Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Odwołanie od decyzji PZU-skręcenie kręgosłupa szyjnego

Odwołanie od decyzji PZU-skręcenie kręgosłupa szyjnego

JacekWW / 79.187.186.* / 2014-05-14 11:19
Witam serdecznie. Kilka tygodni temu doznałem nieszczęśliwego wypadku, biegnąc po mieszkaniu uderzyłem głową w futrynę drzwi i odbiłem się na ziemie. Na czole wyszedł mi gigantyczny siniak i zaczęła pobolewać mnie szyja w okolicach kręgosłupa. Więc udałem się na pomoc wieczorową, tam skierowali mnie do szpitala. W szpitalu stwierdzono u mnie skręcenie kręgosłupa szyjnego (ten kod lekarski: s13). Dostałem skierowanie do ortopedy, 2 tygodnie L4, po dwóch tygodniach kolejna wizyta. Ortopeda stwierdził, że wszystko zagoiło się dobrze, wydał mi wszystkie papiery. Złożyłem wniosek o odszkodowanie do PZU, i nie przyznali mi ANI ZŁOTÓWKI, ponieważ w dokumentach które złożyłem nie ma nic o trwałym uszczerbku na zdrowiu, tylko bóle i nieprzyjemności. Płacę najdroższą składkę PZU, polisa P PLUS, byłem na dwóch wizytach u ortopedy, 2 tygodnie zwolnienia, a oni nie przyznali nic.

Dodam, że moja dziewczyna, na identycznej polisie skręciła kostkę wysiadając z samochodu, również pojechalismy do szpitala, dostala 2 tygodnie L4, bez gipsu, zostala wezwana na komisje, i przyznali jej 3200 zł.

Proszę o jakieś porady, co napisac w odwolaniu, i czy jestem w stanie cos z tym zrobic, z gory dziekuje :)
Wyświetlaj:
UNICOVER / 185.93.94.* / 2019-06-16 14:53
Pomoc poszkodowanym i ich najbliższym oferuje Kancelaria Odszkodowawcza Unicover. Sprawy nam powierzone traktujemy priorytetowo. Prowadzone są przez zespół doświadczonych specjalistów. Od wielu lat skutecznie uzyskujemy satysfakcjonujące świadczenia odszkodowawcze dla naszych Klientów. Przekonaj się, że warto - skontaktuj się z nami.

http://unicover.pl/
Zaget / 83.26.73.* / 2016-06-28 19:57
Poleszczuk to naprawde świetny lekarz
wrr1 / 91.233.112.* / 2014-10-16 23:06
iść do lekarza na ponowne badanie i nich ci napisze czy masz uszczerbek na zdrowiu czy nie - kręgosłup to nie byle co a jak boli to może być następstwem tego wypadku - oby nie.
Pisz odwołanie i tyle może zmienią zdanie złodziejskie ubezpieczyciele. Ja mam podobnie bo za skręcone kolano na wf nie przyznali odszkodowania bo wg nich to ni był nieszczęsliwy wypadek gdyż nie nastąpił atak serca, nie było ataku epilepsji itp wymienili same śmiertelne choroby i napisali też o jakimś czynniku zewnętrznym -szkoda słów, piszę jeszcze odwołanie mam nadzieję że zmienią zdanie. Ty też pisz
annak74 / 37.108.101.* / 2014-05-15 10:14
wedle uznania, ale ja bym poszła, od czegoś są lekarze... Życzę zdrowia
annak74 / 31.61.136.* / 2014-05-14 14:44
dokładnie tak, ale niestety nie jestem lekarzem... Rozstrój zdrowia - pewnie kwalifikuje pacjenta do wypłaty odszkodowania, a do tego potrzeba tylko dokumentacji medycznej, bo to podstawa do roszczenia
JacekWW / 87.205.51.* / 2014-05-14 19:56
Czyli na takiej zasadzie powinienem pisać odwołanie? Mam przez ten wypadek problemy ze zdrowiem, tylko pytanie, czy powinienem znowu udac sie do lekarza, czy wystarczy im to napisac?
annak74 / 31.61.136.* / 2014-05-14 13:54
Witam, wszystko zależy od tego co napisał lekarz, czy był uszczerbek na zdrowiu czy nie. Niestety żaden ubezpieczyciel nie płaci odszkodowania za nieprzyjemności i ból :(, a skręcenie kręgosłupa to nieszczęśliwy wypadek i jeśli takiego schorzenia nie ma na liście uszczerbków i na szczęście dla Pana nie pozostawił " śladu na zdrowiu " to nie ma za co wypłacić. Proszę zapytać kadrowej czy innej osoby trzymającej pieczę nad polisą w pracy, jaki jest zakres świadczeń.
JacekWW / 79.187.186.* / 2014-05-14 14:12
A jeżeli do teraz mam bóle przy gwałtownym skręceniu głową, to powinienem udać się ponownie do lekarza? Bo jeżeli mam do teraz bóle, które nieraz są dosyć mocne, to dla mnie jest to jakaś pozostałość po wypadku, prawda?

Najnowsze wpisy