Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Nowa polska opłata audiowizualna jedną z najniższych w Europie. Zobacz, ile płaci się w innych krajach

Nowa polska opłata audiowizualna jedną z najniższych w Europie. Zobacz, ile płaci się w innych krajach

Wyświetlaj:
Wapniak / 2018-04-08 19:43 / Tysiącznik na forum
Dlaczego ja mam opłacać bolszewicki system medialny na którego treść programową nie mam żadnego wpływu? Na razie zmuszony jestem przez system opłacać na wszystkich kanałach radiowych i telewizyjnych oprócz kilku, ciągle powtarzające się reklamy. Nie mam żadnego wyboru. Chcąc oglądać tych kilka ciekawych kanałów bez emitowania i przerywania programów reklamami, zmusza się mnie bez mojej zgody do kupna i oglądania całych pakietów, nie programów lecz reklam a przy okazji wiecznych powtórek, które przechodzą z kanału na kanał, zapełniając w ten sposób sobie czas antenowy. Naszym kosztem!!!! O innych z tego tytułu szkodliwych działaniach mediów nie wspomnę.
Jak nazwać ten medialny dyktat?....
bobek988 / 85.178.67.* / 2018-03-18 18:42
nastepny poj..ny redaktor przelicza euro na polskie zloty bez uwglednienia zarobkow w tych krajach .... rece opadaja. iloraz inteligecji chyba na minusie ...
Dyzio 10 / 91.200.25.* / 2018-03-18 17:37
A proszę odpowiedzieć jakie są zarobki w innych krajach i ile paliwa można kupić za godz pracy a ile u nas
per / 77.95.50.* / 2017-04-04 14:41
Może trzeba by napisać ile zarabiają ludzie w tamtych krajach.Taki sposób to okradanie w majestacie prawa.
Złego prawa.
Kmp1208 / 188.146.66.* / 2018-03-18 14:34
Nie bardzo rozumiem jak mozna pobierac obowiazkowy haracz na utrzymanie np. firmy Telewizja Polska S.A. Jak sama nazwa wskazuje jest to firma prywatna. To moze markety wprowadza na swoje utrzymanie obowiazkowy abonament bez wzgledu cze ktos korzysta z ich uslug czy nie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
polka 510 / 155.133.116.* / 2017-03-27 13:49
A co mnie obchodzą inne kraje? Dajcie ludziom wypłaty jak na zachodzie i wtedy bierzcie przykład.Wymyślcie wreszcie coś sami a nie ciągle: na zachodzie to, na zachodzie tamto .Ja mam to w poważaniu.Chcecie wpłat to nie szalejcie z kwotą.Jeśli opłata wyniesie 7zł ludzie zdecydują się płacić a nie haracz 20-to złotowy, za to można kupić wyżywienie na cały dzień dla rodziny 6osobowej.7 zł to i tak ful za to czego ludzie nie ogladają bo TV to propaganda i odpadki z przed 40lat oraz to co było produkowane za komuny.Komuna be ale kotlety odgrzewane to cacy
JWS / 83.14.156.* / 2017-03-17 09:39
Wszyscy którzy rządzili po II wojnie światowej to złodzieje na wielką skalę.Doprowadzili do tego że większość obywateli nie płaci równych podatków żyją na koszt innych i popierają się na wzajem. Mam na myśli wszelakie przywileje w najróżniejszych odmianach. Większość obywateli nie wytwarza dochodu narodowego,żyją na koszt przyszłych pokoleń. Głupota,niekompetencja i arogancja władzy bije dziś wszelkie światowe rekordy. Najlepszym przykładem jest opłata abonamentu na cięgle reżimowe radio i telewizję.
rete / 192.162.149.* / 2017-03-16 14:25
Jeśli telewizja jest spółką to jaki przepis prawa handlowego nakazuje płacić jeśli nie mam podpisanej umowy na świadzcenie usługi
arthy / 80.85.229.* / 2017-03-16 14:22
Zawsze przy tego typu artkułach podnoszona jest kwestia jak to w Polsce coś jest tanie na tle innych krajów zwłaszcza krajów Starej Unii. Jest to robienie wody z mózgów społeczeństwu. Aby taki artykuł był wiarygodny powinno być napisane jak to wygląda w stosunku do zarobków, a najlepiej aby przyjąć że jest stosunek 1:1. np. 1 zł = 1 Euro = 1 Dolar = 1 Funt . Oczywiście jest to skala skażona /przy rozliczeniach miedzy państwowych np. w handlu /ale w takich przypadkach trzeba jednak brać pod uwagę że tam gdzie wydajemy tam i zarabiamy - wtedy te oceny mogą być w miarę wiarygodne. Jeśli przeciętny Polak pracujący w Polsce / nie w Norwegii czy Niemczech / zarabia na rękę 1800-2500 zł tak jak przeciętny Brytyjczyk w Funtach czy Niemiec w Euro , to 180zł za abonament nie wygląda już tak różowo. Te same kwoty, które są w złotówkach dla Polaka , w funtach dla Anglika też nie są małą kwotą. Podobnie jest z każdą rzeczą, opłatami czy jedzeniem. Pytanie należy zadać inaczej czy mieszkaniec Europy mając np. 1800 Euro na wypłatę dałby za dany produkt taką kasę np. 4,8 Euro za litr paliwa tak jak Polak płaci w stosunku do zarobków 4,8 zł za litr? Takie postawienie sprawy sprawiłoby , ze wielu obywateli krajów zachodnich dziwiłoby się że np. w Polsce jeżdżą auta np. za 100.000 zł nie mówiąc już o droższych np. za 300.000 zł , albo że Polacy maja domy warte często 800 tys. i więcej bo gdyby to przełożyć na ceny w Euro czy Funtach to nie wielu jest na to stać za granicą .Tak więc proszę: Nie piszcie artykułów które źle świadczą o ich autorach. Polak nie jest taki głupi jak Wam się wydaje.
Ginter961 / 188.146.96.* / 2018-04-06 03:16
To zapłać za mnie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pepiko / 94.254.144.* / 2017-03-15 09:37
Co mnie obchodzi ile płacą w innych krajach. Jeśli mamy kapitalizm to każdą usługę powinno weryfikować zapotrzebowanie na nią. Gdy TVP SA dostanie stałe pieniądze, jak teraz dostaje, to jakość programów będzie tak samo podła. Nie można zgodzić się na to, aby społeczeństwo finansowało firmę służącą ogłupianiu. A tak się dzieje od prawie 30 lat. Jeśli poziom np. TVN mi nie odpowiada to go nie oglądam, ale nikt nie zmusza mnie do opłacania go. TVP SA powinna być utrzymywana z podatków, ale wtedy wystarczy tylko jeden program nadawany np. od godz. 6 do 8 i wieczorem nadawany od 10 do 20. A jeśli paniska rządowe chcą się pokazywać tak szeroko jak teraz to należy wprowadzić dekodery i oglądam kiedy zapłacę.
Ja997 / 83.3.133.* / 2017-03-17 08:41
Brawo, Brawo, Brawo, Cieszę się że ktos myśli tak samo jak ja
Lares505 / 185.15.2.* / 2017-03-15 09:12
W Szwajcarii zarabiają średnio po 6 tys. CHF miesięcznie, czyli jakieś 24 tys. złotych. W Polsce średnia płaca to trochę ponad 4000 złotych, więc proporcjonalnie opłata miesięczna powinna wynieść maks. 7 zł. Chcą 15, czyli DWA RAZY TYLE, ILE W SZWAJCARII. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
lhj / 83.142.127.* / 2017-03-15 09:03
nie chcę i nie będę płacił za coś, czego nie chcę kupić! nie oglądam tej pisowskiej propagandy w narodowej więc dlaczego mam patrzeć?!
Doświadczenie / 37.201.6.* / 2017-03-15 07:58
Przeliczając dochody do wydatków a wiec bez przelicznika walut to właśnie w Polsce jest najdrożej a to tylko początek. Po kilku miesiącach podwyżki by tak jak w przypadku autostrad pobić kolejny rekord cenowy. Pozostał jeszcze tylko jeden mały szczegół, ta opłata to koszt utrzymania telewizji reżimowej i układu rządzących dla których kłamstwo jest najważniejsze.
maddaa / 83.27.10.* / 2017-03-11 19:10
Teraz juz wiem skad takie zarobki decydentow unijnych!
Marina / 37.130.5.* / 2017-03-10 10:59
Za audio, za śmieci, za wodę i ścieki kosmiczne opłaty, prąd, podatek, za pokładne na cmentarzu za leżących bliskich - a ja nie pracuję chwilowo nie ze swojej winy. Co począć w takiej sytuacji?
Jolancia / 95.160.155.* / 2017-03-15 07:55
no to idź do moherów i ci dadzą 500+ i nic nie trzeba robić!!!
Tomek627 / 5.173.188.* / 2017-03-15 08:42
Faktem jest że czytam , przeglądam to i owo , ale mało mnie interesuje fobia rządzenia , a więc czy pis czy platforma , ale dziwię się naiwności takich osób z Pani postawą..Jeżeli prowadzi pani interes to na dłuższą metę i tak wygryzą mocniejsi - to prawa dżungli jak w rolnictwie . Przychodzi pułap że 300 ha ..mało i bankrutujesz .Jeżeli go Pani nie prowadzi trzeba być totalnym nieukiem i posiadać rozumek małego dziecka żeby wierzyć iż jak będzie rządził mason na masonie to zarobki wzrosną ...!?!? Dzisiaj wiadomo gdzie sięga pazerność kapitalisty - parobcy i elity . Po co to piszę ; proszę sobie w lusterku odpowiedzieć do której warstwy pani będzie przy należeć - bez względu na CHCIEJSTWO ...
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy