Forum Forum prawneCywilne

nieuczciwy architekt

nieuczciwy architekt

agika / 92.251.255.* / 2009-09-15 23:16
czy jest sens oskarżyć architekta o niedotrzymanie UMOWY USTNEJ.
architekt miał narysować projekt naszego domu, chcieliśmy zacząć budowę w maju tego roku ale niestety nie doszło to do skutku, nadal ma nasze dokumenty z UMiG - miał mam te dokumenty odesłać pocztą lecz do taj pory nie dostaliśmy, nie odbiera telefonów. dostał też zaliczkę ale też nie potwierdzona. świadkami byli mój narzeczony i rodzice, był tez geodeta ale to z jego polecenia mieliśmy tego architekta więc myślę że będą współpracować. jesteśmy za granicą i nie wiem czy to ma sens, chyba lepiej odpuścić i złożyć wnioski o ponowne wydanie dokumentów.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - as_mar.]
Wyświetlaj:
agnieszka_1989 / 2013-06-04 12:13
Jak się szuka architekta to trzeba słuchać znajomych lub na jakimś forum poczytać, bo wielu jest nieuczciwych lub niekompetentnych. Takie niedouczone cwaniaczki, co chcą człowieka naciągnąć.
Oskarżajcie tych drani, jak każdy tak by podchodził do sprawy, że po co, to potrwa... to będą czuć się bezkarnie i będą naciągać więcej ludzi.
A ze środowiska architektonicznego polecam http://www.zarzycki-konstrukcje.pl/
elmir / 89.101.117.* / 2010-12-14 19:11
Mam podobny problem, z tym ze podpisalem umowe z architektem ale nie odpisuje, nie odbiera telefonow, termin juz minal a on prawie nic nie ruszyl, wprawdzie w umowie sa kary umowne ale nie wiem czy jest sens sie z nim sadzic bo to pewno potrwa...
brak mi slow ze ludzie sa tacy..ciekawe czy tego samego architekta mielismy :)
Undrin / 89.77.201.* / 2017-04-26 17:39
Zawarłam ustną umowę z architektką na dokonanie adaptacji projektu. Posiadam rachunek , ze zapłaciłam architekt za adaptacje i mape. Adaptacje zrobila i zlozylismy wniosek o pozwolenie na budowe. Okazalo sie, ze na mapie do celow projektowych budynek jest zle naniesiony, niezgodnie z linia zabudowy. Kiedy zadzwonilam do niej i powiedzialam o problemie, ktory wg umowy powinna poprawic powiedziala ze bedzie nieosiagalna i nam tego nie zrobi! Inny architekt nie wiem czy sie podejmie i czy wogole moze, skoro ona robila adaptacje projektu. Prosze o pomoc jak wybrnac z tej sytuacji.

Najnowsze wpisy