Forum Polityka, aktualnościKraj

Niemieckie roszczenia wobec Polski. Zapadł ważny wyrok NSA

Niemieckie roszczenia wobec Polski. Zapadł ważny wyrok NSA

Wyświetlaj:
3-ci Polak / 5.172.247.* / 2015-09-15 08:21
ciekawe czy bedac w Niemczech płaciła w Polsce podatki za dom
edward845 / 92.40.98.* / 2015-09-30 19:41
A czy mieszkający w jej domu płacili właścicielce czynsz?
A czy Polacy gdyby znaleźli sie w takiej sytuacji, że ktoś pozbawia ich prawa własności, to byłoby dobrze?
My mamy poczucie nienawiści do Niemców za II wojnę światową i za miliony ofiar i słusznie, bo tak naprawdę oni nigdy nie odpowiedzą za tamta wojnę.
Ale co innego gdy sprawa jest prosta bo chodzi sprawiedliwośc
iwrrr / 77.65.14.* / 2015-09-14 15:36
a piernik do wiatraka: źleś zmielił mąkę więc wyszedł zakalec a nie piernik
a1100 / 91.123.191.* / 2015-09-13 03:53
Najlepsze jest to że to Żydzi mordowali i donosili na ludzi w tym także na żydów. Ale o tym oczywiście się nie mówi. W końcu to temat tabu.
Gość na chwilę / 188.116.35.* / 2015-09-09 12:54
Jeszcze w latach 80'tych jeśli ktoś wyjeżdżał na stałe za granicę, musiał pofatygować się do urzędu i wymeldować oraz złożyć oświadczenie że zrzeka się wszelkiego majątku w Polsce jaki posiadał na dzień złożenia wniosku i na wszystko co mogłoby mu przypaść w udziale w przyszłości. Mógł też dostać jednorazowy kwit na przesiedlenie mienia, w którym było wyszczególnione co ze sobą zabiera. Pozwolenie na zabranie mienia w ramach przesiedlenia obejmowały ścisłą listę tego co i ile można ze sobą zabrać, a czego wywozić za granicę nie wolno było w tamtym czasie. Bez tego dokumentu nie można było legalnie przesiedlić się za granicę. Tego typu dokumentacja zapewne leży w archiwach. Należy rozróżnić tych którzy uciekli od tych którzy dobrowolnie się wyprowadzili zrzekając się prawa do czegokolwiek na podstawie obowiązujących wtedy przepisów.
AWar / 217.234.168.* / 2015-09-14 21:45
Dzięki Bogu, dziś jesteśmy wolni od takiej "dobrowolniści"!
A swoją drogą, to cóż to za bezsensowny tytuł "Ninieckie roszcenia wobec Polski"!?
Przecież to nie Republika Federaln Niemiec wysuwa roszczenia wobec Rzeczpolspolitej Polski, lecz jeden obywatel Niemiec rości sobie prawo do pozostawionego majątku (moż domu, może kawałka pola)
Nie wywołujcie kolejnej wony światowej! (tej wojny proszę nie brać dosłownie!)
Rejestr pamięci / 31.179.60.* / 2015-09-05 01:33
Ja, jako spadkobierca byłego przymusowego robotnika w III rzeszy nie mogę liczyć na żadne odszkodowanie bo rząd niemiecki zamknął mi ścieżkę odszkodowawczą z uwagi na fakt iż zdaniem Niemców tato mój zmarł za wcześnie. No ale Tato zawsze mówił, dobrze, że nie uciekał na wschód przed Niemcami bo tam czekali na Polaków kacapy z eszelonami.
A ten co zakapował do Niemców mojego tatę wylądował w Auschwitz i ślad po nim zaginął. Jakie to przykre - żyd-szmalcownikiem.
Goral 20.05. / 178.36.209.* / 2015-09-04 17:45
Bardzo się ciesze ze nareszcie znalazł się madry sedzia który otworzyl oczy slepej polskiej temidzie . Jestem dumny ze NSA stanela na wysokości zadania. a może by tak Niemcom zaproponować zwrot pieniędzy z planu Marshala z których Polska musiala się zrzec na wniosek Stalina cala dole przejeli Niemcy.jakby tak oddali z odsetkami toby ich dopiero nauczylo zwrotu odszkodowan.
Bronek 1 / 87.145.183.* / 2015-09-03 22:51
w Polsce podczas Komunizmu i po jego upadku bylo scisle zakazane udostepniac wszelkie Dokumenty przez Urzedy Panstwowe o pozostawionych Majatkach wlasnosci w Polsce-scisle zakazane przez Polskie Ministerstwo az do dzisaj ,ktory Urzednik Panstwowy ktory udostepnilby dokumenty tym co wyjechali na stale do niemiec na Pochodzenie i chca zwrotu Majatku pozostawionego w Polsce zostal by zaraz dyscyplinarnie zwolniony i oddany pod sad w Polsce -wydawanie wszelkich dokumentow o Wlasnosci Majatku Uchodzcom niemieckim z Polski bylo surowo zabronione przez Ministerstwo i to jest zabronione do dzis-tak mie poinformowal Urzednik Panstwowy o tym w Polsce .
anTYK2015 / 89.71.90.* / 2015-09-03 19:48
a że Polska utraciła 1/3 swego terytorium przez niemiecka agresję ... miasta były w ruinach, zamordowano miliony obwateli ... itp kto zapłaci za to
sfsdfaf / 89.73.143.* / 2015-09-03 20:41
Może to nie popularne co napizę, ale wymiana tego całego badziewia zza Buga na tereny zachodnie i śląsk chyba się opłacała
sigi / 213.182.122.* / 2015-09-03 19:20
Wkoncu jakis madry sedzia , wyjechal nieplacil podatköw niedbal a profity to chco ,a mienie pozucone i zalegle podatki wraz z karnymi odsetkami po tylu latach przekracza wartosc tego majatku,
realista / 85.75.197.* / 2015-09-03 18:40
skoro oni domagaja sie odszkodowan i zwrotow majatkow to my domagamy sie odszkodowania za poniesione szkody, straty moralne, utracone zdrowie, zycie wielu polakow, za znieslawienia jakich odczuwamy do dzisiaj. za kryzys jaki wywolali w naszym kraju poprzez wszystkie wojny i konflikty. zwrotu poniesionych kosztow z odsetkami za starania ochrony naszego pogactwa oraz zaginonych dobr narodowych nie wspominajac o nieodwracalnych zniszczeniach naszych miejsc pamieci narodowej i spujnosci. wedle wylicznikow inflacji to niemcy powinny cale zostac przypisane jako kolejne wojewodztwo polski za wszystkie straty jakie spowodowali w naszym kraju i najwyzszy czas aby zamkneli mordy bo nic nie wyplacili prawie nikomu i ciagle tylko szukaja jak wyciagac kase .
AWar / 77.254.16.* / 2015-09-05 09:47
Przecież tu nie chodzi o Niemcy jako państwo, lecz o zwyczajnych ludzi, którzy z wojną niewiele mieli do czynienia. O zwyczjnych ludzi, którzy po wojnie niejedno upokorzenie musieli znieść, a chcąc wyjechać z kraju, w którym się znajdował ich dom rodzinny, byli ZMUSZENI do zrzeczenia się majątku. Bez jakiegokolwiek odszkodowania.
Dodam, że ludzie ci opuszczali ziemie rodzinne, ziemie, z których się od pokoleń wywodzili.
A co do wojny i zbiorowej za nią odpowiedzialności, to Ślązacy byli przez Niemców rownie źle traktowani, jak po wojnie przez Polaków.
Andremichu / 178.37.191.* / 2015-09-05 09:59
Ci "zwyczajni" ludzie najpierw wymordowali 20% populacji Polski
AWar / 77.254.25.* / 2015-09-06 12:36
Obawiam się, że ja o kozie, a mój rozmówca o powrozie...
Z demagogiem nie da się rzeczowo dyskutować. Ten poziom dyskusji mi nie odpowiada, więc żegnam.
tex / 5.173.87.* / 2015-09-03 18:25
Jak to ?! To nie będziemy wypłacali reparacji biednym niemcom, którzy zostali w tak bestialski sposób zaatakowani przez nas w 1939 i musieli znosić nas przez kolejne prawie 6 lat ?! A co na to rudy sprzedawczyk na pasku tego szwabskiego babsztyla ?
db4612 / 83.30.159.* / 2015-09-03 17:44
Lepiej wyjdzmy z UE za wczas, zanim między narodami narosnie stan konfrontacji.
Unia to nic dobrego.
REBE / 95.51.110.* / 2015-09-03 17:40
W sprawie tej całej Agnes trawny to prokurator Generalny powinien wnieść rewizję nadzwyczajną lub kasację.A co zrobili urzędnicy aby naprawić swój błąd. P********* w stołki i czekali na premię.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy