Forum Forum podatkoweInne

kwestie związane z hipoteką i ewentualnym podatkiem

kwestie związane z hipoteką i ewentualnym podatkiem

slamfromspol / 2016-04-19 13:15
Witam, proszę o informację czy w oparciu o poniższą sytuację któraś ze stron jest zobowiązana do zapłaty podatku w US:

W maju 2013 roku wspólnie z partnerką kupiliśmy za kredyt hipoteczny mieszkanie o wartości blisko 400k pln (notarialnie 1/2 udziałów moja, a 1/2 jej), we wrześniu 2013 zawarliśmy z partnerką związek małżeński... w czerwcu 2014 rozstaliśmy się (różne problemy), kilka miesięcy później poznałem nową partnerkę, a z byłą partnerką rozwiodłem się w lutym 2015 roku. W październiku 2015 roku zawarłem związek małżeński z nową partnerką, tą o której wspomniałem wcześniej (życie jest przerotne). Z byłą żoną dogadałem się i ustaliliśmy na rozprawie rozwodowej, że ja przejmuje udziały w mieszkaniu i spłacam kredyt.

Teraz sytuacja jest tak, jutro mamy spotkanie w banku w celu podpisania aneksu do umowy kredytowej, przeniesienie udziałów byłej żony w mieszkaniu na nową żonę, dzięki czemu była żona zrzeknie się długu na rzecz obecnej żony - transakcja bezgotówkowa. Notarialnie udziały również będą przenoszone.

Czy powyższy przypadek nakłada na którąś ze stron obowiązek odprowadzenia podatku do US ? Będę wdzięczny za info...
Hudinia / 185.161.93.* / 2019-07-15 17:18
Hmm to zależy na co potrzebne są w danym momencie pieniadze. Jeśli chodzi o chwilówki to po pierwsze trzeba uważać na firmy, od których się je bierze, po drugie to raczej opcja na małe kwoty. Jeśli chodzi o pożyczki ratalne - ja po kilku pozytywnych doświadczeniach z firmą Financial home jestem dużą zwolenniczką pożyczek pod zastaw. Wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które nie spędza nam snu z powiek.

Najnowsze wpisy