Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najem okazjonalny - szansą na bezpieczny najem mieszkań

Najem okazjonalny - szansą na bezpieczny najem mieszkań

Wyświetlaj:
osz / 79.184.102.* / 2010-02-22 12:29
pracownicy maja w d.... pacodawcow a najemcy wlascicieli - czyzbysmy zyli w komunie ?
Inna Agnieszka / 87.206.248.* / 2010-02-04 23:49
Kolejne martwe prawo. Ale tak to jest, gdy w imię ułudnej chęci dogodzenia wszystkim chce się li tylko ściągnąć podatki. De facto nie ułatwia się życia nikomu, a i z podatkami może być różnie.
Gdy idę do hotelu, hotelarz nie musi się martwić, czy jestem emerytem, czy nie, czy jestem w ciąży, czy właśnie zajdę, czy jestem pełno- czy niepełnosprawną lub matką samotnie wychowującą dzieci. Rezerwuję pokój na jakiś czas, a jeśli nie płacę, hotelarz mówi mi „pa, pa”. Natychmiast. I nie martwi się tym, gdzie zamieszkam i co ze sobą pocznę. Takie jest prawo i to jest logiczne!
A wynajmujący? No cóż, jeżeli chce w jakikolwiek sposób zabezpieczyć swoje interesy, na dzień dobry musi wymóc od najemcy akt notarialny o poddaniu się dobrowolnej eksmisji, wskazanie adresu eksmisji (np. u babci) oraz pisemną zgodę babci mieszkającej 200 km dalej, najlepiej w formie notarialnej. Jeżeli tego nie wymusi, jest bezbronny jak dziecię, mimo iż płaci podatki, a najemca nie płaci czynszu. Takie właśnie prawo weszło w życie i jest to nielogiczne!!!
Brawo, PRZYJAZNE PAŃSTWO, tylko komu?

Najnowsze wpisy