Forum Forum prawneCywilne

Naprawa wykonana terminu nie dotrzymuje sklep

Naprawa wykonana terminu nie dotrzymuje sklep

blue_mage / 2008-04-07 17:18
Oddałem MacBook firmy Apple do sklepu, oni go odesłali do serwsu (17.03.2008)
do serwsiu dotarł 18.03.2008 (DHLem). Serwis wykonał naprawę i odesłał paczkę 27.03.2008 więc powinna być 28. czyli napraw trwała 10 dni i o tyle zapewne przedłużona zostanie mi wgwrancja. Natomiast od 28.03.2008 prawie co dzień dzowniłem do sklepu żeby dowiedzieć się czy dostali mój komputer (żebym mógł odebrać). Dziś minęło 14 dni roboczych (21 zwykłych, tyle serwsi daje sobie na naprawę). Okazało się po mojm kolejnym telefonie że moj komputer jest w łodzi od 10 dni tylko leży na terminlau DHL i czeka, ja go nie moge odebrać bo adresatem jest sklep. Czy mogę domagać sie rekompensaty za czas który przetrzymywano mój komputer. Tracę 10 dni gwarancji bo to serwis wypisuje kartę gwarancyjną. Czy mogę np rządać zwrotu pieniędzy. Usterkę zgłosiłęm przed upływem 2 miesięcy od zakupu a teraz nie minęło jeszcze pół roku. Proszę o poradę. A może mogę przynajmniej liczyć na rekompensatę.
Młody Rentier / 2008-04-07 23:50 / Bywalec forum
zobacz w protokole reklamacyjnym czy korzystales z gwarancji czy reklamowales na podstawie o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej.
Jezeli z gwarancji to sprawdz jakie terminy okresla gwarancja, choc generalnie gwarancja zazwyczajjest tak skonstruowana ze jest malo korzystna dla konsumenta i na jaka kolwiek rekompensate raczej nei masz co liczyc i mozesz tylko cierliwie czekac.

natomiast jezeli nadal macbook bedzie neisprawny albo popsuje sie jeszcze raz wtedy korzystajac ww. usatwy mozesz oddac towar do sprzedawcy i zadzadac naprawy albo wymiany na nowy. I wtedy sprzedawca ma 14 dni (liczac dni robocze jak i nie robocze) na realizacje twojego roszczenia i jezeli nei odpowie w tym terminie to twoje roszczenie uznaje sie na przyjete przez niego i jezeli nadal ni ema reakcji to piszesz do niego ze odstepujesz od umowy i chcesz zwrotu pieniedzy.

Jak masz jeszcze jakies watpliwosci to poczytaj inne moje wypowiedzi w temacie prawa konsumenckiego bo nie ma sensu zebym to po raz wtory pisal.

Najnowsze wpisy