Forum Polityka, aktualnościKraj

Lekarze w Polsce. Pieniądze na badania pacjentów są zbyt małe

Lekarze w Polsce. Pieniądze na badania pacjentów są zbyt małe

Wyświetlaj:
żart / 5.174.151.* / 2014-12-30 20:46
Jestem zdrowy (na niby), ale chętnie pójdę do lekarza (na pogaduszki) aby więcej zarobił.
Ostatnio byłem 10 lat wstecz.
Pytał się mnie, czy pan się sam leczy.
Odpowiedziałem że nie chcę zawracać jemu głowy "duperelami".
Zdziwił się że płacę, a nie korzystam.
luliwander / 164.126.43.* / 2014-12-30 20:08
Należy otworzyć prywatne szkoły dla lekarzy i otworzyć zawód
r.... / 46.232.130.* / 2014-12-30 19:21
To są żarty jakieś - lekarze walczą nie o pacjenta, walczą o swoją "biedną dolę" - szczyt chamstwa. Służba zdrowia zarabia ile zarabia i moim zdaniem za dużo!!! Przykład z dziś: Byłem z teściową w przychodni bo wczoraj miała wypadek autem i szyja boli. Chirurg przyszedł 30 min spóźniony!!! Wizyty zaczęły się łącznie z 45min opóźnieniem (bo tak). Po wizycie teściowa została odesłana na RTG, wróciła ze zdjęciem i co??? Lekarz wyszedł do pokoju pielęgniarek (trzeba czekać!!!!). Po 20 min pukam do gabinetu - hmmm, lekarz wrócił innymi drzwiami i siedzi zadowolony nic nie robiąc!!! TO KPINA Z LUDZI!!!! Toż to MY płacimy im za to że mają być gotowi pomagać na nasze "skinienie" - tymczasem służba zdrowia to inne państwo. Im się należy płacić!!!, Im należy się szacunek - o zadawaniu konkretnych pytań zapomnij bo od razu FOCH (jak śmiesz!!), Oni lekceważą pracę!!! (nie mówię o szpitalnych dyżurach po X godzin gdzie przespać się mus), ale o Lekceważeniu pracy w przychodniach! TYLKO PO TO ABY PACJENT WYBRAŁ SIĘ DO PRYWATNEJ PRZYCHODNI!!!! Uwaga do Lekarzy: wpojono wam wiedzę o ludzkim ciele ale wasza większość miernotą jest! Wasza wrażliwość jest niższa niż Dżdżownicy a EGO większe niż Profesora szanowanej uczelni! Szacunku do was mi brak i nie jest mi przykro z powodu waszej postawy (corocznej)
prawda195 / 188.252.113.* / 2014-12-30 23:44
w pełni zgadzam się z wpisem wyżej.
Ci lekarze z Zielonogórskiego chciwcy i krętacze.
Przydałoby się ,że NFZ ich olał i posiedzieli by na bezrobotnym rok to może by zrozumiała hołota co to znaczy pacjent i "jego" kasa
Kondek860 / 193.107.34.* / 2014-12-30 17:54
Jak widać z tej całej zawieruchy,która przetacza się co roku, ministerstwo -lekarze.
To tym drugim mało kasy.Głodowe pensje mają i trzeba coś dla siebie wyrwać.
Pacjent jest na szarym końcu.My jesteśmy tylko tłem na tym balu.Przykre, ale za razem prawdziwe
gość231 / 128.127.81.* / 2014-12-30 17:31
lekarzy i ministra w kamasze i będzie dobrze.
zxc12 / 83.28.137.* / 2014-12-30 17:18
Prosimy o informacje na temat zarobków lekarzy, przydałaby się taka informacja.
Społeczeństwo przecież jest pracodawcą w tym przypadku
Będziemy wiedzieli ile płacimy i ile powinniśmy wymagać
pawelpek / 62.182.209.* / 2014-12-30 22:17
I jeszcze proszę o informacje o dochodach piekarzy, murarzy, lakierników i taksówkarzy itp. itd ... w końcu oni też żerują na społeczeństwie ;-)
zdzichu_i_Rychu / 77.114.120.* / 2014-12-30 19:20
w tekście:
1. lekarz rodzinny otrzymuje 132 zł/os./rok plus mnozniki np. 3 x ta stawka dla chorych przewlekle
2. nie wiem ile może mieć pacjentów, ale pediatrzy mają nawet po 3 000 pacjentów

3000 x 132 zł/os = 396 000 rocznie minimum, z przewlekle chorymi może być nawet dwa razy więcej

trzeba utrzymać biuro/przychodnię, wykonać badania, etc., ale wiekszość osób badania wykonuje płatnie samemu - "bo szybciej", większa część również prywatnie płaci za wizyty - "bo szybciej, brak kolejek i zawsze jest czas na przyjęcie pacjenta".
Stąd efektywnie lekarz rodzinny minimalnie powinien zarobić z 10 000 zł/miesiąc. Z "dobrymi" mnożnikami i ich dużym udziałem procentowym w liczbie pacjentów jest w stanie zarobić i 30 000 zł/mies. Ot, prosta ale niekoniecznie dokładna kalkulacja.
wiwan / 2014-12-30 17:26
Bez daty niestety ankiety:

http://manager.money.pl/zarobki/lekarz-s362.html
zxc12 / 83.28.137.* / 2014-12-30 18:04
szkoda że nie uwzględnia się tzw praktyki prywatnej, kas nie mają obowiązku posiadania w przeciwieństwie to babki co pietruszkę sprzedaje.
Swoja droga to ciekawe że walczyli o krótszy dzien pracy dla DOBRA Pacjenta żeby błędu nie popełnić, a w praktyce prywatnej im to nie przeszkadza .po pracy w jednym szpitalu idzie na drugi, trzeci dyżur w innym szpitalu gdzie za dodatkowy dyżur biorze 100zł/h bo tak sobie wywalczył? To jest OK?? wtedy już pacjent jest bezpieczny?
TT504 / 178.37.129.* / 2014-12-30 16:59
Zwolnić wszystkich lekarzy i przyjąć tylko na 1 etat np. 3 tys. zł.
wwwwwwwwwwert / 31.182.73.* / 2014-12-30 15:36
zlodziej obcial kontrakty rehabilitacji o 10% -beda pacjenci czekac i czekac........
mmar / 149.156.205.* / 2014-12-30 14:44
bmw i mercedes zaprezentowało nowe modele samochodów więc trzeba walczyć o nowe większe pieniądze, mafia się zrobiła kosztem pacjentów, walczą o obecny stan, wtedy ludzie muszą chodzić do prywatnych gabinetów i biznes się kręci, a po wtóre powinna być opłata jak w Czechach np. 5złotych za przyjście do lekarza i znikają ludzie chodzący sobie porozmawiać o czym właśnie mówili w radiu maryja
takaprawda / 77.112.102.* / 2014-12-30 16:00
Dokładnie. Lekarze to juz przesądzają. Mam z nimi częsta styczność. Robią badania ma sile, bo się należy z funduszu. A ludzie, którzy tego potrzebują to czekają miesiącami. Mam problemy kardiologiczne i zawsze początkiem roku mam robione dużo badan. Jednak jak zapytalem po co SA robione poszczególne badania to usłyszałem hasło ,,bo się należy z funduszu,, To jest przypadek autentyczny. A jak ministerstwo chciało wprowadzić czas pracy kilka lat temu, co się działo? Nie możemy wiecznie nazekac na system i ministerstwo- wszystkie partie z tym problemie się borykały i nic nie wskuraly. Wiec może problem leży po drugiej stronie? Moim zdaniem musi być rejestrowany czas pracy lekarzy i więcej lekarzy. Juz niedługo kolejna uczelnia we wschodniej Polsce będzie miała kierunek medyczny. Oby było tak więcej. Do tego proponuje otworzyć rynki dla lekarzy ze wschodu z egzaminem sprawdzajacym ich wiedzę. Musi się to zmienić. Proponuje rozmowy PO PIS SLD i PSL. samodzielnie nic nie zrobili to może wspólnie cos wymyśla cos na mafię ,,lekarze,,
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zxc12 / 83.28.137.* / 2014-12-30 13:53

Twardowski również podkreślił, że pieniądze, których domagają się lekarze, mają być przeznaczone nie dla nich, a na leczenie pacjenta.

czy to oznacza że pacjent za wizytę u lekarza dostanie pieniądze? Kto te pieniądze weźmie??
St. / 77.252.247.* / 2014-12-30 13:31
Jak by tak zwolnić i zagonić do roboty biurwy z NFZ-tu to by pewnie wystarczyło pieniędzy na leczenie chorych.
zxc12 / 83.28.137.* / 2014-12-30 13:50
wystarczy zacząć od początku. Wyrzucić do kosza wyceny świadczeń zdrowotnych, znikną limity.
Lekarzy niech zatrudni NFZ i niech przychodzą do pracy, nic ich nie będzie krępowało
NFZ musi istnieć, bo ktoś musi zarządzać pieniędzmi. Budżet na zdrowie to ponad 50mld zł
NFZ z tego bierze bardzo mało na obsługę więc nie tu jest problem.
J@cek / 46.171.37.* / 2014-12-30 14:56
zgadza się wyceny większości świadczeń są z kosmosu
Ale po pierwsze primo rozdział albo praktyka prywatna albo nfz
skrzyżowanie dwóch form wykonywania zawodu lekarskiego powoduje że ta "banda"
wyssie każde pieniądze
Autor: / 89.66.192.* / 2014-12-30 23:15
Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia, i Tadeusz Jędrzejczyk, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, nie wypełnili swojego konstytucyjnego obowiązku, jakim jest zapewnienie każdemu równego dostępu do świadczeń zdrowotnych – ocenił Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

„Istnieje realna groźba, że znaczna część Polaków, mających prawo do refundowanych świadczeń zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), będzie – od 1 stycznia 2015 roku – pozbawiona tego prawa. Stanie się tak, bo minister zdrowia i prezes NFZ odrzucili ofertę wielu tysięcy lekarzy na leczenie refundowane pacjentów w ramach POZ. W ten sposób minister zdrowia i prezes NFZ – w ocenie OZZL – nie wypełnili swojego konstytucyjnego obowiązku, jakim jest zapewnienie każdemu równego dostępu do świadczeń zdrowotnych, finansowanych ze środków publicznych. Winni złamania Konstytucji powinni ponieść odpowiedzialność” – czytamy w oświadczeniu Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL). Poniedziałkowe rozmowy resortu zdrowia z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego w sprawie funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej w 2015 r. zakończyły się fiaskiem. Oznacza to, że od 2 stycznia zamkniętych może być ok. 40 proc. gabinetów POZ w całej Polsce, bo w tym roku kolejnej tury rozmów już nie będzie. „Pacjenci pozbawieni prawa do refundowanego leczenia powinni – w ocenie OZZL – wystąpić z odpowiednim roszczeniem wobec NFZ. Wszyscy, których na to stać, powinni skorzystać z leczenia odpłatnego a rachunki za leczenie i badanie przedstawić Funduszowi z żądaniem odpowiedniego zwrotu poniesionych kosztów” – dodaje ZK OZZL, który wzywa także premier Ewę Kopacz, aby „nie uciekała od problemu i podjęła odpowiednie kroki, które przywrócą wszystkim Polakom możliwość skorzystania z konstytucyjnego prawa do równego dostępu do leczenia finansowanego ze środków publicznych”. Dzisiaj Porozumienie Zielonogórskie poinformowało, że najwięcej gabinetów lekarskich będzie zamkniętych w województwach: lubuskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, podkarpackim, opolskim i łódzkim. Wczorajsze negocjacje z Porozumieniem Zielonogórskim Arłukowicz podsumował jako „próbę szantażu” innych lekarzy i pacjentów, gdyż zażądano zwiększenia finansowania POZ o kwotę 2 mld złotych. Tymczasem członek zarządu PZ i były wiceminister zdrowia Marek Twardowski poinformował, że zaproponowana kwota „na pewno była mniejsza niż 1,5 mld zł”.

Najnowsze wpisy