Forum Forum pracyDokumenty

Odmowa stażu przez UP

Odmowa stażu przez UP

Michał004 / 89.66.100.* / 2016-11-24 10:38
Witam, mam takie pytania do was mianowicie załatwiłem sobie staż w urzędzie miasta lecz urząd pracy odmówił mi zorganizowaniu stażu ponieważ nie ma zapewniania zatrudnienia po okresie stażu. Pytania jak to obejść i jak dostać staż skoro nikt w urzędzie miasta nie zagwarantuje pracy po okresie stażu ??
Wyświetlaj:
szklarek / 2016-11-24 10:57
Znaleźć innego potencjalnego pracodawcę - organizatora stażu, który taki wymóg spełni ALBO próbować przekonać.... PUP.

Ta druga opcja wiąże się z tym, że gwarancja zatrudnienia stażysty po stażu NIE jest wymogiem ustawowym czy wynikającym z rozporządzenia o zasadach stażu.

Jest on...praktyką części urzędów, które mają takie podeście, że skoro staż finansują to chcą mieć wymierny efekt w postaci UBYTKU bezrobotnego.
W związku z tym tylko takie umowy chcą podpisywać/staże finansować.
Michał004 / 89.66.100.* / 2016-11-24 11:04
Czyli jedyne wyjście walczyć z UP co i tak zapewne jest skazane na porażkę?
szklarek / 2016-11-24 11:15
Nie wiem czy skazane, przecież 'nad' osobą, która odmówiła jest jakiś dyrektor PUP, a on z kolei podlega PUP wojewódzkiemu z jednej strony oraz staroście powiatu.

Można oficjalną prośbę o wyjątek wysłać, umotywować.

Przecież nie mówimy o kombinacjach typu przemeldowanie do sąsiedniego powiatu, a więc przejęcie przez inny PUP. Choćby dlatego, że jeśli jego praktyka jest inna to z kolei dużo mniej chętnie podpisuje umowy z pracodawcami spoza powiatu. Choć znów ustawa tego nie zabrania, byle województwo było to same.

Najnowsze wpisy