Forum Forum emerytalneInne

Obrona pracy magisterskiej a renta rodzinna

Obrona pracy magisterskiej a renta rodzinna

Money.pl / 2008-07-04 20:00
Komentarze do wiadomości: Obrona pracy magisterskiej a renta rodzinna.
Wyświetlaj:
daniel14999 / 178.159.160.* / 2012-05-27 17:56
kończe w tym roku licencjata a w pazdzierniku koncze 25 lat czy w okresie wakacyjnym bede otrzymywał rente ???????????
wiwan / 2012-05-28 12:08
Tak, jeśli pójdziesz na studia magisterskie.
calinka1984 / 2008-07-04 20:00
Piszę niejako w odpowiedzi na artykuł z 23 października 2007 roku "Obrona pracy
magisterskiej a renta rodzinna", będący odpowiedzią na pytanie skierowane do ekspertów
portalu. Mam poważne wątpliwości, co do poprawności odpowiedzi udzielonej przez
eksperta.Jestem w podobnej sytuacji, jak opisana w nim dziewczyna(mam jednaka dopiero 24
lata). W czerwcu obroniłam pracę magisterską. Urzędnicy z ZUS udzielają mi sprzecznych
informacji. Jedni twierdzą, że renta rodzinna nalezy mi się tylko do dnia obrony, inni, że
do 30 września a jeszcze inni radzą wykorzystac bałagan w ZUS i brać pieniądze póki
dają...Wolałabym jednak nie skończyć z wyrokiem za wyłudzenie, jesli ktoś we wrzesniu
zorientuje się, że przez trzy miesiące bezprawnie korzystałam z renty i ubezpieczenia.
Bardzo proszę o fachową i dokładną odpowiedź!
gosh / 91.94.64.* / 2009-04-06 22:14
Witam!
obecnie jestem w podobnej sytuacji. obrone mam w maju. i teraz mam watpliwosci do kiedy przysluguje mi renta czy do dnia obrony czy do wrzesnia... jak to sie skonczyło w Twoim przypadku??
arabeska / 79.186.135.* / 2009-05-10 20:14
Ja juz od pół roku pracuję i nawet zapomniałam, że pisałam takiego posta-dostałam maila, że na forum pojawiła sie odpowiedź-po prawie roku.... :) Odstawałam rentę do końca wrzesnia, mimo że broniłam sie czerwcu...Ale z tego, co wiem-różnie z tym bywa. Większośc urzędników mówiła mi, że nalezy mi się do końca wrzesnia-tak, jak absolwentom liceów do końca sierpnia...
aggggg / 79.191.212.* / 2009-05-02 13:12
Witam
Ja mam 24 lata, i nie wiem czy bronić się teraz (w czerwcu) czy we wrześniu, żebym rentę miała do końca września....jak to jest????
paulaxxx / 46.228.87.* / 2011-06-14 20:04
To jest bezsensu!!!! Wypisali mi w szkole zaświadczenie ze do końca września jestem studentką. Jedank w czerwcu mam obronę i babeczka z działu nauczania poiwdziała zę studentem przestaje być w dniu obrony, więc jeśli ZUS zapyta czy jestem studentką w tej szkole to ona odpowie że nie jestem studentką:(( Powiedziała ze były już przypadki kiedy musieli studenci zwracać kase do ZUSu. To jest beznadziejne, bo kiedy jest to jedyne źródło utrzymania to z czego ma czlowiek żyć?
Nie wiem tez co robić w takim przypadku, bo jeśli będę dostałwała rentę i zczaja ze juz skończyłam studia (mam 22 lata i dalej chce kontynuować naukę...)
wiwan / 2011-06-15 11:18
No więc proszę naukę kontynuować- pójść na studia magisterskie, albo inny licencjat. Nie jest to kwestia "zczajenia" ale ustawy i Pani jako świadzceniobircy obowiązku informacyjnego wobec ZUS jako świadczeniodawcy.
Są wyroki mówiące, że studentem jest się już od wpisania na studia, nie od początku roku akademickiego. Jeśli uzyska gdzieś Pani wpis na kolejne studia już w lipcu- przerwy w prawie do r.r. nie będzie.

Najnowsze wpisy