Forum Forum ubezpieczeńInne

Nie bój się powrotu z wczasów! Przed wyjazdem sensownie ubezpiecz mieszkanie

Nie bój się powrotu z wczasów! Przed wyjazdem sensownie ubezpiecz mieszkanie

Wyświetlaj:
wiolka89 / 212.76.49.* / 2011-06-09 10:27
Zgadzam sie z tym,tyle tylko ja jeszcze na samym poczatku jednak rozważyłabym jednak takie ubezpieczenie turystyczne.Człowiek musi po prostu czuc sie i pewnie i bezpiecznie podczas swojego urlopu,dlatego ja mam zamiar skorzystac z takiej oferty ubezpieczyciela www.generalidirect.pl/
jagio / 195.182.23.* / 2009-07-31 10:36
a osobiście polecam przetestować coś takiego jak porównywarki ubezpieczeń. W jednym miejscu są wszystkie ubezpieczenia różnych firm. Można łatwo porównać i kupić polisę online (bez dodatkowej prowizji, telefonowania, chodzenia itd...). Jak sam się przekonałem, ubezpieczenie wcale nie musi być drogie (np. mieszkanie 140zł, dom 400zł)
Niedawno przetestowałem i polecam: www.inseco.pl/?idp=49f596efd7ecd
baeata9 / 87.105.9.* / 2006-08-01 07:40
nie chce ubezpieczyć się na CO, twierdzą że to jest nie potrzebne ,że składki wysokie itp., a jak przyjdzie co do czego to że i tak nic z tego nie będzie. mnie to nie pokoi ponieważ ja mam mieszkanie ubezpieczone teraz zaczną się remonty np: wymiana kanalizacji pionów jak przyjdzie mi robotnik i zepsuje kafelki lub rura gdzieś zaleje i poleci w pionie to będę domagać się odszkodowania, a oni będą od wspólnoty w tedy ściągać (a ja do tej wspólnoty należę) proszę mi powiedzieć jak mam przekonać resztę wspólnoty .
Parabelum / 212.2.99.* / 2006-09-03 17:20
... co pośrednio pójdzie i z Twojej kieszeni.
Po pierwsze jednak musisz wiedzieć, że w trakcie remontu część ubezpieczeń przestaje działać i szkody wyrządzone przez robotnika nie będą objęte tradycyjną umową ubezpieczenia. Jest na to sposób, ale to dłuższy temat.
Poza tym składki za OC nie są wysokie, a przede wszystkim nie współmiernie niskie do możliwych rozmiarów szkód, jaka mogą powstać. OC wspólnoty może również obejmować szkody wyrządzone jej członkom, co powinno leżeć w interesie każdego z nich. Gdy takiego ubezpieczenia nie będzie każdy z nich będzie musiał pokryć szkody z własnej kieszeni, a z doświadczenia wiem, że wtedy zaczynają się problemy.
To dość obszerny i trudny temat, dlatego trzeba go wnikliwie przestudiować z fachowcem z branży ubezpieczeniowej. Zdarzenia mogą być różne, począwszy od zwykłego drobnego zalania, poprzez poważne zalania, pożary itd. A co, jak komuś spadnie dachówka na głowę, lub samochód. To są poważne sprawy, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Opowiadał mi ktoś, że 2 lata temu spadający sopel wbił się facetowi w ramię i uszkodził mięsień. Sprawa trafiła do sądu, bo oczywiście nie było winnego. Sąd zasądził odszkodowanie 166 tys. zł. Ubezpieczenia OC oczywiście nie było, bo składki są za wysokie..
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy