Forum Forum podatkowePIT

Miejsce zamieszkania, zameldowania, prowadzenia działalności

Miejsce zamieszkania, zameldowania, prowadzenia działalności

emptymind_0 / 83.24.205.* / 2017-02-27 12:33
Witam, prowadzę działalność gospodarczą (nie jestem vatowcem, płace tylko składkę zdrowotną ponieważ zarabiam powyżej średniej krajowej, zaliczek na podatek dochodowy nie miałam przez cały 2016r.) oraz mam umowę o pracę . W okresie styczeń-maj/2016r. zamieszkiwałam w mieście X, ale od maja przeniosłam się do miasta Y zmieniłam dane w CEIDG (adres prowadzenie działalności gosporczej oraz miejsce przechowywania księgi), niestety byłam zmuszona znów zmienić miejsce zamieszkania i w sierpniu zamieszkałam w mieście Z- nie aktualizowałam danych w CEIDG. Nie zmieniałam żadnych danych w Urzędzie Skarbowym, gdzie mam złożyć PIT za 2016 r - do którego Urzędu Skarbowego, czy mogę złożyć PIT w mieście X tam gdzie prowadziłam działalność przed zmianą w CEIDG ? Czy w takim razie pacując w mieście "Z" a rozliczę się w US miasta X mam prawo do odliczenia wyższych KUP?
wiwan / 2017-02-27 18:24
Rozliczenie roczne w US właściwym dla miejsca zamieszkania w dniu 31.12.2016 r.

KUP pracownicze- można uwzględnić w rozliczeniu rocznym adekwatnie do rzeczywistości, tj. za kilka miesięcy KUP standardowe, za kilka podwyższone ( A x 111,25 + B x 139,06)

Oczywiście należało w trakcie roku pracodawcy jako płatnikowi zaliczek PIT te zmiany zgłaszać. Teraz rozliczenie jak wyżej będzie odbiegać od danych z PIT 11, więc będzie pewnie wezwanie US do wyjaśnień.

Najnowsze wpisy