Forum Forum prawneBudowlane

Linia wysokiego napięcia przechodząca nad działką budowlaną

Linia wysokiego napięcia przechodząca nad działką budowlaną

Gabriellis / 78.131.206.* / 2009-09-25 21:32
Przez moją działkę przechodzi linia siedmiu przewodów wysokiego napięcia. Czy w związku z powyższym mogę dochodzić odszkodowania od właściela lini (PLE) odszkodowania za lokalizację, brak pasa ochronnego, oraz służebność?
Wyświetlaj:
driaphai / 2014-07-24 10:40
Możesz domagać sie służebności przesyłu ktore powinno uwzględniać spadek wartosci ale odszkodowania juz chyba nie, nie podam ci teraz orzecznictwa, ale świta mi, ze tak było.
madduk / 84.205.188.* / 2010-02-04 01:41
Co z Miejscowym Planem ZP ??
Jeżeli istnieje i twoja działka jest oznaczona w planie pod linie przesyłowa to umarł w butach.
Jezeli nie to sprobuj ugody moze sie uda i jakas kasa wpadnie .Z sądem nawet nie zaczynaj szkoda twojego czasu i nerwow.
T. / 81.190.51.* / 2010-01-05 13:58
Zgodnie z przepisami , możesz żądać wynagrodzenia od właściciela linii przesyłowych , tak energetycznych jak wodociągowych. Ewentualnie zawrzeć inną ugodę .
odp. - / 81.190.51.* / 2009-12-02 12:25
Jest to spuścizna byłego systemu socjalistycznego , która tak na prawdę nie znalazła jeszcze konkretnego uregulowania prawnego. Jak do tej pory, nikomu też nie spieszy się do rozwiązania tego ogólnospołecznego problemu. Natomiast indywidualna walka poprzez sąd może być długa i kosztowna z niewiadomym efektem.
Dla przykładu podam ; - jeden przedsiębiorca wniósł o usunięcie słupów z jego działki , to odłączyli jemu prąd , słupy przenieśli .
Za nim ponownie prąd jemu podłączyli , to wcześniej z tego powodu zbankrutował !!! - I tak to się ma w Polsce .
do ro ta / 83.6.231.* / 2009-10-31 22:56
przez moją też mam 1 ha i przez środek przechodzi linija wysokiego napięcia,doprowadzam prąd do działek rekreacyjnych i też nie wiem co z tym zrobić ?

Najnowsze wpisy