Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Olbrzymie kary za nielegalne oprogramowanie

Olbrzymie kary za nielegalne oprogramowanie

Bit / .* / 2004-03-18 16:51
Komentarze do wiadomości: Olbrzymie kary za nielegalne oprogramowanie.
Wyświetlaj:
Dlaczego się tu urodziłem.. / 89.76.134.* / 2010-10-11 12:39
Jakież to piękne i uczciwe rozwiązanie, 0,001% obywateli ma zawiasy za nielegalną windę, podobny procent żegna się z działalnością za mptrójki a reszta się cziluje bo przecież wszystkich się sprwdzić nie da. Lepiej zniszczyć życie nikłej części za to co robią w zasadzie wszyscy. Koszt oprogramowania dla jakiegokolwiek MIKROPRZEDSIĘBIORSTWA związanego z dajmy na to projektowaniem, mediami, foto, czy wideo przekracza ROCZNY OBRÓT tegoż. Też super.
A jeśli coś mnie zastanawia to: CO MA SYN KOMENDANTA NO SWOIM IPHONIE...
buszka / 178.73.49.* / 2010-11-13 19:37
No cóz ,takie czasy i nikt tego nie zmieni.Natomiast mysle ze dlaczego jedni maja miec oryginał a inni nielegalne oprogramowanie ???
Prawowity posiadacz pakietu OPEN OFFICE / 89.76.134.* / 2010-10-11 12:27
Jestem za przywróceniem kary śmierci dla pracowników posiadających nielegalną muzykę na swoich "dyskietkach"!
snajper102 / .* / 2005-05-31 18:18
"Nikt nie może wejść do prywatnego domu i sprawdzać, czy mamy autoryzowane oprogramowanie". Mam inne zdanie na ten temat. Do mojego mieszkania weszła pollicja i zabrała komputer syna (prezent komunijny) pomimo że nie prowadzę firmy a komputer służył jedynie do nauki i zabawy. Czy policjanci postępowali bezprawnie.
T / .* / 2005-05-31 17:47
A co z karami dla "nielegalnych posłów", którzy pobierają podwójne potrójne wynagrodzenia, o tym cisza, a ile otrzymali twórcy takich ustaw?
Klaus Barbie / .* / 2004-03-22 16:31
...a gdy zainstalujemy darmowe oprogramowanie (Lunux, OpenOffice itp.) to Urząd Skarbowy domierzy nam podatek z tytułu niezaewidencjowanego przychodu. Tak źle i tak nie dobrze.
NOrbisan / .* / 2004-03-25 22:43
co do linuxa i niezaewidencjonowanego przychodu to sprawę mozna szybko roziązac na kilka sposobów (czyli znowu nasze wrodzone zdolności do kombinacji :)1. Pokazujemy rachunek za internet2. kupujemy ksiązke, gazete itd z dołaczoną jakąkolwiek dystybucją linuxa (12 zł)i US moze sobie co najwyzej kontrole zrobic
jendrek / .* / 2004-03-22 09:20
Gwałt zbiorowy na nieletniej - kara w zawieszeniu (bodaj - Opole), NFOZZ - sprawa nierozwiązana, a może w toku?, Rywin !7 mln w łapę itp.A tu tylko 5 lat i 5% za pracownika,który ma MP3.Kto za tym stoi ?? Czy to poważne?? Gdzie my żyjemy? Czy leci z nami pilot !!!
konfitura / .* / 2004-03-20 20:35
Pierwszy nalot powinni zrobic na TP SA. Tam na wielu kompach systemy operacyjne są pirackie.Wykupiona przez nich licencja nie starcza na tyle stanowisk pracy, nie mowiac juz o laptopach. Kwestie mp3 i divx pomijam ze wzgledu na jej zasoby ;)
ksawerys / .* / 2004-03-20 20:33
Całe Niemcy żegnają się konsekwentnie z niedoróbką programową Billa Gatesa: może teraz czas na Polskę?
nizki / .* / 2004-03-19 14:42
L I N U X !!! :)))
Piotr / .* / 2004-03-19 13:00
Nie wiem tylko czemu Polska policja i skarbówka ma dbać o Microsofta a ja mam tym glinom za to płacić. Wolałbym bezspiecznie chodzić po mieście i żeby mi nie ukradli samochodu. A co do cen to kupiłem ostatnio komputer za 1200 a oprogramowanie legalne za 2000 (Win i Office). I myslę że byłem głupi i nienormalny. Nabiłem kabzę Amerykanom.
Marek / .* / 2004-03-21 12:19
Było trzeba zainstalować Linuksa oraz OpenOffice. Komplet kosztuje zero zł i jest w pełni legalny. Jesli już musi byc Windows (np. ze względu na ulubione gry), to zamiast MS Office mozna zainstalować OpenOffice za zero zł. (OpenOffice pracuje pod Linuksem i pod Windows). I nie ma potrzeby nabijac kabzy komukolwiek :-)
Jarek / .* / 2004-03-19 09:20
He, he, he. Ciekawe co będzie jak znajdą kilka MP3-jek np. w Rafinerii Gdańskiej lub Telekomunikacji. Te firmy teżzapłacą 5% rocznego obrotu. Tylko kretyn może wymyśleć takie prawo
Bill / .* / 2004-03-19 19:09
To nie kretyn wymyślił, wystarczy odwiedzić Jaśnie Pana Prezydenta i podarować mu jakiś gadżecik.
maciek / .* / 2004-03-24 10:20
najlepiej jakiegos mp3 palyer'a ze zlota ;))
SOFCIK / .* / 2004-03-19 08:17
Piractwo było jest i zawsze będie tego sie nie przeskoczy chyba ze ktos wpadnie na taki pomysl jak ja mam i wtedy piraci mogliby sie pozegnac z nielegalnym softem. Kwestia lezy w sposobie napissnia programu a na ta chwiel jest juz to mozliwe aby program nawet po skopiowaniu nie nadawal sie do rozpowszechniania :)
lech / .* / 2004-03-19 15:19
kazde twoje zabezpieczenie bedzie mozna szybko obejsc.
Janek L. / .* / 2004-03-19 08:17
Przerwała działalność gier komputerowych?Zaprawdę, nasza policja wykazuje się kontrolą niezwykłych zdolności paranormalnymi. Nadzwyczajne!
tomasz / .* / 2004-03-19 07:38
To jest cały czas inna liga. Wielkie zachodnie firmy produkujące oprogramowanie, to jakie pieniądze zarabiają, to ja sobie tego w naszych polskich bankach nie wyobrażam. Amerykanie, czy firmy zachodnioeuropejskie - stać ich na kupno programów, u nas tylko wielkie firmy mogą sobie na to pozwolić. Mały przedsiębiorca nie kupi oprogramowania do kilku komputerów w firmie wartości dobrego samochodu. Więc kombinują, a w rządzie i w skarbówkach tylko patrtzą jak udupić kolejnego przedsiębiorcę - chyba mają od tego prowizję.
dave / .* / 2004-03-19 09:16
idac tym tropem mozna powiedziec, ze prowadzac mala firme moge ukrasc samochod,bo potrzebuje go do pracy, a nie stac mnie jeszcze na kupno
Stefan / .* / 2004-03-19 15:28
Idąc tym tropem można powiedzieć, że należy zamknąć firmy których nie stać na zakup oprogramowania za które w Polsce płacimy wiecej niż w np. Niemczech. Czego życzę biednym firmom w których ty lub ktoś z twojej rodziny jesteście zatrudnieni.
Marek / .* / 2004-03-21 12:25
Dlatego należy szerzej stosować system operacyjny Linux. Tacy bogacze jak Niemcy Linuksa stosują powszechnie i przez to stają się coraz zamożniejsi. A my wciąż tkwimy w wytworach Billa Gatesa. Nie rozumiem, gdzie kształcą się polscy informatycy, których wiedza kończy się na poziomie wiedzy ucznia ze szkoły podstawowej (tam uczą klikania po ekranie Windows i widać, że ta wiedza pozostaje już do końca życia). Ot, taki mały kamyczek do ogródka kolegów informatyków :-)
Uczeń zdz / 188.47.114.* / 2009-12-01 16:56
Kolego polscy informatycy kształcą się w ZDZ.
marQQs / .* / 2004-03-25 20:26
To nie zależy od informatyków, tylko od pewnych "baranów" tam na górze, którzy nie mają pojęcia co wyrabiają. Potrafią jedynie zmieniać pod sobą stołki... Oto dowody ich "mądrości": "http://www.linuxnews.pl/_news/2004/01/22/_long/2497.html"
waz / .* / 2004-03-19 05:27
A ja popieram piractwo w calej rozciaglosci. Nie ma powodu aby placic 1000$ za dyskietki z programami i ciagle za tzw. "upgrades", podczas gdy produkcja takiej dyskietki trwa 60 sekund. Udzialowcy tych firm juz i tak kapia sie w oslim mleju i lataja wlasnymi odrzutowcami. Na szczescie tutaj w USA zadna policja nie ma wstepu do domu ani do firmy, dopiero po wyroku sadowym. W Polsce dalej pokutuje myslenie z czasow stalinowskich.
Adam Turowski / .* / 2004-03-19 07:26
A orientujesz się może przypadkiem, ile pieniędzy trzeba wybać i pracy włożyć, żeby takie oprogramowanie napisać ???? To są naprawdę ogromne pieniądze i dlatego dyskietka z upgradem, której "produkcja trwa 60 sekund" tyle kosztuje. Z resztą, nikt Cię nie zmusza to kupowania i używania oprogramowania. Możesz dalej np. liczyć na liczydłach i pisać na maszynie...
waz / .* / 2004-03-19 16:45
-- Tyle samo co w napisanie dobrej ksiazki. Wiec aby uniknac zbednych polemik i przejsc do czynnego zwalczania nadmuchanych cen i tej calej hoopli upgrejdowej, podaje swoj adres emailowy. Kto zechce to podesle mu komplety numerow seryjnych setek roznych oprogramowan - "Surfers Serials" (kursuja takie w internecie, a jakze). Przy ich pomocy mozna uruchomic nieomal dowolny program. Kto chce bulic za oprogramowanie jego sprawa. Mala uwaga te dane sa dla Maca (nie dla peceta!) i z przed paru lat. Sciskam, panie Turowski a panu Sofcikowi zycze sukcesu z jego pomyslem.
nizki / .* / 2004-03-19 14:41
Nakład pracy na kolejne dziurawe wydanie Windowsów, czy sztucznie rozdmuchany Office z mnóstwem niepotrzebnych funkcji jest zapewne mniejszy, niż np. na kolejny procesor czy kartę dźwiękową - które kosztują jednak mniej.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy