Forum Forum prawneBudowlane

odrebna wlasnosc mieszkania a czynsz + inne oplaty

odrebna wlasnosc mieszkania a czynsz + inne oplaty

gocha41 / 77.114.72.* / 2008-04-15 21:38
Witam,
kilka lat temu kupilam 2 mieszkania na poddaszu, ktore polaczylam w jedno, zachowujac jednak taki uklad, aby kiedys mozna je bylo rozdzielic. Mam odpowiednie zaswiadczenie z Wydzialu Architektury, ktore pozwala je rozdzielic. Niestety, spoldzielnia robi z tym wielkie problemy posuwajac sie do tego, ze bedzie "oprotestowywac" owe zaswiadczenie. I przeciagac oczywiscie decyzje w czasie, a mnie na tym czasie zalezy - jedno z tych mieszkac chce sprzedac. Nie widzac innego rozwiazania dzisiaj zlozylam w mojej spoldzielni wniosek o wyodrebnienie wlasnosci mieszkania. Nurtuja mnie jednak pewne pytania.
1. co z czynszem? czy nadal normalnie oplacam czynsz + fundusz remontowy?
2. oplaty za: prad, wode, wywoz smieci, itp. - czy sama bede musiala zawrzec umowy z odpowiednimi firmami czy wszystko zostaje po staremu?
3. w ktoryms z watkow na tej stronie przeczytalam, ze jakas kobieta zostala obciazona kosztem w wysokosci 3 tys. zl za remont dachu - jak to mozliwe? Jesli w moim bloku jest ok. 100 mieszkan, a tylko jedno na razie jest wyodrebnione, to 99 lokatorow placi co miesiac male kwoty na tenze dach w funduszu remontowym, a jedna osoba zostaje obciazona tak ogromna kwota?
4. co w sytuacji, kiedy np. przecieka dach? popeka balkon? itp. Teraz dzwonie do spoldzielni i prosze o pomoc. Co po wyodrebnieniu?
Prosze o wyrozumialosc i odpowiedzi :-)

Najnowsze wpisy