Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NFZ zatrudni więcej urzędników? Żeby było taniej

NFZ zatrudni więcej urzędników? Żeby było taniej

Wyświetlaj:
Karol3576 / 88.119.153.* / 2014-04-11 22:26
Jak to wszystko sie miło czyta. Wreszcie każdy cos widzi i z sensem komentuje ze tak nie powinno być. Bo nie powinno jak wiele innych rzeczy w służbie zdrowia. Do tej pory nikt o tym nie rozmawiał tylko głupio krytykował. Widzę ze jest szansa na spowodowanie zmian jeśli w komentarzach bedą sie pojawiały sensowne krytytyczne uwagi. Ktoś je przecież czyta. Nawet z nudów. Widac wyraźnie ze już lekarze z ich żądaniami to nie problem. Problemem sa ich wynagrodzenia, mieszanie prywatnej służby z państwowa itp itd. A porządki trzeba robić i w NFZecie i organizacji Służby Zdrowia. Tylko szybciej. Zanim poumieramy.
jakoś tak... / 141.134.41.* / 2014-04-11 21:48
W Belgii płacę 20-45 Eu (specjalista drożej..) dostaje kwitek który zanoszę do ubezpieczenia. Oddają mi 70-75 %.wysokość ubezpiecz .+Szpital ( w razie co) -połowa+ dniówki.Na miesiąc.Lekarz nie da mi lewego zwolnienia ..bo straci prawo wykonywania zawodu.
Dr med. / 83.17.29.* / 2014-04-11 17:15
Oczywiście!! Masz rację TYLKO UBEZPIECZENIA DODATKOWE mogą coś z miejsca ruszyć! i tak jak piszesz :krótka droga -porada(leczenie itd)- faktura- zwrot z kasy pacjentowi wg cennika i regulaminu ubezpieczyciela. W procedurę płacenia i fakturowania są wciągnięte(i odpowiedzialne) obie strony. To właśnie oraz istniejące już organa i sposoby kontroli (Urząd Skarbowy)zupełnie wystarcza do zapobieżenia ew. przekrętom. Mało tego: nic nie stoi na przeszkodzie aby JUŻ TERAZ ,prawie natychmiast rozpocząć taki eksperyment-nawet na ograniczoną skalę.Jak się nie uda(w co wątpię)to najwyżej wrócimy do starego systemu i pomyślimy dalej.
amelie2 / 81.219.62.* / 2014-04-11 16:12
Miałem chorego psa, którego leczyłem w Klinice Małych Zwierząt przy SGGw. Zabiegi takie same jak dla ludzi, czyli kroplówki, USG, RTG - a ceny zabiegów o połowę, albo więcej niższe niż dla ludzi. Dlaczego?
Tylko za leki płaciłem te same pieniądze.
Ale pies był ubezpieczony. Z paragonem! szedłem do firmy ubecpieczeniiowej i dostawałem zwrot 50% kosztów.
Gdyby w przypadku chorych ludzi można było pójść do NFZ, (albo ZUS) z paragonem (niech będzie z fakturą) za prywatną usługę medyczną i uzyskać zwrot np. 10 % kosztu to:
- w dużym stopniu zlikwidowano by szarą strefę w służbie zdrowia,
- zmniejszyły by się kolejki w „darmowej” służbie zdrowia,
- ludzie naprawdę chorzy nie byliby upodleni ustawianiem się w kolejkach raz w tygodniu o 2 nad ranem, aby zmieścić się w ustalonym limicie przyjęć na następny tydzień.
felek 425 / 79.188.167.* / 2014-04-11 13:46
zlikwidować DARMOZJADÓW
rotfl6969 / 195.210.14.* / 2014-04-11 12:06
Q.... a to jest jakie to proste. Gdyby lekarz dla ubezpieczonego pacjenta wystawial fakture podpisana przez pacjenta i ta faktira szla do NFZ byloby przejrzyscie. Wtedy mozna mowic ze pieniadze ida za pacjentem. Pacjent szedlby do dobregio lekarza i mialo by to rece i nogi i spelnialo wymogi wolnego rynku. Przetrwaliby lekarze dobrzy a nie konowaly albo specjaliscie od lewych zwolnien. Tylko taki system jest za prosty i nie daje pola do walow. Polska jest przykladem gdzie najprostsze rzeczy mozna sp.... w imie przekretow. Dlatego tu nigdy nie bedzie dobrze. Wcale nie jestemy w korupcji od rosji czy innego post komunistycznego bagna. Takie rozwiazania daja zatrudnienie kolesion spowinowaconym z wladza na wszelakim poziomie. Ten kraj drazy rak. W Chinach gdzie sie nie p... i za przekrety idzie sie pod sciane nie ma tego problemu. Gdyby w Polsce zastosowac podobna strategie liczba wybitych urzednikow bylaby na poziomie liczby ofiar z obozow koncentracyjnych
zxc12 / 79.191.39.* / 2014-04-11 15:22
Zdrowie ludzkie to nie towar. Zasady wolnorynkowe w tym akurat przypadku nie sprawdzają się. USA dobry przykład jak ktoś zna tam sytuacje. Ubezpieczenia prywatne są dobre na leczenie kataru i podobnych. Wadą podstawową jest w nich ustalony limit na leczenie. Leczenie poważnej choroby kosztuje nieraz tak dużo że limit nie wystarcza.
zxc12 / 79.191.39.* / 2014-04-11 11:52
Kto wymyślił limity i wyceny usług medycznych i w jakim celu????
Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze.
Przychodzić powinien do pracy i wykorzystywać całą swoją wiedzę i dostępny sprzęt a nie oglądac się na limity.
Dyskusję spycha się na boczny tor zamiast mówić jak jest mydli się oczy społeczeństwu spychając odpowiedzialność na NFZ, to kłamstwo i manipulacjia

Najnowsze wpisy