Forum Forum prawneZmiany w prawie

odszkodowanie z zus

odszkodowanie z zus

agadunia / 2012-06-28 08:13
680zł za 1% uszczerbku na zdrowiu-rozumiem,że ta kwota to kwota netto? Po odwołaniu zus wstrzyma mi kwotę , którą mi przyznano czy też zostanie mi wypłacone ?
Wyświetlaj:
pawelt1 / 193.203.44.* / 2017-06-27 13:58
kwota 809 za 1 procent to rozumiem ze na reke tyle dostane
wiwan / 2017-06-27 14:07
Napisano już w tym wątku, co prawda 5 lat temu, ale się to nie zmieniło, że netto = brutto w tym przypadku.
Odszkodowanie jest zwolnione z PIT, nie podlega też żadnym składkom.
wiwan / 2012-06-28 11:19
Jeśli jest to już odwołanie od decyzji ZUS- nie wstrzymuje ono wypłaty w kwocie z decyzji.
Jeśli jest to sprzeciw od decyzji orzecznika, czyli nie ma jeszcze decyzji- to wstrzymuje to wydanie decyzji, czyli opóźnia wypłatę.

Kwota brutto, ale nie podlega ona zaliczce PIT ani składkom, więc jest równa netto.
agadunia / 2012-06-28 14:07
Decyzji jeszcze nie otrzymałem ale chcę się odwołać z tego względu,że przyznano mi tylko 8%.Mogę się odwołać od decyzji i to nie wstrzyma mojej wypłaty - tak to zrozumiałem ??Dziękuję za szybkie odp
wiwan / 2012-06-28 20:23
No więc skoro nie ma decyzji jeszcze- to NIE jest to odwołanie, ale SPRZECIW wobec orzeczenia lekarza orzecznika- jest na to tylko 14 dni od otrzymania orzeczenia. I to odwlecze wydanie decyzji, co za tym idzie wypłatę.

Decyzja ZUS o odszkodowaniu czy rencie to etap następny postępowania o świadczenie po etapie medycznym, jakim jest ten 'castnig' u lekarza.

Bez sprzeciwu wobec decyzji lekarza nie będzie można odwoływać się następnie od ewentualnie niekorzystnej decyzji w jej zakresie medycznym. Czyli owych procentów właśnie.

Najnowsze wpisy