Forum Forum emerytalneZUS

Odszkodowanie z ZUS

Odszkodowanie z ZUS

matpel55 / 2016-08-21 13:05
Witam. Doznałem wypadku przy pracy. Uszkodzone zostały palce ręki prawej, wskazujący (2) i środkowy (3). Jeśli chodzi o uszkodzenia palca drugiego to mam do czynienia z uszkodzeniem ścięgna i szyciem rozcięcia skóry. Z palcem trzecim jest zdecydowanie gorzej, uszkodzenie ścięgna, ubytek tkanki miękkiej, ubytek tkanki kostnej, szycie rozciętej skóry, wstawienie drutu. Pobyt w szpitalu 3 dni, okres noszenia opatrunku 5 tygodni, szwy 2 tygodnie. Jakie byłoby stosowne odszkodowanie przy takich obrażeniach. Chodzi mi o wartość procentową. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
Wyświetlaj:
wiwan / 2016-08-21 20:21
Proponuję samoobsługę u źródła:

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania:

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/obwieszczenie;ministra;pracy;i;polityki,dziennik,ustaw,2013,000,954.html

tj. odszukanie swoich uszczerbków i przewidzianych dla nich widełek stawki procentowej.
matpel55 / 2016-08-21 20:42
Widziałem daną tabelę, problem w tym, że jest ona bardzo ogólna. Liczyłem na zgłoszenie osoby, która miała podobne uszkodzenia, ale mimo wszystko dziękuję serdecznie za odpowiedź
wiwan / 2016-08-22 08:24
Rozumiem. Tylko takie 'zgłoszenie' jest mało miarodajne w sytuacji, gdy nawet identyczne przypadki zdrowotne ocenia inny orzecznik przecież. Taka różnica oceny występuje nawet w przypadkach 'prostych' tj. z jednym konkretnym uszkodzeniem, bez powiązania z innymi.

Proszę zresztą zerknąć na regulacje z par. 8 do 10 tego rozporządzenia, które wpływają na to, jak mimo ostrych widełek stawka jest różnicowana.

Najnowsze wpisy