Forum Polityka, aktualnościKraj

Obowiązek meldunkowy - kosztowny absurd

Obowiązek meldunkowy - kosztowny absurd

Money.pl / 2008-03-20 07:43
Komentarze do wiadomości: Obowiązek meldunkowy - kosztowny absurd.
Wyświetlaj:
guguś / 10.168.1.* / 2013-12-12 02:47
To dlaczego nie wpisuja meldunku osobom które wynajmuja mieszkania od kogos tylko w dowodach zostawiaja wolne puste miejsce?? to co maja sie wyniesć pod most przeciez z roznych powodow mogli stracic mieszkanie nie koniecznie z powodu danej osoby?? To jest chore prawo i tyle ludzie powinni miec mozliwosc meldowania sie nawet tymczasowego w momencie zasiedzenia znaczy zamieszknia pod tym adresem. Chory kraj chorzy ludzie.
szklarek / 2013-12-12 09:59
Kto nie wpisuje i gdzie ? W DO wpisuje się meldunek stały, a jeśli takowego brak- meldunek tymczasowy na okres ponad 3 miesiące. Zameldowania tymczasowego na okres krótszy nie wpisuje się.
W innych sytuacjach dopiero nie wpisuje się żadnej informacji.

To, czy osoba wynajmuje czy jest u cioci na stancji nie ma znaczenia dla obowiązku meldunkowego.
anonim396 / 88.199.132.* / 2012-11-03 08:56
Mam pytanie mój sasiad ma dom wynajmuje mieszkanie lokatorom ,16 lat sa zameldowani na pobyt czasowy 16 lat ,są to ludzie z którymi nie da się życ ,co można zrobic żeby się ich pozbyc ,nie zamelduje ich na pobyt stały bo się boi że ich nie wydostanie ,jaki jest paragraf prosze o pomoc .
szklarek / 2013-12-12 10:04
A co ma fakt zameldowania do kwestii wypowiedzenia najemcom umowy ?
polic / 95.41.73.* / 2011-12-16 11:09
przestepstwo polegające na braku meldunku - dobre :)
a/s / 83.13.38.* / 2011-07-02 09:53
jestem wlascicielem czynszówki,do lokatora przyjechał w grudniu syn,pije i zakłóca spokój innym czy mam tolerować takie szumowiny,a wielu z was czytam broni ich.
rz-hh / 84.144.87.* / 2009-10-27 12:42
niech kase sciagaja z hazardu i z prostytutek.....
to kpina..
nellye / 93.89.203.* / 2009-08-24 19:42
Witam,
ja również nie mam meldunku. Jako ośmioletnia dziewczynka nie miałam na to wpływu, a moja mama- alkoholiczka miała to gdzieś. Wychowałam się w domu dziecka wiec do 18 roku życia miałam meldunek tymczasowy zameldowała mnie siostra, ale ona też wynajmuje mieszkanie i właściciel nie chce przedłużyć mi meldunku ponieważ mieszkam i pracuję 300 km od miejsca zameldowania i tak od września będę teoretycznie bezdomna. Najbardziej denerwuje mnie fakt, że nie mogę skłonić osoby, która wynajmuje mi mieszkanie żeby zameldowała mnie choćby na okres tymczasowy. A na dodatek za to, że chcę żyć normalnie mam być ukarana? Paranoja!!!
50tka / 83.8.222.* / 2009-07-23 12:45
Najpierw strata pracy przeze mnie i męża, potem brak spłaty rat kredytu na dom, dołożył się ze swoim długiem zajadły wierzyciel, potem komornik i wylądowałąm na bruku z całą rodziną (wraz ze starymi rodzicami).Pytam tych wszystkich debili w urzędach chcąc mieć dokumenty w porządku i słyszę te wypindrzone, zadowolone z życia paniusie , mające gdzie wracać po pracy do domu że muszę się zameldować! Pytam je gdzie? Tam gdzie przebywam.Tłumaczę ,że "dobre dusze" dały mi schronienie narazie za friko i nie bedą mnie meldować.Co uważam za normalne. Kim my dla tego polskiego, osranego państwa jesteśmy? Ja mam sie użerać z urzędem o wydanie dowodu i wrzeszczeć na całe gardło że mieszkam pod trzecim drzewem od mostu?Czy mam wyrżnąć całą rodzinę kozikiem żeby Polska miała spokój? Mam 50 lat,nikt mnie do pracy nie chce,od 4 lat leczę się na ciężką depresję , na rentę pani doktor wysłać nie chce bo jest przekonana w 100% że jej nie dostanę(jakieś ciche dyrektywy,czy co?!?!).Żyjemy w piątkę(ja,mąż,corka16+starzy rodzice)za dwie śmiszne emeryturki i właściwie starcz na leki.Mąż bardzo się stara i dorabia czasem na czarno ale to wszystko dorażnie, na chwilę. Chryste,JA MAM BYĆ DUMNA,ŻE JESTEM POLKĄ , TU DZISIAJ I TERAZ???!!! JA NICZEGO NIE CHCĘ TYLKO PRACY I SZACUNKU! NIE WYPRACOWAŁAM SOBIE TEGO JA I MĄŻ PRZEZ 29 LAT W TYM PODŁYM KRAJU????
.,. / 81.190.63.* / 2014-12-21 23:07

W TYM PODŁYM KRAJU????

Nie kraj podły tylko ludzie,którzy klecą nielogiczne przepisy, zaś pozostali nimi się zasłaniają.
bezdomny / 94.254.248.* / 2009-02-23 22:07
A ja nie mam meldunku... w dowodzie w rubryce miejsce zameldowania widnieje słowo BRAK i co policjant wlepi mi mandat??? niech mnie zamelduje u siebie jak jest taki cwany albo zmusi bank do dania kredytu na własne M ostatnio sprawa wyladowała w sądzie grodzkim bo uparcie twierdze że mieszkam pod mostem w swietle naszego wspaniałego prawa jestem bezdomny.. i w swietle tego samego prawa trzeba mnie karac za niedopełnienie obowiązku meldunkowego. Zostaje tylko trybunał praw człowieka i znowu nasze wspaniałe państwo wyjdzie na zacofany zaścianek.
bezdomny2 / 89.78.251.* / 2009-03-02 16:50
Mam podobna sytuacje jak poprzedni bezdomny. Wymeldowalem sie ze sprzedanego juz mieszkania, ktore musi umozliwic mi przetrwanie - jestem bezrobotny. Nie mam gdzie sie zameldowac - ani na stale, ani czasowo.
Dowod dostane bez adresu - czyli bezdomnosc poswiadczy mi w ten sposob Urzad Miasta. Ale juz nie moge zarejesterowac auta (choc musze to zrobic do 30 dni od zmian danych) i wymienic prawa jazdy na bezadresowe! Musze w nich podac adres zameldowania!
anonimIII / 83.8.229.* / 2009-02-27 10:19
nie wnikam w powody dla których jesteś bezdomny ale tak sam z siebie chyba się nie wymeldowałeś bo miałeś dość rodziny .gratuluję pomysłu na dalsze życie jako niebieski ptak w wieku 55 lub więcej lat. musisz być osobą inteligentną skoro korzystasz z internetu prawdziwy bezdomny ma to gdzieś więc myślę ,że zmienisz sposób myślenia po paru zimach na ulicy lub pod mostem.Życzę zdrowia
hamad / 83.17.90.* / 2008-04-28 14:00
mieszkam w Warszawie, bez meldunku, a jakże - bez tego oraz bez możliwości zameldowania mojej żony - obywatelki Ukrainy- nie mam co marzyc o ściągnięciu jej tutaj. Pies mordę drapał takiemu państwu i jego beznadziejnym urzędasom, dla których ważniejszy jest jakiś paranoiczny i przestarzały przepis z ery komuny niż dobro obywatela. Rzygać się chce kiedy pan premier i jego ministerstwo miłości opowiadają bzdury w TV a w rzeczywistości państwo jest po prostu wrogiem obywatela.
Nowojorski / 24.185.138.* / 2008-12-12 22:56
Wymelduja cie i cala rodzine w majestacie prawa kiedy wyjdziesz za granice. Nieobecnosc w kraju zostanie wykorzystana w nieuczciwym procesiedo zaboru i konfiskaty calego dorobku materialnego. Wszysko w imieniu Rzeczypospolitej Polski. Mala Uwaga. Odrodzona Polska bazuje na przepisach upadlej ? komuny. To jest dopiero farsa i robienie ludziom wody z mozgow
bodektupa / 81.219.42.* / 2008-03-23 14:48
ja tylko zapytam czy ktoś zna kogoś kto został za to ukarany?
znowu problem z niczego
cj / 87.206.161.* / 2008-04-05 12:46
Ja dostalem;] 100 zl w sopocie
ostatnio w gdansku znajomi dostali po 200, chory relikt PRL te zameldowanie
.,. / 81.190.63.* / 2014-12-21 23:11

chory relikt PRL te zameldowanie

...jak i wszystkie pozostałe do dzisiaj ustawy i przepisy z okresu socjalizmu, lecz nikomu w rządzie nie spieszno do dostosowania ich do obecnego ustroju w Polsce,a minęło już ćwierć wieku od przemian !!!
wujek sam / 83.30.104.* / 2008-05-03 09:27
To nie relikt PRL-u lecz przykład jak wybrańcy narodu (parlamentarzyści) interesują się wyborcami i swoją Ojczyzną
ERSM / 83.31.116.* / 2008-03-24 18:32
Mmie jeszcze w latach 1997-2001 odwiedzał dzielnicowy raz na miesiąc i staraszył mandatem. Przyczyną była Czerwona Świnia - dozorczyni z kamienicy przy al. Solidarności 75 w Warszawie, która systematycznie donosiła na mieszkańców wszędzie tam gdzie się dało. Szczerze mówiąc to miałem wrażenie, że w tej kamienicy, żyli wyłącznie SB-cy.
odbywatel / 78.157.160.* / 2008-03-22 21:41
Pamiętam, parę lat temu w Rzepie na żółtych stronach pisali że obowiązek meldowania został zlikwidowany.
Czyżby od tamtej pory coś się zmieniło?
R.N / 83.6.15.* / 2008-07-19 14:59
To prawda, była mowa o tym że obowiazek meldunkowy został zniesiony. Nie przypominam sobie by nastapiła od tego czasu zmiana
A18 / 83.8.16.* / 2008-03-22 21:10
WAZNE - warto przeczytac.
Problem polega na tym, ze w Polsce mamy system post-komunistyczny! To nie jest ani socjalizm, ani demokracja, ani gospodarka wolnorynkowa. Inaczej - budujemy nowy dom ale niestety na bagnie...!
skeptic / 2008-03-25 15:43
Polecam szklankę zimnej wody i kompres na głowę.
WOJ50 / 77.113.55.* / 2008-03-22 13:28
No cóż żyjemy w kraju obłędów czyli kraju gdzie nikt nie myśli o rozsądnym stanowieniu prawa a tylko o rywalizacji, zawiści, złości a na przykład nasz najwyższy i jego braciszek! Kraj w którym sędzia uważa że jest bogiem a prokurator jego zastępcą. To jest kraj OBŁĘD I normalnie myślący rozsądny człowiek będzie starał się za wszelką cenę go opuścić bo tu już się nie da nic zrobić!
NIE MA ZNACZENIA KTO RZąDZI ....KOMUCHY CZY CZARNUCHY....TEN KRAJ SIę NIGDY NIE ZMIENI-JEST STRACONY! TO SMUTNE!........
patriota / 83.9.82.* / 2008-03-22 17:59
nie zmieni się mówisz ? ten kraj już sie zmienia w kraj niewolniczy, stajemy sie ponownie niewolnikami niemiec i niemieckiego nazimu. Banki są niemieckie media niemieckie, władza prawie niemiecka, cóż więcej przytaczać? że w domu premiera mówi się tylko po niemiecku. Więc pytam się kim premier jest? to że potomkiem wermachtowców to wiemy, a teraz dowiadujemy sie, że sprzedaje nas niemcom.
znawca / 79.186.14.* / 2008-03-25 09:16
Premier jest polakiem - sprawdziłem.
gr.. / 83.10.122.* / 2008-03-23 08:06
a Allegro sprzedano Afryce!
przepływ kapitału dobra sprawa - Polacy też inwestują za granicą.
Co do bąbli prawnych - trzeba je eliminować aby zmieniać się szybciej w jedynie słusznym kierunku

P.S. na Białorusi jest 3 dni (a nie 4) - i jest to egzekwowane zwłaszcza dla obcokrajowców. Świat może być piękny, ale czy logiczny...
neli / 79.184.106.* / 2008-03-22 09:32
przecież nikt tego nie przestrzega i nikt nie sciga w tym temacie ludzie mieszkaja gdzie indziej a meldunek jest tez gdzie indziej ...Przecież nawet w PIT jest adres zamieszkania i adres meldunku , rownież w wielu innych dokumentach , czyli jest przyzwolenie na to . Jest ktoś w wojsku , nikt nie żada by takiego obywatela wymeldować . A przepis ktory nie jest wymagany automatycznie nie istnieje
x_awery / 2008-03-28 12:41
Wszystkich zolnierzy obowiazuje zgodnie z rozporzadzeniem mswia skrocony obowiazek meldunkowy. jedyna logiczna rzecz w calym systemie meldunkowym, znaczy sie: przyjezdam, mowie jak dlugo bede przebywal albo i, ze nie wiem jak dlugo, ktos to notuje i juz jestem zameldowany ;) oczywiscie na pobyt czasowy. zadnych papierkow nie wypelniam i nic mnie nie interesuje ;)
dzeku / 195.94.208.* / 2008-03-21 22:20
Ciekawa ta teza, że nie żyjemy w państwie totalitarnym. Jakoś tak dla mnie wyznacznikiem w jakim państwie żyję jest ogół norm prawnych jakie mnie obowiązują i stosunek władzy do mnie. Niestety teza, że mogę co jakiś czas uczestniczyć w wyborach i to przesądza o demokratycznym charakterze państwa wogóle nie przekouje mnie.
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-03-22 11:07
Na dodatek wybory odbywają się według zmanipulowanych zasad: próg 5 % eliminuje skutecznie wszelkie nowe inicjatywy, a bloki umożliwiające handel głosami.
W bandyckim kraju stosuje się bandyckie prawo. I na dodatek żąda się aby je przestrzegać. Ja takie prawo odrzucam.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy