Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nieruchomości w Polsce. Bez poprawek Senatu do noweli pozwalającej na pierwokup prywatnych lasów przez państwo

Nieruchomości w Polsce. Bez poprawek Senatu do noweli pozwalającej na pierwokup prywatnych lasów przez państwo

Wyświetlaj:
senatorski ton / 95.211.226.* / 2016-06-22 18:53
a jak tam panie handel ogórkami? padnie? Pupa nam tylko zostanie.
Alicja515 / 79.184.5.* / 2016-04-21 13:15
Ręce i nogi opadają,pismaku!!!!!!!!!!!!!!!!! gdzie uczyłeś a raczej nie uczyłeś się poprawnej polskiej pisowni?????????????? taaaaaaaaaaaaaki byk w tytule..............
Mariusz Kielce / 79.185.142.* / 2016-04-21 12:21
Do multi-kulti nalezy tubylcza, priwislanska bankowość, energetyka, media, politycy, handel wielkopowierzchniowy, telekomunikacja, itd.

Co jeszcze trzeba Polakom wywłaszczyć aby mieli "prawa" jak Palestyńczycy w Palestynie ?
Fgdcbg / 77.254.110.* / 2016-04-21 11:29
A ja mam i nawet mi przez myśl nie przeszło żeby sprzedać lub wyciąć tubylcy SE wycinsja na zimke:) i dobrze bo trzeba przeswietlic:)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kaska1020 / 37.152.19.* / 2016-04-21 10:49
Sprzedaż tylko jak dasz łapówkę, po to zostało to zrobione, dasz? dostaniesz zezwolenie, tak chce obecna banda zarabiać.
zdradz / 89.79.63.* / 2016-04-21 10:26
a do czego obywatele mają jeszcze prawo w tym kraju bezprawia - a do niczego wniosek z tego wynika jeden kto jest największym oszustem i złodziejem - państwo
Gość 1234 / 83.27.67.* / 2016-04-21 10:13
Aby chronić lasy i ziemię przed wkupem przez obcy kapitał nie można zabraniać obrotu obywatelom Polski. Narodowość kupującego chyba jest łatwo sprawdzić (a nawet jeśli kupuje jako tzw. słup to na to też są sposoby).
Antonio B / 83.9.112.* / 2016-04-21 09:49

Senator Pupa przekonywał ponadto, że nowelizacja nie ingeruje w konstytucyjną istotę prawa własności, ponieważ w przypadku chęci zbycia gruntu, właściciel zachowuje podstawowy atrybut swojego prawa, tzn. prawa do rozporządzania rzeczą. W przypadku woli zbycia, rzecz zostaje zbyta, tyle, że nabywcą będzie Skarb Państwa.

tylko problem w tym że za cenę jaką ustali Skarbek Państwa a nie taką jaka pasowała sprzedającemu ,bo była np. siedmiokrotnie wyższa. Prawo własności w tym kraju nie istnieje,jest takie samo jak za czasów komunizmu.Po co kłamać ,że mamy teraz inny system :(
bastion komuny / 37.47.71.* / 2016-04-21 09:41
Polacy zagłosowali na PiS żeby państwo służyło obywatelom a tu się okazuje, że PiS odbiera biednym a daje bogatym lasom państwowym w których pracują dzieci komunistycznych dygnitarzy mordujących polskich żołnierzy. Lasy Państwowe są komunistyczną organizacją zbrodniczą powstałą na mocy dekretu Bieruta.
Leśny stworek / 83.9.147.* / 2016-04-21 10:14

Lasy Państwowe są komunistyczną organizacją zbrodniczą powstałą na mocy dekretu Bierut

Lasy Państwowe maja tradycję dużooo.... starszą, jeszcze przedwojenną. Nie pisz głupot jak nie masz wiedzy. To dzięki Lasom Państwowym Polacy mają nieskrępowany (i uważaja go za naturalny - słusznie) dostęp do ogromnych obszarów leśnych. Mogą pozyskiwać runo (grzby jagody), spcerowac, rowerkować itd. Całkowicie bezpłatnie, zachowują tylko elementarne zasady kultury i szacunku dla miejsca w ktorym sie przebywa. Lasy Państwowe utrzymyja wiele ścieżek dydaktycznych i parkingów leśnych ułatwiajacych rekreację i edukację.
bastion komuny / 37.47.71.* / 2016-04-21 12:13
pro społeczna działalność LP to tylko przykrywka dla ciemnoty, chodzi o wielką kasę z pozyskania drewna i wyprowadzanie jej na prywatne konta nomenklatury leśnej, szef Amber Gold też był bardzo aktywny w akcjach społecznych i charytatywnych gdzie łożył duże pieniądze, tylko po to by tuszować przestępczy proceder.
kiełbik / 80.53.43.* / 2016-04-21 09:33
Lasy, rzeki i jeziora to niezbywalne dobra narodowe jako takie powinny być państwowe. PO-PSL pozwalały ograbiać naród z tych dóbr. Lasy jakoś się trzymały ale z wodami jest katastrofa. Prywatyzacja, degradacja i rabunek ryb. Jeżeli nie zabroni się połowów sieciowych różnym cwaniakom, którzy myślą tylko o własnej kabzie to niedługo w wodach zostaną tylko żaby. PRECZ Z SIECIAMI !!!!!!!!!
ja33 / 46.112.111.* / 2016-04-21 09:16
im wiecej lasow tym wiecej zdrowych Polakow.Obcy las wytnie.
jahuś / 109.233.91.* / 2016-04-21 09:36
Każdy las jest wycięcia. Zapytaj dowolnego leśniczego. Są przepisy na wycinkę, i czy las państwowy, czy prywatny, prawie nic to nie zmienia. Gospodarka leśna zajmuje się pozyskiwaniem drewna, a nie jakimiś p********* zdrowotnymi pana Kowalskiego - oczywiście mówię o lasach , nie o puszczach, otulinach miejscowości zdrojowych itp. Zwykły las ma produkować drewno, od tego jest.
xCdevX / 31.2.35.* / 2016-04-21 10:25
tylko lasy panstwowe robiac wycinke sadza w to miejsce nowe drzewa, a prywatny przyjdzie, wytnie, ziemie sprzeda i sie zawinie!
go / 153.19.91.* / 2016-04-21 08:58
Brawo ! Kolejna dobra ustawa na pohybel oszustom i kryminalistom.
Ewa242 / 83.26.12.* / 2016-04-21 08:36
No i o co tyle huku.Mam las i cena m2 na dzień dzisiejszy to max 20zł/m2.Jakież to pieniądze? Sam podatek rocznie też niewielki ok 60zł za 8tysm2.Chętnie sprzedam o ile ktoś da mi więcej i to niecałe 20km od W-wy.
h680 / 217.153.93.* / 2016-04-21 09:22
Na dzień dzisiejszy 20zł/m2 po wejściu ustawy nie sprzedasz za 5 zł/m2 i to tylko księdzu jak odpalisz coś na parafię.
xxc4 / 31.2.35.* / 2016-04-21 08:35
"W trakcie głosowania senatorowie odrzucili wniosek zgłoszony przez wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza (PO), by odrzucić ustawę. Wicemarszałek argumentował, że nowe przepisy "to powrót do okresu minionego", kiedy własność państwowa była lepsza od prywatnej. - Ja się z tym nie zgadzam - podkreślił."

a ja sie z toba nie zgodze cwoku, za czasow po knuliscie jak wysprzedac narodowe dobro, bo nie starczalo wam kasy, tak ostro kradliscie! teraz w koncu ktos zrobil z tym porzadek, bo lasy to sa polskie, a polskie to znaczy panstwowe=publiczne!! nie wyobrazam sobie zebym nie mogl wejsc czy wjechac rowerem do lasu, bo jakis bogaty cwaniaczek wykupi sobie las i go ogrodzi!!! tego barany z po chcieliscie?
Maaciek / 217.153.212.* / 2016-04-21 08:55
Ojejku .... to to chyba razem z marszałkiem sejmu się urodziłeś i dalej żyjesz w tamtych latach. Nie ma nic prywatnego, wszystko jest wspólne to twoja dewiza
xCdevX / 31.2.35.* / 2016-04-21 09:08
widze, ze krotkowzrocznosc przeslania ci mozliwosc swobodnego myslenia, najlepiej bys sprzedal lasy i cieszyl ryja jak pajac, bo gotowki troche wlecialo, czyli standardowa polska mentalnosc buraka. a np pomyslec ze sprzedaz lasow moze zakonczyc sie kompletna wycinka lasow, co spowoduje tragiczne skutki w jakosci powietrza w polsce, tego juz twoj mozg nie przyjmuje! ja np mieszkam w miescie otoczonym puszcza i teraz nie wyobrazam sobie zeby mieli wszystko wyciac i zostawic gowniana pustke badz zakazac wejscia do lasu czy wjazdy rowerem. ale kolega chyba w lesie nigdy nie byl i nie wie o czym mowie!
albert686 / 109.233.91.* / 2016-04-21 10:09
Mam więc propozycję: skoro mieszkasz w mieście i zależy ci na pozostawieniu puszczy wokół twojej miejscowości, wykup wszystkie prywatne działki leśne i również te państwowe ( Lasy Państwowe rżną, aż miło). Potem zostaw, niech produkują tlen. Pamiętaj oczywiście o kontrolowaniu stanu tego lasu, za brak dbałości o las możesz zostać ukarany karami finansowymi. A ogólnie to nie mów innym, co mają robić ze swoją własnością, ja nie żądam od ciebie, żebyś udostępniał swoje mieszkanie albo żonę wszystkim potrzebującym.
xxc4 / 31.2.35.* / 2016-04-21 10:41
a ja mam propozycje: uruchom szare komorki kolego! po cholere mam kupowac las, skoro jest panstwowy czyli publiczny, dostep maja wszyscy, a od dbania o flore i faune sa nadlesnictwa?? to jedno, a drugie czytanie ze zrozumieniem to podstawa zanim wypowiesz sie na jakis temat, bo ja w zadnym zdaniu nie pisze, co kto ma robic ze swoja wlasnoscia, tylko pisze jak moglaby sie skonczyc wyprzedaz lasow!!
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy