Forum Forum finansoweKredyty

open finance czy warto

open finance czy warto

irkaaa123 / 2011-12-13 09:29
Chcemy starać się o kredyt hipoteczny, te liczne formalności z nim związane strasznie nas przytłaczają, nie sądzę byśmy byli w stanie sami znaleźć odpowiednią ofertę dla nas :/ Czy open finance byłoby trafny wyborem? czy warto z nimi współpracować? Jak macie opinie odnośnie opena? jak się płaci za ich usługi?
Wyświetlaj:
Marcin Darlowo / 84.210.19.* / 2018-10-29 14:03
Ppen Finance to normalna powazna firma. Konkurencja nie spi i pisze glupoty zeby oczerniac najwieksza firme w Polsce...Polecam, mam tam kredyt.
zbyszek736 / 82.177.156.* / 2014-11-03 01:19
oszukali i wyłudzili pieniądze od tysięcy ludzi, jak można pytać czy warto jak to pewna strata a działalność kryminalna
erykkk / 89.68.178.* / 2013-09-12 21:21
Widz, że to stary wątek, ale też się nachodziłem po doradcach, więc coś na ten temat wiem i też czytałem sporo. W kądym razie zaczynałem interesować się kredytem od wizyty w open finanse i rzetelnie zostałem poinformowany o ofertach z różnych banków. Potem konsultowałem jeszcze z innym doradcą itd. Teraz biorę kredyt i to jest masakra, banki bardzo rozpatrują wnioski, baardzo, także to nie jest zależne od pośrednika.
Karma321 / 31.182.161.* / 2013-06-22 16:34
Warto! Nie wiem skąd te niepochlebne opinie. Ja miałam kilka spotkań z doradcami i jestem zadowolona. Rzetelnie i rzeczowo podchodzą do sprawy.
Ewa Zbieć-oszukana / 87.205.148.* / 2017-05-10 22:52
Oszuści doradzają te produkty z których mają największe prowizje .Nie mówią prawdy na temat produktów np polisy inwestycyjne TU AXA naprawdę radzę bardzo uważać.
były klient / 185.46.170.* / 2015-11-23 20:25
Tak bardzo rzeczowo wyłudzają od ludzi pieniądze. Doradca z Katowickiego oddziału wyłudził ode mnie 13 tysięcy zł. Pieniądze nie do odzyskania
oszukany 220 / 145.237.110.* / 2013-02-25 14:23
NIE biorą wielkie prowizje i sobie wypłacaja premie wieksze niz prezesi banków
Iga 123 / 84.39.167.* / 2013-02-08 17:24
A teraz wpiszcie sobie „ opinie expander” „opinie Nordea” „opinie multi bank” itd. I wyjdzie na to że wszystkie instytucje oszukują, wszyscy doradcy to złodzieje a my biedni klienci dajemy się doić. Bo przecież sami sumienie spłacamy wszystkie rat, z pełną odpowiedzialność zadłużamy się po uszy. Odkładać na emeryturę chcemy tylko przez rok. To dziecko w wózeczku które przyjechało z nami załatwiać kredyt to nie nasze i w związku z tym mamy wyższą zdolność kredytową…
Jak ktoś faktycznie został oszukany to składa reklamacje a jak nie zostaje uznana a jest pewny swojego to idziemy do sądu. Polacy niestety to taki naród co sobie lubi ponarzekać.
martron / 89.76.55.* / 2013-06-23 20:35
Dokładnie, niektórzy nie rozumieją do końca produktów, biorą inwestycyjne na 15 lat, po 2 im się zaczyna nudzić, w międzyczasie giełda nie jest zbyt przychylna i chcą wycofywać, i wszystkich nazywają złodziejami. Wiecie co bierzecie, a przynajmniej powinniście, czytajcie umowy, nawet jak są sługie. Jak nie rozumiecie, oddajcie tym co rozumieją. Do Open Finance osobiście nic nie mam, poszedłem z ciekawości posłuchać, pobadać i trafiłem na bardzo kompetentnych doradców. Pamiętajcie, że decyzja należy do Was, nikt Wam nic nie wciśnie.
Marek 94 / 5.172.255.* / 2016-08-26 17:39
Tylko ze przed podpisaniem kontraktu mówią ze to na 3 lata.
Człowiek podpisuje bo myśli że takich firmach pracują uczciwi ludzie.
Doradcy są może kompetentni ale działają w interesie własnej firmy a nigdy nie klienta. Uciekać od tej firmy janajdalej.
!Al / 62.29.160.* / 2014-03-15 10:56
A może dlatego im się nudzi po 2 latach, ponieważ doradca im powiedział że jest to inwestycja na 2 lata a nie na 15 lat? Jak umiejętnie wprowadzają klienta w błąd doradcy w Open Finance można poczytać na www.wrobieni.com.pl - pozwy zbiorowe, tysiące oszukanych ludzi...
Wojto673 / 83.31.254.* / 2013-06-19 00:03
Nie generalizuj, Open Finance to są oszuści i to jest już ustalone ( są pozwy zbiorowe przeciw tej firmie ) a co do innych to nie wiem ale że w Polsce niby doradcy chcą wydoić swoich klientów to wiele osób może potwierdzić.
Karolina1988. / 81.210.16.* / 2013-07-30 11:16
Nie wiem jak było kiedyś w Open Finance, ale ja korzystam od roku z usług doradcy Open Finance i darze ich pełnym zaufaniem. Jeżeli było tak jak piszecie, to może zainwestowali teraz w podnoszenie kwalifikacji pracowników i poziomu obsługi klienta, bo ja naprawdę czytam, to co piszecie i jakbym nie o Open Finance czytała. Mam fajnie dobrana lokatę, brałam tez kredyt i wszystko było i jest ok.
alamierda / 89.76.55.* / 2013-07-08 01:11
OF to oszuści i to jest ustalone; pozwy zbiorowe; wiele osób może potwierdzić - dla mnie to jest podręcznikowe generalizowanie ;) Nie bronię tutaj nikogo, ale z chęcia poserczuje o pozwach zbiorowych i zobaczę ich rezultaty. Sam się naciąłeś na Getin albo OF, czy tylko przeklejasz i generalizujesz, tak jak ja? ;) pozdro!
nanasik / 89.70.167.* / 2013-02-08 13:18
Jadno wielkie oszustwo!! Kontakt na poziomie -0 i tak trzeba bylo sie dowiedywac o róznych sprawach we własnym zakresie. Na dodatek pobrał od nas 100zł ze niby na konto oszczędnościowe-zadnego konta nie założył nam a 100zł nie możemy odżyskac bo nie odrowiada na telefony i maile wcale.W końcu załatwiliśmy kredyt bezpośrednio w PKO BP.
Alllua / 93.154.149.* / 2013-01-25 15:26
Usługi wszystkich doradców są bezpłatne nie zależnie od firmy pośredniczącej. Niestety w każdej znajdą się czarne owce, nie doinformowani doradcy. Tak jest i u pośredników i w bankach. Korzystaj z poleceń znajomych. Jak ktoś sie nie przejechał to i ty też raczej nie :)
cea / 194.39.218.* / 2012-08-06 10:32
Szczerze odradzam kontakt z OpenFinance. Ich sposób działania jest daleki od profesjonalizmu. Na pierwszym spotkaniu doradca przedstawił oferty, których banki najzwyczajniej w świecie nie posiadały. Po mojej weryfikacji ofert, twardo upierał się przy stanowisku, że jest w stanie takie stawki kredytów wynegocjować. Konsultowałem te oferty z dwoma innymi doradcami z dwóch różnych firm, którzy jednogłośnie mówili, że są one nierealne. Mój błąd polegał na tym, że zaryzykowałem - pomyślałem sobie, że być może OF jako taka duża firma ma lepsze warunki współpracy z bankami. Okazało się, że nie. Oferty ostatecznie okazały się identyczne z tymi proponowanymi w samych bankach jak i u innych doradców. W tej chwili kończymy współpracę z OF. Kredyt będziemy negocjować na własną rękę z bankami (mamy bardzo dobre porozumienie z developerem). Nasza sytuacja pozwala nam na zakończenie współpracy z OF, jednak ludzie, którzy do nich przyszli i im zaufali, a mają już np. podpisaną umowę developerską, mogą znaleźć się pod ścianą - albo wezmą bardzo niekorzystny kredyt z OF, albo będą musieli płacić odszkodowania, albo stracą mieszkania.
Jeden z doradców z którymi się konsultowałem, wypowiedział słowa, które idealnie podsumowują OF:
„Co do Open Finance, to domyślałem się, że tak będzie. To jest po prostu nieuczciwa konkurencja i psucie rynku doradztwa finansowego. Przy czym taka czy inna firma jest kwestią drugorzędną; kluczowa jest etyka i postawa konkretnego człowieka - doradcy. Chociaż pewien typ (anty)kultury biznesu (praktykowany np. w grupie Getin-u) sprzyja czy też generuje nieetyczne i nieprofesjonalne zachowania doradców.”

Pozdrawiam i unikajcie naciągaczy. Najlepiej samodzielnie udać się do banku i negocjować warunki na własną rękę. Teraz już to wiem na pewno.
nmb / 86.149.139.* / 2012-07-27 01:46
Open Fajans, Open Life, Zycie to Getin bank. Poczytaj sobie co oni wyprawiaja na wrobieni.org Trzymaj kase pod poduszka a jak nie masz to pozycz od tesciowej. Omijaj tych przestepcow, bedziesz zalowal.
Michał88 / 77.255.38.* / 2013-08-17 09:22
hahahaha
Krzyś441 / 89.70.193.* / 2012-07-26 15:25
Najważniejsza zasada: nie podpisywać dokumentów na miejscu tylko wziąć do domu do przeczytania. Open Finance jako pośrednik stosują różne sztuczki prawne np. czasami od umowy można odstąpić w ciągu 7 dni a nie jak powinno być 10 lub 30 dni. Oni nie doradzają oni sprzedają dla własnej prowizji. Dają na miejscu do podpisania stertę dokumentów. Nie wolno podpisywać bez spokojnego przeczytania w domu!!!!!
elaw / 77.254.243.* / 2012-05-11 07:33
Ludzie z daleka od Open!
Już niejednego wyrolowali!
Ja byłam i nie polecam.
Nie, nie ku przestrodze innych.
Dla mnie to oszuści!
Becia78 / 77.253.137.* / 2011-12-22 15:37
Jak dla mnie Open jest przereklamowany, ale jest na rynku podobna grupa doradców Finansowych - Platinum Financial, swoją siedzibę mają pod Poznaniem, chyba w Swarzędzu...?
Dla tych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych!
Moja sprawa była mega skomplikowana, wysłałam im dokumenty o które prosili, później długo prowadziliśmy rozmowy przez telefon, aż w końcu znaleźliśmy wyjście z sytuacji! Polecam!
SU / 94.240.6.* / 2011-12-16 04:04
nie polecam!! ale to też zależy od doradcy na jakiego się trafi. bardzo zwlekają z udzieleniem informacji, naciągają na branie kredytu w getin bank lub noble, pospieszają z podjęciem decyzji. tak więc radzę dokładnie przeczytać umowę przed podpisaniem. acha, i co dla mnie ważne, mega utrudniony kontakt już po wzięciu kredytu, niby doradca opiekuje się kredytem a dodzwonić się potem graniczy z cudem. też byłam przerażona jak Wy, że nie znajdę sama, że sobie nie poradzę,z doświadczenia rocznego płacenia kredytu hip na niezbyt korzystnych warunkach polecam zdobycie min informacji finansowych i opanowanie. życzę powodzenia!!
liljanna / 2011-12-16 12:08
bardzo indywidualna kwestia, bo ja miałam do czynienia z dwoma doradcami z tej firmy i różnica była ogromna między świadczonymi usługami i wydaje mi się że to tak w każdym biurze jest, nie ważne czy to open czy nie...
aneta36 / 2011-12-14 13:50
warto jest porównać kilku doradców, wtedy jeszcze lepiej widać, który z nich faktycznie odpowiednio zajmie się naszą sprawą :)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: