Forum Polityka, aktualnościKraj

Ograniczenie handlu w niedzielę. "Solidarność" przygotowała projekt, eksperci straszą zwolnieniami

Ograniczenie handlu w niedzielę. "Solidarność" przygotowała projekt, eksperci straszą zwolnieniami

Wyświetlaj:
rebe / 217.99.254.* / 2016-08-12 17:26
duda zostałeś wydudkany z emeryturami. wiec odwal sie od sklepow.
wiesiek525 / 185.38.224.* / 2016-08-09 14:19
Panie Dudo w mojej ocenie spowoduje to zwolnienia pracowników. Co im pan wtedy powie? Należy raczej walczyć o to aby za niedzielę byli dobrze/zgodnie z prawem wynagradzani/. No i niech pan namawia Polaków aby nie robili zakupów w niedzielę. Jeśli kupują to widocznie mają z jakiegoś powodu taką potrzebę.
syzyf / 89.73.242.* / 2016-08-09 14:17
Obawiam się,że pracownicy sklepów zamkniętych w niedziele nie będą tym zachwyceni.Zyskają wprawdzie wolny dzień,ale stracą część zarobku a może nawet możliwość pracy.Właściciele sieci handlowych nie będą potrzebowali tak dużej liczby pracowników i dlatego część z nich zostanie zwolniona.Czy to będą ci najbardziej zadowoleni z wolnych niedziel?
.obiektywny. / 81.190.62.* / 2016-05-16 00:21
W niedzielę i święta na całym świecie handel jest maksymalnie ograniczony. Chyba tylko w Polsce sklepy są otwarte.
asdasd / 83.24.52.* / 2016-05-07 08:22
w tak narzekacie, że w niedziele nie pójdziecie do pracy, ja myślę, że narzekają na ten przepis pracodawcy, w czechach jest tak, że punkt 19 od poniedziałku do piątku wszystko jest zamknięte, nie ma nikogo na ulicy !!! soboty i niedziele mają wolne od pracy !!! można pracować i żyć ? Można, więc o co drzecie koty pracodawcy ? Jeżeli chcecie iść do pracy w niedzielę, to łaskawie idźcie sami i zrezygnujcie ze swoich wczasów na majorkach i z innych wojarzy !!!
Piotr563 / 88.156.226.* / 2016-05-02 17:08

Solidarność

Nic nowego nie wymyslili zawsze robili wszystko przeciw całemu społeczeństwu bo paru cwaniaczkom coś sie nie podoba. Nie robom zawsze coś sie niepodoba szczególnie takim jak Duda który do hotelu nad morze jedził i pracom się nie zhańbił. A teraz biora setki tysiecy za frajer
Piotr842 / 88.156.226.* / 2016-05-02 17:02

Ograniczenie handlu w niedzielę

PIS robi wszystko aby Polacy jeszcze bardziej ich znienawidzili. Powinni zabronić iśc Polakom w niedzielę do koscioła. Ci ludzie są chorzy z nienawisci do społeczeństwa które w perfidny sposób podzielili kłamstwami i oszczerstwami.
Slavo7890 / 85.237.171.* / 2016-05-02 15:56
W wielu krajach niedziele są wolne dla dużego handlu 9bo rozumiem, że o ten sektor głównie chodzi) i nikt nikogo nie zwalnia, jeśli ja cos potrzebuję (kupić oczywiście) to zrobię to w piątek, sobotę, wtorek itd. I wtedy ten personel będzie tam na swoich stanowiskach tak samo potrzebny jak w niedzielę. Niech już te pasibrzuchy korporacyjne przestaną nas straszyć tymi zwolnieniami, już jest brak rąk do pracy (oczywiście rąk, które coś potrafią) i znajda ludzie pracę może nawet lepszą. A niedziela niech będzie niedzielą i nie jest to mój fanatyzm religijny, tylko pragmatyzm socjologiczny, poświęćmy na prawdę trochę czasu najbliższym zamiast szlifować z nimi marmury w "galeriach". To Drodzy Państwo nie jest wolność a wprost coś przeciwnego, tylko zwolennicy tego szlifu nie mają o tym pojęcia, bo w galerii kupić można wszystko oprócz rozumu, rozsądku i inteligencji. Pozdrawiam.
tiaa / 81.219.96.* / 2016-05-05 11:20

jeśli ja cos potrzebuję (kupić oczywiście) to zrobię to w piątek, sobotę, wtorek itd. I wtedy ten personel będzie tam na swoich stanowiskach tak samo potrzebny jak w niedzielę.

przecież ten personel i tak jest i będzie w sobotę. Przecież nie zwiększy się zatrudnienie np. w sobotę o 100% bo to nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, bo nie będzie o tyle więcej pracy. Prosty przykład, czy wydaje ci się że tyle samo zajmie obsługa gdy pójdę do sklepu i w sobotę i w niedzielę i w każdym z tych dni kupie po jednym bochenku chleba niż gdybym poszedł tylko w sobotę i kupił dwa bochenki? Oczywiście mniej czasu potrzeba na obsłużenie przy tym drugim wariancie, A zatem wniosek nasuwa się sam, mniej potrzebnych pracowników.
Do tego można dodać takich pracowników jak ochrona, gdzie też nie zwiększy się ona dwukrotnie w sobotę. Podobnie osoby sprzątające, jak już posprzątają w sobotę to w niedziele nie będzie potrzeby sprzątać.
Zbigniew310 / 85.255.243.* / 2016-05-05 08:16
Racja ,to najbardziej wyrafinowana forma niewolnictwa.Ale ,czy Kowalski,Nowak i wielu innych szlifujących marmury wie co to znaczy?Szczerze wątpię...
~kobieta pracująca / 188.146.138.* / 2016-05-02 15:36
DLACZEGO TYLKO SKLEPY MAJĄ MIEĆ WOLNE W NIEDZIELE, PRZECIEŻ W SZPITALU, W TV,W RESTAURACJACH, W SAMOLOTACH I WIELU INNYCH ZAWODACH TEŻ MUSIMY PRACOWAĆ W NIEDZIELE!!!!!! DLACZEGO TYLKO JEDEN ZAWÓD MA MIEĆ WOLNE NIEDZIELE. MY KOBIETY INNYCH ZAWODÓW TEŻ TAK CHCEMY!!!!!CZUJEMY SIĘ GORSZE!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marek838 / 5.172.239.* / 2016-05-02 15:18
Eksperci niech sobie wsadzą w d--e te swoje wyliczenia. Niech polacy omijają samodzielne kasy zakupowe a stoją w kolejce w kasie z obsługą pracownika i żadnych zwolnień nie będzie.
Jkc / 81.190.59.* / 2016-05-02 15:13
Podobno żyjemy w wolnym kraju. Nikt nikomu nie karze chodzić do pracy w niedziele i nikt nikomu nie karze spędzać niedzieli na zakupach czy w domu. Chyba jesteśmy wolni!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bb978 / 83.11.28.* / 2016-05-02 15:03
Jestem za ograniczeniem handlu w niedzielę......sama pracuje w handlu i wiem jak to wygląda zamiast spędzać aktywnie czas z rodziną gdzieś w kinie ,na rowerze w parku czy tp....to 80%społeczęństwa do kościoła a potem pielgrzymka po sklepach ot tak dla zabicia czasu bo nie ma co robić....pałęta się miedzy regałami i wypyśla bo przecież on ma wolne przychodzi jako klient a ty niedzielny robolu mu nadskakuj..............
Anka869 / 194.126.238.* / 2016-05-02 15:13
A w kinach, restauracjach, komunikacji miejskiej i w wielu innych miejscach to ludzie nie pracują? Dlaczego handel ma mieć wolne , a inni nie? Handel ma wolne święta, Nowy Rok, Trzech Króli itp, a są tacy, którzy muszą pracować. Więc o co chodzi?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bb7702 / 83.11.28.* / 2016-05-02 14:59
przestańcie gadać głupoty.Ja jestem za takim zakazem ,też mam rodzinę na utrzymaniu i zarabiam w markecie 1385zł za, pracę w niedziele mam wolne w tygodniu i co.....wtedy mam wykorzystać czas dla rodziny jak dzieci w szkole a mąż w pracy....Niektóre wypowiedzi sa żenujące...najlepiej dać się wykorzystać za wzse pieniądze żeby tacy biznesmeni dorabiali się naszym kosztem i naszych rodzin.Pamiętam czasy kiedy nasi rodzice właśnie takie niedziele spędzali z nami i był to najlepszy czas.....a nie tylko gonitwa za kasą. LUDZIE SĄ RZECZY WAŻNE ALE CZAS SPĘDZONY Z RODZINĄ JEST BEZCENNY.
Jak przyjdzie jakiś czas to pracodawca na pewno nie będzie brał ciebie i twoich potrzeb pod uwagę...
jj1 / 79.175.225.* / 2016-05-02 14:36
Jak Duda może decydować co ja mam robić z rodziną w niedzielę. To że on ma kupę kasy za 0 pracy, podejmuje głupie decyzje, nie myśląc o tym ile tysięcy osób przez to zostanie pozbawionych pracy.
Z czego te osoby będą żyć.
nieduda / 77.253.14.* / 2016-05-02 14:28
a co ty masz prawo duda o decydowaniu kto jak spedzi niedziele. my nie mozemy za darmo korzystać z darmowych wczasów i ...darmowych paczek na wynos. karygodne....
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy