrałeś w ruletkę, a teraz wciskasz kit niedouczonego, niedoinformowanego, a może niedorozwiniętego...
A jak nie rozumiałeś, co to znaczy, że " wartość kredytu może przekroczyć wartość nieruchomości i że to biorę na siebie." to jest Twój problem. Należało zapytać co to znaczy.
Mogę się tylko cieszyć, że nie jestem pożyczkobiorcą ani w złotówkach, ani we frankach.
Greg123898 / 91.232.112.* / 2016-01-29 07:41
Jeśli nie masz żadnych kredytów to po co się wypowiadasz na tym forum?? Nie masz ważniejszych spraw, skoro ta Ciebie nie dotyczy...?
anna163 / 94.154.96.* / 2016-01-28 15:56
do ustawy frankowej jeszcze bardzo daleko, obecnie szukają pieniędzy na 500
+ i banki już podniosły opłaty, więc dla kogo będą te pieniądze? na 500+
tomekxxxxx / 194.230.159.* / 2016-01-26 19:31
Popieram
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zsa / 109.241.213.* / 2016-01-21 14:24
Co za belkot....jak frank byl po 2,2 to nie plakales? Bylo dobrze rata nizsza niz pln. Uczciwie. Skoro chciales 1000 tys zl, to nalezalo brac w pln, a nie pozyczac franki za 100 tys.
pl24 / 85.132.252.* / 2023-08-04 19:05
24
odświeżenie tematu, część pierwsza.
czy ktoś z dawno zainteresowanych już coś dodawał w nowym roku?
Jeśli nie, a ktoś z wcześniej komentujących pisał, to może ktoś coś doda nowego?
sirolowek / 89.161.16.* / 2016-01-21 10:44
Ten projekt to totalny bubel Frankowiczom on nie pomoże wcale, może i rata będzie niższa dla części osób o parę PLNów, ale wystarczy aby WIBOR skoczył o 1% i po oszczędnościach i rata będzie wyższa i zadłużenie. Banki popłaczą że straciły ( nic nie tracąc ) państwo dołoży bankowcom parę milionów PLMów jako ich niby stratę a kredytobiorca dalej będzie w czarnej .. Tym razem z kredytme w PLN ach i po 10 latach spłaty z zadłużeniem większym niż w momencie zaciągania kredytu
złotówkowicz / 86.111.119.* / 2016-01-20 23:03
Moi drodzy przeciwnicy i hejterzy nieszczęśników, którzy dali się podpuścić i namówić na kredyty w CHF. Proszę zrozumcie, że nikomu na rękę nie jest, aby tak ogromna grupa ludzi (500.000 rodzin) znalazła się w fatalnej sytuacji. Czemu pojawia się tu tyle hejtu w tym temacie? Czy ktoś hejtuje tu MdM, Rodzina na Swoim, 500+ ? Ktoś może się zapytać, czemu mamy fundować komuś ekstra kasę? Wszystko to mam nadzieję jest po to, aby jakoś ludziom pomóc, więc bądźmy za tym aby w realnie niebezpiecznej sytuacji jaka się teraz dzieje pomoc dla frankowiczów przyszła jak najszybciej. W innym przypadku wszyscy to odczujemy!
ja#bp1234 / 5.60.145.* / 2016-01-21 08:23
Tu nie chodzi o hejt nieszczęśników z kredytami CHF, dlaczego nie ma pomocy dla ludzi którzy zapożyczyli się w złotówkach i też mają problemy ze spłatą, jest ich więcej niż 500.000 rodzin!!!! I rat nik nie będzie obniżał!!!! A MdM czy Rodzina na Swoim? Każdy wie jakie są zasady i jak chce to wchodzi w to lub nie!!! Tak samo było z frankowiczami, mieli pełną świadomość tego, że kurs się może kiedyś zmienić!!! to jest takie samo ryzyko jak przy AmberGodl. Jest ryzyko jest zabawa, tylko czemu reszta narodu ma fundować taką zabawę jakiejś części. W Polsce są rodziny, które bardziej potrzebują pomocy!!!!!!!!!!!
faraon 72 / 5.172.252.* / 2016-02-11 22:14
Analogicznie, jeśli będzie powódź to rząd/samorząd nie powinien nikomu pomagać, bo przecież każdy może i powinien się ubezpieczyć...
kooorek / 109.243.159.* / 2016-02-10 17:16
Jesteś rudym lisem . Sam nie zjesz , drugiemu nie dasz ! Trzeba pomóc tym , którzy tej pomocy potrzebują , skoro zostali oszukani .
perceuse / 193.25.0.* / 2016-01-20 20:31
Jakiś lipny ten excel, który money daje bo nie uwzględnia czy raty malejące czy stałe.
tttyy6654 / 80.50.114.* / 2016-01-20 18:58
Ja mam kredyt w Euro. zdecydowalismy sie na niego poniewaz nie mielismy zdolnosci kredytowej w zlotowkach oraz dlatego ze Tusku nas oszukal mowiac ze od 2011 roku bedzie u nas Euro! Za to powinien zaplacic Tusk i jego zgraja ktora nas oszukala.
ja58 / 188.146.0.* / 2016-01-25 10:55
Jak wierzysz w zapewnienia polityków to nic dziwnego że podejmujesz takie głupie decyzje. Zejdź na ziemię.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy