Forum Forum motoryzacyjneWydarzenia

OC dla "anglików" nawet trzykrotnie wyższe, niż normalne stawki

OC dla "anglików" nawet trzykrotnie wyższe, niż normalne stawki

Wyświetlaj:
adde / 85.221.156.* / 2015-07-22 13:59
Pozytywna wiadomość,że nie wszyscy ubezpieczyciele przewidują zniżki, czyli warto podejść do Cuk po ubezpieczenie.
Eryk1956 / 91.199.250.* / 2015-07-17 15:39
A swoją drogą to wydaje mi się, że te rozpaczliwe głosy "protestu" to tylko i wyłącznie handlarze starzyzną ;) którzy naściągali z UE pełno starych aut i teraz boją się, że im zostaną na placu. Mam Rację, nieprawdaż?
guFy78 / 213.246.154.* / 2015-07-17 14:37
"lusterko zewnętrzne (lewe wsteczne) musi umożliwić obserwację obszaru po lewej stronie pojazdu pod kątem zapewnienia kierowcy odpowiedniego pola widoczności" - CO ZA BZDURA

Przeciez kierowca pozostaje po prawej stronie i nie zmienia pozycji - w tej sytuacji wszystkie lusterka pozostaja be zmian bo katy widzenia sa ustawione pod kierowce po prawej stronie juz przez fabryke!!!

Lusterka wymagalyby wymiany przy przekladce kierownicy

Jedyne co w tym przypadku wymaga wymiany to swiatla ktore oswietlaja zla strone drogi
krzysieklondyn / 2.24.214.* / 2015-08-03 13:56
martwe pole jest wieksze w angliku i to dlatego diagnosta znajomy byl na takim kursie i mowi ze faktycznie jest wieksze
ewa1967a / 91.199.250.* / 2015-07-17 15:34
Póki co to jesteś jedynym rozsądnym, który pomyślał. Szkoda, że pracownicy MIR nie wpadli na to przy pisaniu Rozporządzenia.
daro64 / 82.160.58.* / 2015-07-17 13:50
jako kierowca wieloletni jezdzacy po calej europie..rowniez po UK wiem ze jest to bardzo niebezpieczne i dziwie sie ze nasi niby politycy zgodzili sie na takie klocki. Po czasie beda nadal zwiekszac ilosc fotoradarow podwyzsza mandaty bo beda musieli walczyc z plaga zabitych na polskich drogach. Przeciez to jest chore. Wprowadzamy cos co jest zagrozeniem dla kierowcow... co to za prawo
magnum / 89.64.58.* / 2015-07-17 14:10
to jaki z Ciebie kierowca bo ja jezdze i nie mam z tym problemu,pozdrawiam
zwykłyRP / 78.9.102.* / 2015-07-17 13:20
Czytając niektóre komentarze mam pomysł - skoro rejestracja anglików nie wpłynie na bezpieczeństwo na naszych drogach, bo to samo w sobie nie rodzi niebezpieczeństwa, to wprowadźmy ogólny dostęp do broni. Ta też sama nie zabija, a czynią to jedynie bandyci czy psychole, ewentualnie służby gdy muszą. Niech każdy może sobie trzymać w domu np. takiego niewielkiego Glocka. Rzućmy hasło - Pistolet w każdym domu to nie wariactwo, to normalność.
Irracjonalność tej propozycji jest równa irracjonalności zapewnień, że tysiące anglików na naszych wąskich drogach to żaden problem. Ciekawe kiedy pójdą po rozum do głowy rządzący ? Wtedy gdy pojawią się pierwsze ofiary ?
zwykłyRP / 78.9.102.* / 2015-07-17 13:02
Czy w tym kraju rządy naprawdę nie mają za grosz zdrowego rozsądku ? Wszyscy specjaliści i większość zwykłych użytkowników naszych dróg wie, że angliki na polskich drogach w ilości dochodzącej do kilkuset tysięcy to zagrożenie dla wszystkich. To nie to co teraz gdy raptem raz na jakiś czas jakiś Polak przyjedzie z Anglii na urlop do kraju. Za wprowadzeniem tych przepisów są tylko ci którzy czują interes lub ci co są uwiązani z władzą ( np. Konkolewski z Komendy Głównej Policji - gdyby powiedział coś innego zapewne niedługo cieszyłby się swoim stanowiskiem ).
Nasza władza i nasi handlarze używanymi samochodami z Anglii szykują nam horror na drogach. Ciekawe czy w przypadku wzrostu wypadków przyznają się do winy. Może ci pierwsi, bo drugim to zupełnie będzie wisieć co się będzie działo z ich klientami.
Najlepszym wyjściem będzie wówczas pozwanie rządu tego kraju o odszkodowania za wprowadzenie do tego kraju rozwiązań prawnych skutkujących również ofiarami śmiertelnymi - trzy lata temu jeden "anglik" zabił w Polsce za jednym zamachem trzy osoby a kilka poważnie poranił z doprowadzeniem do inwalidztwa włącznie. Jego kierowca był trzeźwy i nie jechał za szybko, ale niestety nie był w stanie zobaczyć spoza wlokącej się ciężarówki nadjeżdżających z przeciwka. I teraz takich ma być codziennie na naszych drogach kilkadziesiąt tysięcy, bo ktoś boi się powiedzieć Brukseli nie. Tam ( Niemcy, Holandia, Francja i inne ) nikt nie kupuje anglików do codziennej jazdy bo ich stać na normalne samochody, stąd zakaz rejestracji nie ma sensu. Tylko, że u nas jest nieco inaczej, a ludzie kupują to co tańsze a nie to co lepsze, bo ich p oprostu na to nie stać !
ralliart / 79.187.152.* / 2015-07-17 13:16
fajnie jest pisać coś o czym się nie ma zielonego pojęcia a zwłaszcza rozpisać się na pół strony

TLDR

swoje fanaberie kolego to sobie możesz wsadzić tam gdzie światło nie dobiega, o jeździe anglikiem w polskich warunkach nie masz zielonego pojęcia
ralliart / 79.187.152.* / 2015-07-17 13:12
fajnie jest pisać coś o czym się nie ma zielonego pojęcia a zwłaszcza rozpisać się na pół strony

TLDR

swoje fanaberie kolego to sobie możesz wsadzić tam gdzie światło nie dobiega, o jeździe anglikiem w polskich warunkach nie masz zielonego pojęcia
zwykłyRP / 78.9.102.* / 2015-07-17 14:49
Zapewne liczysz na zakup taniego anglika więc gdzieś masz bezpieczeństwo innych. A co mojego doświadczenia z jazdy anglikami, czy to tylko w anglikach, to akurat walisz na oślep równie skutecznie jak ślepy na strzelnicy. A że piszę ( jak to ująłeś ) na pół strony - no cóż, ja mam o czym pisać, a inni kończą na dwóch zdaniach bo dalej pustka. Ja chodziłem do szkoły w czasach gdy oprócz czytania ze zrozumieniem uczono też pisać, a nie jedynie rozwiązywać testy.
Eryk1956 / 91.199.250.* / 2015-07-17 12:38
Czyli Allianz Warta i Aviva zyskają rzesze klientów. Jeśli jeszcze dodadzą pakiet na np. motocykl + samochód lub parę pojazdów w danym towarzystwie ubezpieczeniowym - to z chęcią przenisoę wszystkie pojazdy do Allianz. Piszę wszystkie bo obecnie mam 2 motocykle i 1 pojazd samochodowy a w sierpniu kupuję 2 Jeepy w UK (za połowę ceny w DE) czyli kupię 2 zamiast 1 :)
oszusci / 109.78.20.* / 2015-07-17 12:06
ci z ubezpieczen nie maja zielonego pojecia. kierownica moze byc po kazdej stronie - i nie to jest problemem, tylko mozgownice niektorych kierowcow. najwazniejsze, ze znow jest pretekst do sciagania szmalu!
maro276 / 95.48.108.* / 2015-07-17 10:49
Kretyństwo.Liczba wypadków maleje a tu następny bubel prawny .Myślę ze firmy ubezpieczeniowe będą mądrzejsze i wybija kretyna samochody z kierownica po prawej stronie
Mario310 / 46.45.105.* / 2015-07-17 10:07
Może trzeba zacząć od tego że w końcu nasi posłowie hmm osłowie bardziej niech zaczną pilnować naszych pieniędzy które odprowadzamy z OC na drogi gdzie one idą bo na pewno nie na drogi druga sprawa jakbyśmy mieli w miarę szybko zrobione drogi jak np w anglii czyli dostosowane do ruchu lewo i prawostronnego i nie było by teraz problemu ale po co najlepiej okraść kierowców drogi są fatalne wiec co najlepiej skasować po raz kolejny wyższą kasę za OC anglika w polsce i znów mamy czym załatać dziurę budżetową a dróg jak nie było tak nie ma kolejna sprawa skoro polakami jeździłem a anglii i super się jeździło to znaczy że problem całkowicie leży po stronie polski a więc o czym pisałem wyżej problem dotyczy polskich złodziei z Wiejskiej a nie anglika na polskich drogach i owszem teraz szkoły nauki jazdy powinny zacząć również przygotowywać kierowców do zmiany mentalności jazdy i nauczać jak poruszać się autem z kierownicą po prawej stronie a wtedy nie trzeba podwyższać OC 3 krotnie lecz zmienić mentalność kierowców i oto cała filozofia.
Piekarsiu / 31.1.86.* / 2015-07-17 13:32
Podwyzszone OC bedzie latac dziure budzetowa? No kurde... Ciekawe...
Pewnie masz pojecie o gospodarce od Kukiza...
emigrant166 / 109.255.83.* / 2015-07-17 09:18
jezdze w IE samochodem z kierownica po lewej stronie I nikt tu nie robi z tego afery...ale jak pan Marian z wasem po 0,5 litra wsiada do samochodu to nawet jak bedzie mial dwie kierownce po obu stronach to nie pomoze...
zxz / 88.199.82.* / 2015-07-17 09:18
anglik dla kazdego a jak ktos nie chce i nie umie jezdzic anglikiem to rower sobie niech kupi a i tak sie zabije
alpey / 168.235.198.* / 2015-07-17 08:53
Co i tak wyjdzie 3 razy taniej niż teraz...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kola 53 / 93.105.177.* / 2015-07-17 08:26
Ludzie zrobcie wszystko aby to zablokowac,bo juz ci pseudo"anglicy"czyli Polacy jezdzacy po drogach chcieli mnie juz dwa razy zabic.Przeciez Oni nic nie widza jak chca wyprzedzic i wystawiaja cale auto na przeciwny pas ruchu.Zadbajcie o bezpieczenstwo panowie"urzednicy",bo jak nie to zabija Was i Wasze dzieci
pas471 / 193.59.58.* / 2015-07-17 08:56
W całej Europie są rejestrowane "angliki"i nigdzie nie ma przez to wzrostu wypadków z udziałem takich samochodów.
siwy280 / 213.155.191.* / 2015-07-17 11:01
Bo nigdzie nie ma tylu pazernych na każda stówę Polaków co w Polsce.
krakow637 / 83.4.244.* / 2015-07-17 08:25
Super a przedsiębiorstwa pogrzebowe juz zacierają ręce ....
A może to działa inaczej
Juz widać ze warta będzie miała miliony na koncie
Ruszy kradzież lusterek zegarów i lamp
Szpitale będą pełne idiotów z wypadków wiec normalny człowiek z ulicy się już w ogóle nie dostanie
Kasa będzie ........
Tylko ludzi będzie ubywc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pass471 / 193.59.58.* / 2015-07-17 08:55
W całej Europie są rejestrowane "angliki"i nigdzie nie ma przez to wzrostu wypadków z udziałem takich samochodów.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy