Na skróty
Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Odwołanie od decyzji PZU. Brak przyznania świadczenia.

Odwołanie od decyzji PZU. Brak przyznania świadczenia.

skomentuj
jn19 / 2011-03-13 21:16
Witam. Dnia 10 stycznia br. miałam wypadek w domu. Wieczorem wskutek utraty przytomności uderzyłam twarzą o podłogę i wybiłam sobie dwa zęby (jedynkę i dwójkę) oraz uszkodziłam wargę (silna opuchlizna, krwawienie). Po omdleniu wystąpiła gorączka, wymioty. 11 stycznia zgłosiłam się do lekarza rodzinnego oraz do dentysty. Przebywałam na L4 od 11 do 28 stycznia. Leczenie zostało już zakończone. Na wardze pozostała mi blizna i małe zgrubienie. Całą dokumentację przedłożyłam w PZU (rachunek od dentysty (1000 zł), kopie kartoteki od dentysty oraz lekarza rodzinnego).

PZU odmówiło mi wypłacenia świadczenia. Tłumacząc, że zdarzenie nie zostało wywołane przyczyną zewnętrzną, w sposób nagły oraz, że PZU nie ponosi odpowiedzialności za skutki nieszczęśliwego wypadku, który powstał w wyniku chorób i stanów chorobowych nawet takich, do których ujawnienia doszło w sposób nagły. Posiadam ubezpieczenie typu P Plus.

Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Odwoływać się? Czy świadczenie faktycznie mi się nie należy?

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
bumclik / 83.25.62.* / 2013-02-04 17:47
proszę o poradę.chcę zgłosić szkodę.wbił mi się pręt w noge i została mi blizna 1cm2.czy to podlega odszkodowaniu?
KJ711 / 95.160.222.* / 2012-12-17 11:49
Skręciłem staw skokowy byłem na pogotowiu od razu po zdarzeniu. Złożyłem dostępną dokumentacje w PZU w celu likwidacji szkody i otrzymałem decyzję negatywną, która brzmiała:
( gdzie mam złożyć odwołanie i czy mam szansę odwołać się od tej decyzji.)
Szanowny Panie
W imieniu PZU SA informuję, iż po rozpatrzeniu zgłoszonych roszczeń nie może zostać przyznane świadczenie.
Zgodnie z postanowieniami § 13 ust.1 ogólnych warunków jednostkowego i rodzinnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków ustalonych uchwałą Zarządu PZU SA nr uchwałą Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej nr UZ/110/2008 z dnia 3 marca 2008 r. ze zmianami ustalonymi uchwałą nr UZ/569/2009 z dnia 29 grudnia 2009 r., uchwałą nr UZ/14/2011 z dnia 13 stycznia 2011 r., uchwałą nr UZ/21/2012 z dnia 20 stycznia 2012 r. oraz uchwałą nr UZ/116/2012 z dnia 29 marca 2012 r., ubezpieczenie obejmuje świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku ubezpieczeniowego przy czym, jeżeli ubezpieczony doznał 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu, PZU SA wypłaca świadczenie w pełnej wysokości sumy ubezpieczenia określonej w umowie ubezpieczenia, a w razie jeżeli ubezpieczony doznał mniej niż 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu, taki procent sumy ubezpieczenia określonej w umowie ubezpieczenia, w jakim ubezpieczony doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przy czym trwały uszczerbek na zdrowiu to trwałe, nie rokujące poprawy uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia.

Na podstawie oceny zaocznej wydanej w oparciu o zapisy w dokumentacji medycznej lekarz konsultant nie stwierdził u Pana trwałego uszczerbku na zdrowiu po urazie w dniu 20.11.2012r.
Wobec powyższego brak jest podstaw do wypłaty świadczenia.

Spełniając ustawowy obowiązek informuję, iż w przypadku braku akceptacji stanowiska ubezpieczyciela istnieje możliwość dochodzenia roszczeń także na drodze sądowej.
bogdann / 37.225.170.* / 2013-04-04 18:26
Widocznie mają już gotowe szablony żeby odsiewać jak największą liczbę petentów...
nexia / 2013-03-02 16:05
Odpowiedzią było by konkretne pokierowanie tej osoby ; jakie dokumenty powinien złożyć i jak opisać szczegółowo całą sprawę żeby mógł zrozumieć . Ponieważ przeciętny poszkodowany w wypadku /zdarzeniu nie jest erudytą i ma prawo nie wiedzieć że PZU stosuje choćby słowne (co to jest zdarzenie.co to jest wypadek) kruczki na podstawie których najczęściej zaocznie dyskwalifikują już w przedbiegach poszkodowanego którego (jak wyżej napisane)paragrafy ,ustawy ,numery uchwał itp. )
eme / 213.238.89.* / 2011-03-14 07:02
Oborowy ma racje. Trzeba bylo w czasie L-4 zajrzec tutaj na forum i zapytac co i jak robic.Moglas sie przeciez poślizgnąć na wytartej lub napastowanej świeżo podłodze.Wtedy byłaby przyczyna nagła i niezalezna od twojego stanu zdrowia. A tak na przyszłość znajdz sobie jakąś dziure w chodniku i o niej pamietaj :))
oborowy / 79.185.90.* / 2011-03-14 00:00
Gdybyś najpierw zrobil wpis tu na forum, to tacy jak ja by Cie pouczyli jak opisac zdarzenie.

Gdybys podał,ze sie POślizgnołeś, to byś odszkodowanie otrzymał.
To jest też dowodem na to,ze nie znasz OWU tego ubezpieczenia i dlatego kasa poszla Ci koło nosa.

Na drugi raz w takim przypadku najpierw przeczytaj OWU,a pózniej pisz o swiadczenie.

To wykluczenie, które tu podaleś wystepuje we wszystkich OWU we wszystkich ubezpieczeniach wypadkowych.

Teraz możesz sie odwolywać do Pana Boga o rozum.
MARK2 / 83.8.114.* / 2013-10-20 19:58
Miałem podobne zdarzenie,
miałem wypadek w pracy i opisałem to w zgłoszeniu likwidacji szkody, PZU wysłało mi pismo dokładnie takiej samej treści jak powyżej. Właśnie piszę odwołanie...
ogdann / 37.225.170.* / 2013-04-04 18:28
Czy użyte słowo określające wypadek od zdarzenia ma wpływ na wypłatę odszkodowań? szkoda tylko że jak biora pieniądze na poczet ubezpieczenia to się nikt do takich szczegółów nie czepia...
skomentuj

Najnowsze wpisy