Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Marazm i spadki pod koniec sesji

Marazm i spadki pod koniec sesji

Money.pl / 2006-08-17 17:40
Komentarze do wiadomości: Marazm i spadki pod koniec sesji.
Wyświetlaj:
Kenobi / 2006-08-17 18:16 / Uznany malkontent giełdowy
Przedstawiciel Nomury powiedział w CNBC, że rynki zostaną zaskoczone słabymi wynikami spółek w kolejnych kwartałach, a pieniądze pójdą na obligacje, a nie akcje.
Kenobi / 2006-08-17 18:00 / Uznany malkontent giełdowy
Miedż w Londynie 7.243 (- 466).
articho / 2006-08-17 18:14 / Bywalec forum
A indeks FED z Filadelfii prognoza 8%, a tu na nieszcęście aż (aż dwa razy sprawdzałem) ale niestety ++++18,5 %%%%.
Kenobi / 2006-08-17 18:24 / Uznany malkontent giełdowy
Czyli co, wraca FED?
risky-rainmaker / 2006-08-17 18:05 / Ostatni Optymista
I bardzo dobrze....ludzie znów się przesiądą z plastikowych rurek przy budowie domków na miedziane...a co to znaczy...hutmen, hutmen...gorzej z KGHM.....
vip / 2006-08-17 21:27 / Bywalec forum
DOKŁADNIE TAK !
brydzia / 2006-08-17 21:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
hutmen tyle zarobił właśnie dzięki drogiej miedzi
ejank / 2006-08-17 17:55
Dzisiejszy wykres na indeksie Nasdaq jak do tej pory przypomina mi start wachadłowca, ciekaw jestem jak to się zakończy..? Mam nadzieje że nie jak ten pamiętny start Diskowery...
warren buffet / 2006-08-17 17:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dajcie juz temu Kenobiemu spokoj. niech pisze, moze ktos cos wyłuska dla siebie ?


niech pisze
risky-rainmaker / 2006-08-17 18:03 / Ostatni Optymista
Warren...namieszałem...namieszałem...i zarobiłem 5%....ale gdybym został to straciłbym dzisiaj z 2 %....zobaczymy...nic dwa razy nie mam miejsca...ale...no właśnie ale...jestem po uszy w Kablach....i mam 30 % wolnej gotówki....hmmm Wg mnie powtórka z Hutmena...wiesz chyba znów wejde w hutmen...a co mi ;)
warren buffet / 2006-08-17 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiesz co nie kupilem dzis. ale jak jutro spadnie do 40 zł to łykne. czekam na to
articho / 2006-08-17 17:45 / Bywalec forum
Dla Kenobiego:
Dobre info miedź dalej spada już jest -5%,
o sorry nie dokończyłem wpisu a już się cholera odbija już jest tylko -4%.
Ciekawie jak na to jutro zareaguje KGHM już parę razy wbrew kursom surowca cena spółki rosła podążając za ogólnym trendem wzrostów.
I co to będzie?
Batman / 2006-08-17 18:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla articho:
Wszyscy wiemy, że kupiłeś sobie akcje. Wszyscy wiemy, że jak ceny miedzi rosną to spodziewasz się, że KGHM wzrośnie. Wiemy również, że jak ceny miedzi spadną to też KGHM wzrośnie, no bo powinien rosnąć, bo masz akcje i chciałbyś, żeby rosło. I co będzie?

A teraz do sedna, dlaczego na tym forum nie można pisać o spadkach, czy przewidywać, że będą spadki? Dlaczego każdy spadek to może być tylko korekta trendu wzrostowego? Idąc dalej nie rozumiem dlaczego Kenobi jest taką solą w oku? Czytam jego posty i rozumiem, że ma niedźwiedzie nastawienie. Domyślam się, że gra na spadki prawdopodobnie na kontraktach terminowych. Czy to jest zabronione? Czy na tym forum można tylko czytać kto jaką kupił sobie spółkę i ile jeszcze ona urośnie. Cenię sobie posty Kenobiego, gdyż sam jestem graczem rynku termniowego i wyczekuję na moment kiedy się trend odwróci na spadkowy i kiedy będzie można zarabiać na spadkach. Z drugiej strony nie piętnuję postów osób, które grają na wzrosty bo może mają rację. Dlaczego na forum jest taki brak szacunku dla kogoś kto ma inną pozycję niż my sami.
strokuś / 2006-08-17 18:37 / Uznany Bywalec forum i giełdy
większość ma pretensję o pewną selektywność
dziś o 18ej powinno się pisać nie tylko o spadku cen miedzi, ale także o lepszym od oczekiwań indeksie Philadelphia Area Manufacturing i wynikach HP (podobnie jak Cisco lepsze od spodziewanych)
Batman / 2006-08-17 19:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgoda Strokuś, jak ktoś ma krótką pozycję to ma tendencję do zwracania uwagi na czynniki mogące się przyczynić do spadków i odwrotnie grający na wzrosty liczą na to, że pozytywne czynniki pomogą rynkom rosnąć. Nigdy do końca nie wiadomo, które czynniki ostatecznie wpłyną na kierunek rynku, a zawsze będą negatywne i pozytywne. Natomiast wydaje mi się, że każdy głos jest istotny jeżeli jest na temat giełdy. Niech grający na wzrosty podają argumenty za wzrostami, a grający na spadki za spadkami. Wtedy na podstawie tych wszystkich informacji można sobie wyrobić własne zdanie. Jednak jak ktoś piszę, że spodziewa się spadków ze względu na pewne czynniki to jeżeli się do sprawy podchodzi rzeczowo to trzeba podać kontrargumenty (tak jak to Ty zrobiłeś w swoim komentarzu), a nie pisać że ktoś jest nudnu, cienki czy jakiś tam inny.
Znacznik / 2006-08-17 19:50 / Niestały i niewierny forumowicz
Tyle ze od jakiegos czasu mam wrazenie ze CNBC wykupilo pakiet wiekszosciowy w miedzynarodowym koncernie o nazwie "WYROCZNIA" ;) . Druga sprawa ze nie widzialem zeby ktos tak intesywnie wypisywal kazdy wzrost miedzi, bo i po co, kazdy moze wejsc na kilka strony i znajdzie aktualne ceny bez problemu.
jl / 83.7.11.* / 2006-08-17 17:50
To jeszcze nic.Najgorsze jest to co wyprawiają indeksy w USA. Wyobraż sobie ,że olały 148 fundamentalnych powodów Kenobiego i.....rosną!!!!!Nie wspomnę o Wielkiej Teorii Falowej Mundka. Granda w biały dzień.
articho / 2006-08-17 18:08 / Bywalec forum
O sorry, Mundek jest dla mnie jak najbardziej Ok! swoje wpisy opiera na własnych analizach i chwała mu za to.
To są rzeczowe wypowiedzi i albo się sprawdzą albo nie, bo wiadomo jak to jest z analizami na naszym rynku
Dzięki niemu sam zainteresowałem się paroma rzeczami.
Ale bardzo nie lubię jak się na siłę wieszczy już nie spadek a wręcz krach.
Bo co by nie było i jak by nie rosło to i tak będzie żle
ejank / 2006-08-17 17:40
Dzisiaj marazm ale jutro ...+ 2,6% Robi się ciepło niedzwiedzie nie lubią upałów.
keskese / 2006-08-17 21:25 / Reprezentacja Polski
ja też sądze że jutro pojedziemy na trawie... 2% może 2,5% pociągnie biotek ale to bedzie miało konsekwencje w poniedziałek. ludzie są "utopieni" w biotku wiec im wsio rawno jakie bedą info ze spółek. a że spodnie pospadają im gdy pojedzie biotek do 2.5 to giełda pojedzie w dół jak gilotyna. http://bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aBJvY1GjYjT4&refer=worldwide_news
mam nadzieje że się myle...
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy