Forum Polityka, aktualnościKraj

O nowym regulaminie sądów: Nierealny!

O nowym regulaminie sądów: Nierealny!

Money.pl / 2015-05-04 09:05
Komentarze do wiadomości: O nowym regulaminie sądów: Nierealny!.
Wyświetlaj:
pixelek / 77.252.17.* / 2015-05-06 09:17
kolejny przykład prawa życzeniowego. Jak sędzia prowadzi jednocześnie 600-700 spraw, to jak oni sobie wyobrażają odraczanie na czas krótszy niż 3 miesiące? Tzn. jest to możliwe, ale pod warunkiem, że każda sprawa będzie trwała góra 5 minut...
A co z opiniami biegłych? Teraz jak trzeba dopuścić opinię biegłego, to sędzia siada przy telefonie i błaga kolejnych biegłych o przyjęcie opinii. Jak w końcu któryś się zgodzi, to termin opinii jest za minimum dwa lata. Co w tym czasie sędzia ma robić z tymi stronami na tych 8 terminach? Mają sobie co 3 miesiące spojrzeć w oczy?
gość500 / 95.178.113.* / 2015-05-05 14:12
żałosne to,to ze na tym forum aż czerwono / zminusowane i to hurtowo / te wypowiedzi, gdzie uczciwie i szczerze, z ogromną wiedzą i dociekliwą obserwacją "pracy" sędziów -"niezawisłych" -jak reżim to do obrzydzenia podkreśla bezczelnie i bezkarnie sobie kpi z NARODU POLSKIEGO i jeszcze buńczucznie w chamski i prymitywny sposób w majestacie bandyckiego "prawa" broni swoich interesów, pluje na nas, pokrzywdzonych, gnojąc i upadlając. Takiej "rozkoszy" od tych męt nie zaznałem w czasach realnego socjalizmu. Dziś? dziś u schyłku życia przez ten reżim w togach i nie tyko w nich zostałem upodlony izeszmacony / bez środków do życia po 40 latach pracy - jeszcze krótka przed emeryturą / jako syn NARODU POLSKIEGO........ amen. A teraz oczekuję na "wizytę" panów szogunów celem zapewnienia mi wiktu i opierunku na koszt podatników.
bolekśmiały / 46.175.236.* / 2015-05-05 11:31
polskę rozwala V kolumna pejsatych rusko-niemieckich .
bez dekomunizacji albo zamachu stanu nic się nie zmieni .oni przygotowują polskę na tacy dla okupantów .
zeneo / 193.104.154.* / 2015-05-05 09:21
a widzieliście jak szybko sprawy dotyczące członków PO są załatwiane i umarzane? Tylko odpowiedni ludzie są dopuszczani do sędziowania, którzy mają za zadanie bronić obecnego układu polityczno mafijnego, a pozostałe sprawy są nieistotne to ciągną się latami ...
.,/,, / 31.61.140.* / 2015-05-04 23:14

Przepisy o maksymalnych terminach, na jakie powinny być odraczane rozprawy, oraz o oddzielnych pomieszczeniach dla świadków, mogą nie być możliwe do zrealizowania - oceniła Krajowa Rada Sądownictwa

Oczywiście. Kto tu nam będzie mówił co mamy robić.
masło / 46.162.104.* / 2015-05-04 22:43
Co by nie mówić o sądach i sędziach to jest to siedlisko patologi ponad wszelką miarę , abym nie zapomniał dodać i korupcji . Tak długo jak nad sędziami nie będzie zadnej kontroli tak długo bedziemy mieli sądową degrengoladę , sprawy toczące się latami bo jednemu leniowi z drugim nie chce się pracować .
Fredek / 89.74.70.* / 2015-05-04 19:31
Czas zmienić w Sadach Sędziów komuchow powsadzać zabrac im wszystko tak jak to oni robia z obywatelami sady rodzinne do likwidacji alimenty to samo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
toefl / 83.5.166.* / 2015-05-04 15:47
rozmyślnie przedłużają procedurę .
obserwator 189 / 46.229.152.* / 2015-05-04 14:56
Krajowa rada Sądownictwa to ciało korporacyjne służące przede wszystkim obronie interesów kasty sędziowskiej. Każdy kto miał jakąś sprawę w sądzie wie,że sprawy są prowadzone ślamazarnie i ciągną się miesiącami . Oczekiwanie na opinie biegłego nie ma tu nic do rzeczy. Nieruchomość mojego dłużnika sprzedano w drodze licytacji komorniczej w listopadzie ubiegłego roku i do dzisiaj czekam na pieniądze. Nabywca pieniądze wpłacił i żadne wnioski/ protesty co do podziału kwoty nie wpłynęły. To tylko jeden z przykładów. W razie potrzeby służę innymi. Niech KRS zainteresuje się jak wygląda sprawa załatwiamnia spraw przez sądy w terminach określanych jako instrukcyjne. Farsa.
wazx / 89.69.94.* / 2015-05-04 14:45
w Polsce sedziowie sa traktowani jak swiete krowy dumnii i bogaci, winni odpowiadac finansowo i karnie za swoje bledy za zle wyroki wiksozsc wyrkow jest zla i bledna nallezyz aczac karac sedziow i rowniez ich wsadzac do wieziani to tylko ludzie a nie nadludzie za jakichs ie uwazja to banda co mysli ze wszytko im wolno
makmak / 31.178.135.* / 2015-05-04 14:42
We Włoszech sędziowie odpowiedzą za błędy. I to finansowo.
A u nas? Niedługo będą pobierać pensje za to że żyją.
Kobieta sędzia ....wyrok za gwałt na 2 - letnim dziecku ...% lat / wg niej okolicznością łagodzącą jest fakt, że sprawca przyznał się do czynu.. Dla ludzi z wyobraźnią....jaki byłby wyrok gdyby zgwałcono córeczkę sędziny lub pani prokurator występującej w tej sprawie ? wnioskowała o taki wyrok.
Teraz pomyślcie ile z waszych podatków kasują te gnidy.
.,. / 31.61.140.* / 2015-05-04 23:18

okolicznością łagodzącą jest fakt, że sprawca przyznał się do czynu..

A gdyby ukląkł na kolanach i odmówił różaniec to kto wie,może w ogóle uniknąłby kary.
aquator2015 / 83.9.124.* / 2015-05-04 14:35
Tylko nagrywanie rozpraw może zmienić postepowanie sędziów. Przy każdym odwołaniu Sąd wyższej instancji mógłby skonfrontować odwołanie ( bądź skargę ) z zapisem elektronicznym rozprawy. Wyszło by warcholstwo niektórych sędziów a resztaby w końcu zauważyła, że istnieje kpk.
MrBeny / 31.134.58.* / 2015-05-04 14:22
KRS powinna wystosować komunikat, że Sprawiedliwość to po śmierci, a nie za życia się obywatelowi Polski należy i tyle.
wladek563 / 194.242.1.* / 2015-05-04 12:46
Dzień dobry wszystkim!
Tak, często czytam opinie i widzę, ze są różne i to świadczy o temacie. Sam dobrze wiem jakie są sądy, to znaczy sędziowie. Nie czytają dokumentów, tworzą nowe i nie chcą okazać stronie w procesie, nie przestrzegają zapisanego prawa, nie uznają opinii biegłych sądowych co sami powołali do oceny, ubliżają poszkodowanym i bardzo często starają się wyleczyć inwalidów.....
Takie są moje spostrzeżenia po minionym 20 letnim okresie chodzenia na sprawy wynikłe z postępowania policji - przez co zostałem dożywotnio inwalidą....
Najgorsze z tego wszystkiego to jest to, ze praktycznie sędziowie za nic nie odpowiadają, są bezkarni a w Konstytucji wyrażnie zapisano, że wobec prawa jesteśmy równi, tylko jak tego dowieść w sadzie....
Dlatego tak potem żle w kraju się dzieje....a skargi nawet proboszcz nie przyjmie bo woli pieniądze. Na takim postępowaniu traci większość społeczeństwa i ludzie młodzi wyjeżdżaja bo w wielu przypadkach maja racje. Wiem, że żyjemy w XXI wieku a nie w średniowieczu....
brzydal01 / 79.189.4.* / 2015-05-04 13:40
Sędziowie tworzą nowe dokumenty? Jeśli masz taką wiedzę, to nic - tylko do prokuratury! Czy może wymyślasz, żeby wyjść na fajnego, znającego kuluary?
ała / 31.182.50.* / 2015-05-04 12:06
Mam za małą werandę, wiatrołap właściwie i mi się wózek dla dziecka nie mieści. Niech mi minister budownictwa uchwali takie rozporządzenie, żeby weranda posłuchała rozporządzenia i sama urosła tak, żeby się dwa wózki zmieściły i szafa jeszcze! Bo jak ja mówię: "Werando rośnij!", to ona nie chce! To minister mi uchwali i budynek urośnie sam!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy