Forum Forum pracyDokumenty

likwidacja działalnosci gospodarczej

likwidacja działalnosci gospodarczej

studentka uek / 77.236.0.* / 2007-11-20 16:03
mam pytanie? czy ktoś wie z jakimi kosztami / obciążeniami jest związane zamknięcie działalności gospodarczej? z Tego co sie dowiedziałam otwarcie takiej działalności jest łatwe i w małej miescowości trwa max 2-3 dni!
dodam ze chodzi mi o działalność pomocniczą finansową.
z góry dziękuje za informacje :)
pozdrawiam
Wyświetlaj:
słoń76 / 83.27.59.* / 2007-12-31 14:13
W tym kraju nie ma że nic - wykreslenie z Evi. diałalności gospodarczej - 10 zeta (UM Wrocław) + pojechanie dwa razy do Urzędu Miasta (wniosek i odebranie zaświadczenia). Z tym świstkiem wizyta w Urzędzie statystycznym - pojechanie też kosztuje, ale tu w miarę od ręki i bezpłatnie. Z pierwszym i drugim zaświadczeniem do US i tutaj zależy czy był VAT, co jest na remanencie likwidacyjnym itd, ale jak pusto, to nic nie kosztuje. No i pamiętac trzeba o ZUS, osobiscie, pocztą lub elektronicznie (opłata za list, bilet, paliwo lub łącze), ale za samą czynność nic się nie płaci.
mav- / 87.105.185.* / 2007-12-31 00:07
A dlaczego chcesz zamykac dzialalnosc?
studentka uek / 77.236.0.* / 2008-01-11 16:56
to jest pytanie czysto teoretyczne, zakładając działalność chciałam wiedziec z jakimi kosztami związane jest wycofanie sie z działalności gospodarczej.

dziękuje wszystkim za komentarze
GAP7 / 2007-12-28 13:04
to zalezy czy zatrudniales pracownikow (koszt archiwizacji), jaka forme prawna miala twoja firma ( w przypadku wpisu do ewidencji malo, spolka prawa handlowego duzo i dlugo), czy masz srodki trwale, czy masz zobowiazania lub naleznosci,
andrzej2 / 85.237.185.* / 2007-12-27 22:17
Sadze , ze krótko .Urzad skarbowy ZUS napewno trzeba odwiedzic.Urzad skarbowy bedzie sie napewno doszukiwał ze jestes jakis przestepca gospodarczy.dorobiles sie nie wiadomo jakis pieniedzy probowałes oszukac panstwo .Bo w Polsce jest mniemanie ,ze ten co ma działalnosc gosp to ten ma duzo pieniedzy nie mogl ich zarobic uczciwie ,nie odprowadfzil podatku .W moim przypadku .zmienillem mijsce zamieszkania i juz weszyli z us jaki mam majatek .Do moich luksusow wpisali w swoim zeszycie ze posiadam telefon komorkowy
likwidator / 158.75.220.* / 2007-12-27 21:40
Likwidacja działalności gospodarczej trwa kilka minut i nie pociąga za sobą żadnych kosztów. Mam za sobą likwidację własnej działalności.

Najnowsze wpisy