Forum Forum inwestycyjneFundusze

nasz narodowy pesymizm

nasz narodowy pesymizm

max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-15 00:16
polska mentalność znowu zbiera żniwo większych pesymistów jak polacy to chyba nie ma na całym świecie nie żebym naganiał w tę czy tamtą stronę i rozumiem że czasy dla inwestorów niepewne ale zastanówcie się wszyscy czy sami nie jesteśmy sobie winni z takim nastawieniem to niedługo polscy inwestorzy wywołają ogólnoświatowy krach na wszelkich rynkach gzie tylko pojawi się jakakolwiek koretka tam polski inwestor rwie włosy z głowy i toczy burzliwe dyskusje czy już przegrałżycie czy przegra jak za dwa dni umorzy swoje jednostki panika i chciwość i nic więcej nie przemawia przez znaczną większość na szczęście jesteśmy tylko małą częścią świata i pesymistyczny zamach na rynki światowe znikomej grupie maruderów nie powiedzie się a rynki pójdą swoją drogą po korektach będą wzrosty po hossach bessy i rozsądni i cierpliwi wbrew wszystkim będą zarabiać LUDZIE POBUDKA ŚWIAT JEST TAKI PIĘKNY A PIENIĄDZE NAPRAWDĘ NIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE POZDRAWIAM WSYSTKICH ŻYCZĘ WIĘCEJ OPTYMIZMU JA TEŻ PONOSZĘ STRATY ALE NIE RWĘ WŁOSÓW Z GŁOWY
Wyświetlaj:
max1224 / 83.29.241.* / 2007-11-19 08:55
suplement
spoytykam dziś kumpla w pracy cały uradowany historycznym osiągnięciem naszej reprezentacji i co słyszę ? Belgowie i tak byli lepsi a w ogóle po co my na to Euro jedziemy?
NO COMMENT
LdN / 2007-11-19 21:11 / Bywalec forum
Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi nadjeżdżający pociąg, maszynista widzi trzech debili na torach. Czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wszędzie działa psychologia tłumu. Ile ludzi oglądało skoki narciarskie zanim zaczął wygrywać Małysz ? Dopóki fundusze były "cacy" wszyscy się nimi interesowali, jak zaczynają przegrywać ludzie po prostu się wycofują. I co ma tu do rzeczy wyimaginowany "narodowy pesymizm" ?
LdNek / 83.18.204.* / 2007-11-15 09:59
Masz pełne prawo ponosić straty, ale nie musisz nakłaniać do tego innych. Balonu nie da sie pompować w nieskończoność, trzeba poczekać, aż trochę powietrza z niego zejdzie. Po latach tłustych muszą nastać chude.
cortez / 2007-11-17 19:48 / Bywalec forum
a po chudych znów wrócą tłuste:) I będzie można się odkuć z nawiązką. Wszyscy Ci, którzy teraz narzekają najwidoczniej zainwestowali nie posiadając choćby podstawowej wiedzy na temat inwestowania. Idąc na łatwiznę zasugerowali się opniami innych, zamiast sprawdzić samemu.
max1224 / 83.29.224.* / 2007-11-15 11:36
fakt że to co napisałem powyżej wygląda źle pisząc to miałem na myśli to co stwierdził yayurek dlatego zacytowałem go poniżej i to wszystko jeśli wypowiedź do której się odnosisz nosi znamiona nakłaniania kogokolwiek do czegokolwiek to w miejsce tego co napisałem wstaw to co zacytowałem NIGDY NIKOGO DO NICZEGO NIE NAMAWIAM a jeśli tak to jest odbierane to muszę po prostu lepiej dobierać słowa
zenek1963 / 2007-11-15 15:38
Panowie wskakuje w neta.Tak w ogole to witam.Oczom nie wierze co to sie dzieje na parkiecie?zarzneli kogos?
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-15 15:56
jak dla mnie wszystko gra tylko obroty za małe oj zdecydowanie za małe
zenek1963 / 2007-11-15 16:02
No tak Ty Max to musisz miec ze 3m korby to zaczalbys wierzyc w odbicie.Miski topnieja jak lodowce w arktyce.Smutek szkoda misiów .
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-15 16:07
tak prawda co do miśków to naprawdę jest tam nieciekawie i szkoda ale to się powoli przenieść może na największe i....
krzysiek29 / 2007-11-15 15:41 / Uznany Gracz Giełdowy
a nie mowilem ci zenek
zenek1963 / 2007-11-15 15:49
Kurza dupka nie mowiłeś tylko wykrakałeś (sorka)ale żeby misie aż tak?Toz one przez 2 lata tego nie odrobia?
krzysiek29 / 2007-11-15 07:43 / Uznany Gracz Giełdowy
pewnie masz wszystko w akcjach i tak mowisz jak bys byl w odwrotnej sytuacji to zachowanie twoje byloby calkiem inne. jak mozesz mowic ze biale jest czarne a czarne biale. jak mozna inwestowac w cos co jest przewartosciowane. nie mozna pompowac gieldy do konca swiata. ciekawe jak chleb bylby po 10 zl czy bylby na niego popyt a na akcje sa.
max1224 / 83.29.224.* / 2007-11-15 08:42
2007-11-15 07:58:50 | *.*.*.* | yayurek [ Tysiącznik na forum ]
Re: GPW: Rzut-powrót [10]
przeleciałem nocne posty i widzę, ze coraz gęstsza atmosfera się na Forum robi, jakieś
protesty, pozwy sądowe, że coś miało rosnąć a nie rośnie, frustracja narasta i to w
momencie gdy główne indeksy przeszły wyłącznie korekcyjkę, a co by było gdyby wszystko
spadło o jakieś 70%?

dokładnie o to mi chodziło może trochę zaplątałem ale było już późno stąd objawy marudzenia sorki

2007-11-15 07:58:50 | *.*.*.* | yayurek [ Tysiącznik na forum ]
Re: GPW: Rzut-powrót [10]
przeleciałem nocne posty i widzę, ze coraz gęstsza atmosfera się na Forum robi, jakieś
protesty, pozwy sądowe, że coś miało rosnąć a nie rośnie, frustracja narasta i to w
momencie gdy główne indeksy przeszły wyłącznie korekcyjkę, a co by było gdyby wszystko
spadło o jakieś 70%?
spod londynu / 78.146.250.* / 2007-11-18 13:40
Protesty nie dotycza spadków wartosci funduszy ale nieuczciwoci zarządzających nimi. Jak pisał jeden z forumowiczuw, po wpłaceniu pieniedzy nie wiedział w którym dniu jego jednostki zostaną zakupione. To samo przy sprzedaży jednostek. TO NIEDOPUSZCZALNE!. W obecnej sytuacji, gdy rynek jest okropnie volatile, jeden dzień w jedna strone czy w drugą może dać spadki kilkuprocentowe. Stwarza to ogromne pole do przekrętów. Ci którzy zarządzaja naszymi pieniedzmi wiedzą na kilka dni do przodu że
wieksze pieniadze wpłyneły i mogą sztucznie zawyżyć kurs a ich koledzy, rodziny w tym czasie wyskakują.
Nie mam pojecia w jaki sposób są wyceniane jednostki w moim funduszu, wiec nie mam nad tym absolutnie żadnej kontroli . A ty masz nad tym kontrolę?.
Osobiscie gdy zakupywałem jednostki, od momentu zakupu do zrealizowania zlecenia cena jednostki wzrosła o prawie 5 % a indeksy azjatyckie o nieco ponad 2%. Nie jest to podejrzane?Jeśli nie bedziemy o tym mówić tu na forum ku przestrodze innych to gdzie?
Rozumiem że w polskich funduszach które powstały niedawno i są małe , zarządzajacy może miec problem z szybką alokacja większych srodków i to musi powodować wzrosty wartości jednostek. Do tego nagłe większe umożenia mogą ciągnac kursy w dół.
W dużych zaggranicznych funduszach nie powinno to mieć znaczenia.
Co do spadku 70% to nie jest to możliwe. No chyba ża na GPW bo rzeczywiście niektóre z naszych spółek są naprawde warte jedynie 30% ich giełdowej wartości
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-18 15:52
jeśli świadomość tego że dokładnie wiem kiedy a co zatym idzie po jakiej cenie kupuję lub sprzedaję to tak ponadto mam też mżliwość przy np umarzaniu w takich jak obecnie czasach przed wykupem jednostek skonwertować na produkty pieniężne a tam zmienność na przestrzenidwóch dni roboczych jest rzędu kilku setnych procenta pozdr
spod londynu / 78.146.249.* / 2007-11-18 16:11
Konwersja w fundusz gotówkowy to jakieś wyjscie. O ile przebiega ona następnego dnia po złożeniu zlecenia konwersji. Nie każde towarzystwo daje taka mozliwosc bezpłatnie. Broń boże nie jestem maruderem. I wiem że po wzrostach wystepują spadki. Drazni mnie jedynie to że zasady proponowane przez niektóre fundusze są nieprzejrzyste i to musi być piętnowane min. na tym forum. Wielu z tych co piszą na tym forum sami spraedają fundusze więc powinnin wiedzieć co się nie podoba inwestującym.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy