Forum Forum prawnePracy

Odszkodowanie powypadkowe

Odszkodowanie powypadkowe

PanPan / 2012-02-16 13:36
Czy mam prawo do odszkodowania powypadkowego w przypadku kiedy zostałem wysłany przez szefa w dwudniową delegację i w drodze powrotnej miałem wypadek samochodowy? Panowały bardzo złe warunki atmosferyczne i najechał na mnie samochód, wina nie była moja, natomiast w wyniku wypadku mam złamaną nogę.
Wyświetlaj:
pusty / 2013-02-11 11:52
odszkodowanie tak czy inaczej dostaniesz, pytanie tylko czy cywilne (z oc sprawcy) czy z firmy jako ze doznales trwalego uszczerbku na zdrowiu czy cos w ten desen :) skorzystaj z firmy zajmujacej sie odzyskiwaniem pieniedzy z wypadkow
szklarek / 2017-06-27 09:31
"deseń" podał wiwan już w tym wątku, a wątek jest w dziale prawa pracy, więc kwestia OC sprawcy, który nie jest pracodawcą poszkodowanego jest tu bezprzedmiotowa.
tonieja / 95.49.124.* / 2013-01-22 11:16
W tym przypadku możemy rozpatrywać dwie oddzielne sprawy z jednej strony wypadek w czasie pracy i tu relacja z Zusem lub jakimś ubezpieczeniem pracowniczym jeśli jest ale z drugiej strony niezależnie kiedy ulegliśmy wypadkowi należy nam się odszkodowanie od sprawcy wypadku z jego polisy OC. Wiem bo miałem taki sam przypadek i myślałem, że dostane coś z Zus i się nie udało, więc zwróciłem się do firmy która się tym zajmuje.
emerytka56 / 2012-02-16 15:24 / Bywalec forum
Oczywiście, przysługuje Panu jednorazowe odszkodowanie powypadkowe, jako, że odbywał Pan podróż służbową, to uległ Pan wypadkowi podczas godzin pracy.
wiwan / 2012-12-19 20:21
O ILE
- złamanie okaże się na tyle poważne, że spełni kryterium tego, co ustawa wypadkowa uznaje za
* stały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu nierokujące poprawy.

* długotrwały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu na okres przekraczający 6 miesięcy, mogące ulec poprawie.

Najnowsze wpisy