Forum Forum prawneGospodarcze

odstąpienie od umowy kupna sprzedaży popawione

odstąpienie od umowy kupna sprzedaży popawione

meriva / 2009-03-25 18:49
Po usilnych namowach przedstawiciela firmy Eko Live, mąż zgodził się w końcu na prezentację.
Prezentacja odbyła się 6.03.2009 W mieszkaniu mojej matki, gdyż wspólnie tu mieszkamy.
Prezentowane urządzenie to odkurzacz..W trakcie prezentacji , prezenter zapytał czy czasem nie prowadzimy jakieś działalności, gdyż w takim przypadku moglibyśmy umowę spisać na firmę.
Prowadzę firmę jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą. Tłumaczyliśmy Panu, że nie mamy takiej gotówki i w ogóle nie jesteśmy zainteresowani zakupem tego urządzenia ze względu na duże wydatki w firmie. Pan zaproponował umowę w systemie ratalnym. Oczywiście na działalność Niestety przez nieuwagę zapomniał wniosku kredytowego. I jako takiego nie ma.
Prezentacja trwała do godziny ok 20,30. Po prezentacji pan zostawił sprzęt i odjechał.
Sprzątając po prezentacji zwróciłam mężowi uwagę, że sprzęt nosi znamiona użytkowania i z pewnością nie jest sprzętem nowym.
Po kilkunastu nieudanych próbach skontaktowania się z prezenterem, w niedzielę wieczorem tj 08.03.2009 prezenter pojawił się w mieszkaniu w celu odebrania zapomnianego wniosku. Niestety
ja już na tyle straciłam zaufanie do firmy, że podjęłam decyzję o odstąpieniu od umowy.
Poinformowałam Pana o tym fakcie. Niestety prezenter mnie dosłownie wyśmiał. Powiedział mi ,
że spisał umowę z przedsiębiorcą i nie przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy. Mimo
wszystko, w poniedziałek tj 09.03.2009 wystosowałam odpowiednie pismo do firmy Eko Live w
Opolu powołując sie na i ustawę o możliwości odstąpienia od umowy z żądaniem odebrania
ode mnie pozostawionego sprzętu. W ślad za tym otrzymałam fakturę na to urządzenie z
zerowym terminem płatności. Fakturę odesłałam wraz z pismem podtrzymującym moje stanowisko w sprawie odstąpienia od umowy.
W odpowiedzi otrzymałam pisemko, że jeżeli nie zapłacę za sprzęt sprawa zostanie skierowana do sądu, a odstąpienie mi się nie przysługuje , gdyż jestem przedsiębiorcą.
Owszem prowadzę działalność gospodarczą, ale ani prezentacja nie miała miejsce w siedzibie firmy, ani moja firma nie kierowała zaproszenia na prezentację. A poza tym nadal pozostaję
osobą fizyczną. Ponieważ firma , która prowadzę niema osobowości prawnej. Jest to jednoosobowa działalność gospodarcza. BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!!!!!!!!!!!
Wyświetlaj:
slawenty / 62.111.152.* / 2010-06-09 20:12
i tak jestes przedsiebiorcą mimo iz posiadasz taka działalność o której piszesz
meg5555 / 2009-04-29 00:10
Ja mam bardzo podobny problemtyle, ze zakupilam towar w intrnecie.
Prosze pomozcie !!!!!!!

mam prowo do zwrotu czy nie?
maniche / 193.111.166.* / 2009-04-30 11:30
Jako osoba zakupująca przedmiot na firmę nie możesz go zwrócić. Dlatego właśnie chciał koniecznie aby była umowa spisana na działalność gospodarczą.
Jam873 / 95.49.7.* / 2013-03-09 11:16
Jak chcesz sie rozmyślać to idź kupuj w KIOSKU a nie narażaj na koszty sprzedającego!
eluś / 78.88.122.* / 2009-07-24 12:52
To co w takim razie mogą osoby zakupujące przedmiot na firmę? Rozumiem, że prawo dotyczy zarówno osób fizycznych, ale i też podmiotów gospodarczych i co wówczas można zrobić. Czy ktoś wie? Jak w takim razie może "podmiot gospodarczy" zgodnie z prawem zrezygnować z towaru? Czy podmiot gospodarczy nie ma żadnych praw, nie ma żadnej możliwości zrezygnowania, zie może się rozmyślić?

Najnowsze wpisy