Forum Forum dla firmKsięgowość

Nie prowadziłam KPiR przez 13 miesięcy - co robić?

Nie prowadziłam KPiR przez 13 miesięcy - co robić?

NastkiK / 89.68.5.* / 2015-03-21 09:15
Witam,

Od 13 miesięcy prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Przez cały ten czas przychody były dość niskie i nie myślałam o księgowości, nie płaciłam ZUSu, USu itd. Nie mam ani KPiR, ani żadnej innej dokumentacji księgowej. Jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, podatek liniowy, KPiR, rozliczenie podatku miesięczne, nie jestem VATowcem. Posiadam jednak wszystkie faktury zarówno wystawione jak i poniesione koszty. Co robić? Jak naprawić błędy? Czy ktoś może mi pomóc?
Wyświetlaj:
839 / 2015-05-08 01:03
Jeśli nie jest Pan VAT-owcem, to oprócz obowiązku księgowania w KPIR dokumentów miesięcznie i wpłacanie ewentualnych zaliczek na podatek dochodowy za każdym okres podatkowy (w zależności od wybranego okresu rozliczeniowego) powinien Pan raz w roku złożyć zeznanie roczne do Urzędu Skarbowego o ile Pan nie złożył, należy złożyć je jak najszybciej wraz z pismem tzw. "czynnym żalem".

Nasza rada - proszę niezwłocznie zaksięgować w KPIR zaległe dokumenty i złożyć zeznanie roczne do US wraz z czynnym żalem.

Jeśli chodzi o ZUS, to proszę złożyć deklaracje DRA i ZUA po terminie (nie powinno być z tego tytułu żadnej kary), ubezpieczenie społeczne proszę pomniejszyć za te miesiące o ubezpieczenie chorobowe, które przy zgłoszeniu po terminie jest nienależne. Kwoty ZUS-ów proszę opłacić wraz z odsetkami na odpowiednie konta ZUS-u.
szklarek / 2015-03-24 09:15
Wizyta w US. 'Gorzki żal' na piśmie i wypełnienie Księgi. Koszty nie wszystkie są, bo brak przecież składek. Dziwne, że ZUS jeszcze nie ściga. Zaległe składki wraz z deklaracjami miesięcznymi i odsetkami. Zaliczki PIT z odsetkami. Rozliczenie roczne za 2014- jeszcze szczęśliwie jest termin- do końca kwietnia.

Najnowsze wpisy