Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ochrona polskiej ziemi. Projekt PiS zaszkodzi rolnikom?

Ochrona polskiej ziemi. Projekt PiS zaszkodzi rolnikom?

Wyświetlaj:
Szy / 46.169.184.* / 2016-02-07 11:47
Kiedy w 1989 roku wydawało nam się, że uzyskaliśmy wolność to nie było to nic bardziej mylącego.
Ingerencja w prywatność przeciętnego człowieka jest coraz większa a w ostatnim czasie , także chcą nam zabrać to co jest naszą własnością. Kiedy państwo za komuny zaczęło odgórnie manipulować gospodarką doprowadziło to do katastrofy . Teraz nasi wyzyskiwacze czyli PIS-PO zaczynają manipulować polską ziemią, czyli poprzez skorumpowanych dyrektorów Agencji Nieruchomości Rolnych chcą kontrolować obrót ziemią , naszą własnością. Twierdzenie obrony polskiej ziemi przed obcymi inwestorami jest niedorzecznością. Po co obcy inwestor kupuje ziemię aby w nią zainwestować , dać pracę ludziom czyli polakom, produkować . Teraz jak rolnik będzie chciał zmienić działalność lub w wyniku różnych zdarzeń będzie potrzebował sprzedać chodźmy kawałek SWOJEJ ziemi będzie musiał błagać „Króla” czyli mianowanego kolesia z Agencji Nieruchomości Rolnych aby ten wyraził zgodę lub nie bo akurat ma taki kaprys. To samo dotyczy zgody sąsiada . W polskim społeczeństwie „PAWLAKÓW” zawiść podczas sprzedaży ziemi będzie powodować wielkie konflikty sąsiadów. Ustawę i tak będzie trzeba zmienić gdyż będzie niezgodna z prawodawstwem unijnym ,ale tym będzie musiał się zająć nowy rząd który Polacy wybiorą, mam nadzieją bardziej rozsądnie w następnych wyborach. Rząd który da ludziom możliwość rozwoju i decydowania o swojej własności.
A rozwiązanie jest takie proste , ta ziemia co został w ANR zostawić tylko w dzierżawę , wydać wewnętrzny zakaz sprzedaży , jak nawet wydzierżawi ja ktoś z zagranicy to na pewno zainwestuje w produkcje da ludziom pracę , natomiast resztę która jest w prywatnych rękach postawić w pełni do dyspozycji jej WŁAŚCICIELOM.
pacjent1111 / 217.99.2.* / 2015-11-21 11:41
a ja chce se kupic 10 ha ale nie jestem rolnikiem i tez nie będę mógł??
ananalityk / 77.253.150.* / 2015-11-21 08:58
przyjąć model francuski ba nawet holenderski w który to państwo dopłaca rolnikowi za wykup ziemi w obcych krajach ( i tam hitlerjunkersy unijne nie protestują że się dopłaca)
Andrx / 5.172.237.* / 2015-11-21 08:48
Będzie jak w Bangladeszu sami małoroln,i tylko czy 20 ha da się wyżyć i czy będzie to tania żywność
zdrada czai się wokół:))) / 159.205.131.* / 2015-11-21 08:42
Patagonia już praktycznie wykupiona a tubylcy tam łażą z oczami jak baranie .... Dżungle z Indiańcami (którym polowania we własnym lesie się zabrania) kupione. To, że skupuje się ziemie orne na całym świecie wiedzą wszyscy, oprócz naszych zamulonych obywateli. Chiny też to czynią, o krok od budowy nabrzeży na Krymie były.
Alpacz42 / 37.47.47.* / 2015-11-21 07:41
No to sie rolnicy doczekali, zupelnie jak za komuny. Niby dlaczego nie moga kupowac spoldzielnie, ktore sa takze w innych krajach. Czy spoldzielca to nie czlowiek? To tam sa legalne miejsca pracy, a nie na czarno.
KRUS z wami / 78.21.214.* / 2015-11-21 00:34
Tzn..jeśli mieszkam w mieście ..nie mogę kupić sobie ziemi..? muszę ją kupić od rolnika który kupił z Agencji Rolnej + jego zysk ? Co na to konstytucja i równość wobec prawa ? Tak jak z UPRZYWILEJOWANYMI ?
chłop pańszczyźniany / 178.37.47.* / 2015-11-21 08:15

Tzn..jeśli mieszkam w mieście ..nie mogę kupić sobie ziemi..? muszę ją kupić od rolnika który kupił z Agencji Rolnej + jego zysk ? Co na to konstytucja i równość wobec prawa ? Tak jak z UPRZYWILEJOWANYMI ?

większość ziemi z ANR to kupili cwaniaczki z warszawki a teraz chcą odsprzedać z zyskiem rolnikom których do tej pory nie chroni konstytucja
Myslacy pol / 79.185.212.* / 2015-11-21 07:27
Ziemi nie moze kupic mieszczuch i handlarzyk drobny ,. mozesz kup[ic dzialke pod dom mieszkalny, czy takich durakow ciemnakow jest wielu? czy to tylko pajac symaptylk PO bandy. czleku bez wartsci i rozumu ziemia musi byc uprawiana rolniczo zeby pzrynosila plony a nie lezala odlogowana, Zeby ja nabyc musiz miec uprawninia rolnicze a nie na drobny handelek i oszukiwanie skarbowki. Oszuscie i cwaniaczku z rozumem POmyj.
Konserwa1 / 77.253.50.* / 2015-11-20 23:11

to może wpłynąć na znaczący spadek cen ziemi i z pewnością zaszkodziłoby również wielu polskim rolnikom.

Proszę mi wytłumaczyć jak spadek cen ziemi może zaszkodzić polskim rolnikom ??? Tania ziemia rolnik może dokupić ziemię jeśli chce zwiększyć swoje gospodarstwo i żyć z dopłat, żyć z większej produkcji itp. Rolnik nie zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży ziemi no chyba, że u mnie z logiką coś nie tak???
Mika / 31.178.71.* / 2015-11-20 21:55
Hahahaha ochrona polskiej ziemi 'zaszkodzi polskim rolnikom' :))
Robert232 / 194.140.250.* / 2015-11-20 21:18
Zobaczcie jak propaganda kłamstwa manipuluje informacjami aby Polaków zniechęcić do PIS u, tworząc na zamówienie jakieś bzdurne, wirtualne teorie. A to tylko po to, że jeśli Polacy dadzą się wykorzystać propagandzie i zaczną wyprzedawać swoje ziemie - to koniec nie tylko państwa - ale i narodu. Dlatego takie prymitywne propagandowe zagrywki. Dość propagandy!
Obserwator 1 / 83.16.129.* / 2015-11-20 19:58
To kuriozum - jak ochrona polskiej ziemi może szkodzić polskim rolnikom. Ktoś tu całkiem ściemnia bo radykalna ochrona polskiej ziemi może tylko doprowadzić do zmniejszenia jej wartości a tym samym da możliwości jej zakupu przez uboższych polskich rolników. Rolnictwo w Polsce zabezpiecza potrzeby żywnościowe narodu, przyczynia się do ograniczenia kryzysu ekonomicznego i daje ochronę tysiącom ludzi nieprzystosowanych do obecnych czasów.
teżmi / 37.130.229.* / 2015-11-20 20:30
jakie kuriozum, to tylko czysta w swoim przekazie propaganda. Wszystko co zrobiło i zrobi jeszcze PIS - V kolumna będzie kwestionować. PO to jest.
Krzysiek303 / 77.115.99.* / 2015-11-20 19:53
Ciekawe kto to kupi? Eureka!! Dać Watykanowi. Już dali tysiące hektarów bez podatku. A przecież to zachodni kraj. Może pedofi.ski ale zachodni.
waza / 93.105.108.* / 2015-11-20 19:41
Tak najwyższy czas !! Dosyć tłamszenia polskiej gospodarki PRZEZ ZDRAJCÓW I WASALI ZACHODNICH GOSPODAREK!!
JURASIK0909 / 188.146.4.* / 2015-11-20 19:02
a celem zdradzieckich SOLIDARUCHOW bylo zniszczenie wszystkiego CO POLSKIE
i dzielili sie LUPAMI judesze
stanio / 217.28.145.* / 2015-11-20 18:57
Mam nadzieję, że ANR nie będzie mogła sprzedawać ziemi spółkom z o.o. a jedynie gospodarstwom rodzinnym.
Jeżeli dalej ANR będzie sprzedawać ziemię Spółkom TO nic się nie zmieni - później można zamiast sprzedać ziemie to sprzedać udziały w Spółce i w ten sposób wszystko obejść...
Najlepiej idzie ANR sprzedaż ziemi bez przetargów - na prawach pierwszeństwa, najczęściej dawnym Spółkom pracowniczym z byłymi dyrektorami PGR na czele, które dzierżawę dostały też bez przetargu... W tych spółkach pracowniczych, pracownicy byli tylko słupami i dawna nomenklatura wykupiła od nich udziały... Ale nadal te spółki mają pierwszeństwo w zakupie ziemi, którą dzierżawią na super warunkach. np mazowieckie, klasa ziemi 3a i dzierżawa 200 zł za ha rocznie.... Byli dyrektorzy i ludzie w ANR to przeważnie koledzy z dawnych lat. Cała ANR to jedna wielka klika!!!
Alpacz42 / 37.47.47.* / 2015-11-21 07:45
Zapytaj marszalka Kuchcinskiego ile kupil ziemi zwlaszcza w Bieszczadach z Agencji Rolnej i za poldarmo. No a Kuchcinski to przeciez PO.
Jurgiel rolnikow wyjurgieluje.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy