Forum Forum inwestycyjneFundusze

nowy fundusz na rynku - ipopema - czy warto?

nowy fundusz na rynku - ipopema - czy warto?

chhenryk50 / 2011-04-12 10:01
we wrześniu 2010 roku miał wejść na rynek nowy fundusz inwestycyjny Ipopema m-INDEKS FIO, wiecie może jak się przyjął? myślicie że ulokowanie w nim swoich pieniędzy będzie dobrym pomysłem? dziękuję z góry za Wasze opinie na jego temat.
Wyświetlaj:
stratna / 94.246.170.* / 2016-06-19 13:23
Po roku czasu straciłam 300zł na IPOPEMA Makro Alokacji. Oszustwo
Mariusz 40 / 88.156.190.* / 2014-07-07 17:44
Odradzam ten fundusz, mam jednostki ipopema rynek mieszkaniowy od 2010. Czekam 4 lata na wypłatę, w końcówce trwania funduszu panowie wyprowadzają pieniądze wykupując jakieś obligacje podrzędnej spółki z o o, która ogłosiła upadłość. Oczywiście zarobią Panowie prezesi, a my kolejny raz tracimy nasze pieniądze. Naprawdę fundusze są dla naiwnych, sprawdźcie inne fundusze za pomocą których upadła WEMA, ORBIS, ZBYSZKO,
opiekuninwestora[...] / 95.108.115.* / 2011-04-12 11:35
Fundusz jest funduszem indeksowym i zarządzający funduszem dba jedynie o korelację stóp zwrotu z indeksem giełdowym.

Czyli:
- gdy giełda będzie zarabiać - fundusz będzie zarabiać praktycznie tyle samo co indeks (mWIG40).
- gdy giełda traci - fundusz będzie tracił.

Dlatego warto wykorzystać go w czasie wzrostów, o ile uzyskiwać będzie wyniki lepsze od zwykłych funduszy akcyjnych. A gdy giełda traci - warto zabezpieczyć zyski.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy