Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niemcy boją się konkurencji

Niemcy boją się konkurencji

Zdzich / .* / 2005-02-21 11:29
Komentarze do wiadomości: Niemcy boją się konkurencji.
Wyświetlaj:
Andrzej / .* / 2005-03-03 11:10
Jedyne, co możemy zrobić i to bardzo szybko to symetria w przepisach prawa. Niedługo nasi rzemieślnicy nie będą mieli miejsca ani w Polsce ani u nich. Jaku Kuba Bogu tak......
slawek / .* / 2005-02-28 22:08
nie tyle niemcy boja sie nas jako konkurencji tylko boja sie obniznenia swojego stylu zycia. nauczyli sie ze przez kilkadziesiat lat eksportowali wszystkim w kolo swoja produkcje. nas nie szanuja jako partnerow ekonomicznych bo jestesmy slabi ekonomicznie dla niemcow nasza gospodarka to jak zwierze w rezerwacie chronionym. w swojej pysze zatracili instynkt konkurencyjnosci. wiec teraz ratuja tylek zakazami to najprostsza droga. i gdziete piekne slowka sprzed roku wychodzi cala prawda o unii i jej mechanizmach. jesli cos jest po mysli niemcow i francji ma to racje bytu w unii jesli os jest na niekorzysc to reszta moze tyle co nic
Boully / .* / 2005-02-27 12:19
nie chcą napływu Polaków a sami sprowadzają gastarbaiterów z krajów arabskich. Każdy kraj z ujemnym przyrostem naturalnym powinien dążyć do dywersyfikacji emigrantów, bo kiedyś liczba muzełmanów w Europie osiągnie masę krytyczną. Polacy są zawsze podzieleni i skłóceni zaś Arabowie zjednoczeni i fanatyczni. Poza tym muzełmanie to inny krąg cywilizacyjny, Polacy sa jacy są ale mają zachodni sposób myślenia, nie będą mordować Pimów Fortajnów z powodów ideologicznych. Bardzo się Niemcom dziwię
slawek / .* / 2005-02-28 22:09
ja bym powiedzial ze oni sami sie sprowadzaja i mnoza na potege.
Kuba / .* / 2005-02-26 22:12
Jaja se robita czy co?dziś kupiłem taśme izolacyjną-elektryczną jest Niemiecka a wiecie dlaczego bi u nas nikt nie umie wyprodukować taśmy która klei się!!!Boją się kogo?-nas -nieżartujcie .Oni nas drenują!!!
Daniel / .* / 2005-02-26 17:52
Trochę mnie przeraża kierunek w którym podążają Niemcy i Francja. Paradoksalnie kraje które otworzyły się na pracowników z nowych krajów UE są najlepszej kondycji. Rozumiem że to może działać w dwie strony tzn. po prostu nie otwierają własnego rynku pracy właśnie ze względu złej sytuacji gospodarczej. Jednak izolacja na pewno nie jest rozwiązaniem, nie stanowi impulsu do rozwoju a wprost przeciwnie. Polacy pozostawieni w trudnych warunkach są dużo bardziej przedsiębiorczy niż Niemcy z byłej NRD. I to właśnie Polacy coraz częściej oferują swoje usługi na terenie wschodnich landów. Mam nadzieję że Niemcy kiedyś zdadzą sobie sprawę iż Polacy moga pobudzić wschodnie landy do rozwoju. Mam tylko taką nadzieję.
Paladyn / .* / 2005-02-25 09:38
Może i Niemcy są jednym z najbogatszych krajów świata, ale zamias skupiać się na umacnianiu własnej pozycji może pomyśleli by też o innych. W końcu na tym ma być budowana Unia. Ale z drugiej strony hańbiącym jest, że Polacy za granicą zyskują łatwo miejsca pracy nie przez doskonały fach, ale przez to, ze pracują za grosze.
jm / .* / 2005-02-22 07:41
I jak to popierać unijną konstytucję. Jak ją zatwierdzą, praktycznie Niemcy i Francja, będą mogli przegłosować każdą dyrektywę wygodną dla siebie. Coraz bardziej podoba mi się "Nicea albo śmierć" to chyba jedyna droga aby docelowo ograniczyć socjalistyczne zapędy Europy
mm7 / .* / 2005-02-22 07:36
Niemcy reprezentują mentalność Kalego: jak Kali kraść to dobrze, jak Kalemu kraść to źle.W porządku dla nich jest jak mogą upłynnić w nowych państwach Wspólnoty stare samochody, zrobić tanie zakupy, tanio się wyleczyć (stomatologia), sprzedać nadmiar swojej produkcji.Źle gdy zaczyna to działać w drugą stronę. A my i tak sobie poradzimy korzystając z naszej zaradności. Niemiec potrafi wykonywać dobrze tylko jedną pracę, my natomiast jesteśmy wzechstronni, i jak się nauczymy dobrze pracować (co już widać) będziemy nie do pobicia na rynku pracy.Szkoda tylko że w kraju chyba ostatni zgasi światło.
Jan S. / .* / 2005-02-22 13:19
Nie trzeba będzie gasić światła, jeżeli nasi włodarze nie będą nam przeszkadzać. Ale narazie, niestety pomagają jak tylko mogą naszym sąsiadom z UE.
tom / .* / 2005-02-22 08:06
Właśnie czytam jak to prezydent Francji, premier Wielkiej Brytanii i KANCLERZ NIEMIEC, chcą nam opylić nowe Airbusy
niemiec / .* / 2005-03-06 15:01
kjhggfdsettuiioioouyiiyutyrt
Ja / .* / 2005-02-22 07:25
Jeśli ograniczą napływ taniej siły roboczej , to kto ędzie budował Wielkie Niemcy
gyloosh / .* / 2005-02-22 06:46
Dlatego nie wróżę niczego dobrego ani strategii lizbońskiej, ani żadnym innym unijnym dokumentom tego typu. Fajnie się mówi przy zielonym stole o konieczności poprawy konkurencyjności gospodarki Unii, gorzej gdy koliduje to z wąsko pojmowanymi narodowymi interesami. Miejmy nadzieję, że wygrają tendencje liberalne i Unia będzie w stanie się podnieść z marasmu.
silver / .* / 2005-02-21 11:33
Na Deutsche Welle byl krotki material o inwestycjach w Polsce. Niestety przedstawili nas w ciemnym swietle, jakoby wiekszosc z nas jest przeciwko prywatyzacji. Bylo o grupie metro i skandynawskiej grupie z branzy naftowej. Ogolnie lekko surrealistyczne, wiec pewnie dostali troche listow z Polski po tym materiale.
Zdzich / .* / 2005-02-21 11:29
I niech sie boja Szfaby .... ta unia to sie chyba rozleci przez nich.

Najnowsze wpisy